sklepní kóje

Vložil mira (bez ověření), 17. Leden 2020 - 12:53 ::

Dobrý den, máme v domě 39 sklepních kójí, které jsou příslušenstvím k bytu dle PV. Tedy nachází se ve společných prostorech sklepů. Dále se zde nachází 4 sklepní kóje určené dle PV jako kočárkárna. Zbytek tech místnosti. Každý byt má tedy dle pv určenu sklepní kóji. V min se 4 patra dohodla, že každé z patra bude mít příslušnou kočárkárnu k dispozici, 5 patro nikoli. Toto nebylo ani v zápise uvedeno. Je vůbec možné si odhlasovat, že někteří vlastníci nebudou smět užívat společné prostory (konkrétně zmíněné kočárkárny) aniž by s tím souhlasili? děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil mirek1, 22. Leden 2020 - 11:54

  no, ano ve stanovách to tak je. Ale chápal bych to tak, že když vlastník požádá ostatní, o pronájem nějaké spol místnosti pro sebe a nadpolovič většina odsouhlasí např. za fin částku tak proč ne, ale může nadpoloviční většina odsouhlasit, že pan xy nebude chodit po chodbě? Myslím, že ne.

  Vložil aa (bez ověření), 17. Leden 2020 - 13:54

  Helejste, žádná patra se nemůžou domluvit, že budou mít příslušnou kočárkárnu k dispozici. Bude to pravděpodobně společná část domu a žádná patra, ani vlastníci v nich nemají právo tento prostor zabírat. O užívání tohoto prostoru jenom někým nelze hlasovat.

  Vložil Zapisovatel (bez ověření), 18. Leden 2020 - 10:12

  A co když se ta „parta“ bude jmenovat shromáždění ?

  Vložil All .. (bez ověření), 18. Leden 2020 - 13:40

  někteří vlastníci nebudou smět užívat společné prostory … opravdu se tak může stát, pak se tato skutečnost nazývá pronájem společných prostor za úhradu.

  Prohlášení vlastníka definuje rozdělení prostor.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 20. Leden 2020 - 16:55

  Pokud se na užívání společných prostor jinak než je v prohlášení vlastníka musí podle stanov dohodnout pak je to souhlas všech. Jedná se o podstatnou záležitost (což bývá někdy takto definováno).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".