Schválení účetní závěrky

Vložil Zdenek 22, 22. Květen 2013 - 13:30 ::

Podle § 18 odst. 2 písm. f) ZoÚ musí být k účetní závěrce připojen podpisový záznam statutárního orgánu účetní jednotky.

Pokud účetní závěrku podle stanov SVJ schvaluje shromáždění, schvaluje ji až po verifikaci statutárním orgánem (výborem).

Jinými slovy, shromáždění může účetní závěrku schválit až poté, co ji podepíše (schválí) výbor.

Je má úvaha správná?

  • účetní závěrka
  • Nový Občanský zákoník

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 22. Květen 2013 - 14:38

Zdenku,

mám stejný názor.

Dodávám, že od účinnosti NOZ je schvalování v působnosti shromáždění podle § 1 208/d.

Hezký den!

Pavel

Vložil anonn, 22. Květen 2013 - 15:01

A řeší nový zákon co se děje pokud shromáždění závěrku neschválí? Zastávám názor že se nestane zhola nic. Mění se na tomto něco?

Předseda

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".