Schválení antény na střeše domu

Vložil Miloš (bez ověření), 28. Květen 2018 - 7:59 ::

Dobrý den,

bytový dům (společenství vlastníků) byl zkolaudován pro bydlení (účel užívání stavby). Mobilní operátor chce umístit antény na střeše domu (společné prostory). Teprve se bude hlasovat na schůzi vlastníků. Musí toto schválit 100% vlastníků bytových jednotek? Osobně se domnívám, že ano, protože se mění účel užívání stavby společných prostor k dlouhodobému nájmu. Byty jsou k bydlení a ne ke komerční činnosti.Anténu na střeše nechci. Děkuji za odpověď!

  • společné části domu
  • anténa sta; sat

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil JV (bez ověření), 28. Květen 2018 - 16:47

dobrý den, domnívám se, že vše řídí §103 s doplněním §79 zák. 183/2006 Sb. Vhledem k tomu, že se změní vzhled domu, zasáhne do nosných částí domu je vše na projekt, stavební povolení a hlavně k odsouhlasení potřebného kvora vlastníků podle stanov příslušného SVJ.

Vložil Vlastník 7 (bez ověření), 28. Květen 2018 - 23:09

Antena obvykle NEmeni vzhled domu.

Jinak jde obvykle o smlouvu o umisteni zarizeni na strechu.

Vložil Antonín (bez ověření), 28. Květen 2018 - 19:20

Děkuji za odpověď. Tomu rozumím, ale jde mi v tomto případě o zákonnou povinnost, že když se mění účel stavby z bydlení na komerční pronájem střechy, tak by podle mého názoru toto mělo schválit 100% vlastníků. Je to prosím tak? Modelová situace: Anténa září na vrchní byty tudíž, zda je motivace anténu z těchto bytů nemít(zdravotní rizika) a zbytek pater pod(většina)zase vnímá jen finanční přínos z pronájmu. Obyvatelé vrchního patra aspoň mají v rámci 100% schválení nějakou šanci se vyhnout zdravotním rizikům.

Vložil Jan Drábek (bez ověření), 6. Červen 2018 - 21:42

Nic na Vás zářit nebude. Vše je předem spočítané a vyprojektované. Něco si o tom přečtěte a pak plkejte. Barák v kterém bydlíte z toho bude mít peníze, z kterých můžete financovat různé věci v domě.

Vložil franos, 28. Květen 2018 - 9:12

Dobrý den, instalace zařízení mobilního operátora na střeše domu samozřejmě není změnou užívání. Váš byt zůstane bytem a dům zůstane bytovým domem. Samotná instalace antén na nějakých konstrukcích nevyžaduje podle §79 odst.2/j stavebního zákona žádné opatření stavebního úřadu. Pokud by se ale na střechu osazoval i kontejner s technologií (tj. „bouda s dveřmi“, do které se dá vejít), šlo by o nástavbu, která vyžaduje územní rozhodnutí nebo územní souhlas. Pak by stavební úřad měl požadovat souhlas shromáždění, nebo 100% vlastníků. Jakým kvórem by o tom vaše shromáždění hlasovalo, máte ve stanovách.

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".