scelování pozemků?

Vložil anežka holubová (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 6:11 ::

V r. 2013 nám radnice prodala obecní byty a bylo vytvořeno SVJ. Před privatizací nás bylo 5 činžáků, každý měl své číslo popisné i orientační, prostě modré a červené tabulky na domech, samostatně jsme byli zavedeni v katastru. Pak nám někdy v r. 2005 sebrali prádelny, sušárny, kočárkárny atd. a dali to jako kanceláře pro podřízenou organizaci radnice. Údajně proto nás pak privatizovali jako celek, jako jeden dům, změněné prostory zůstaly radnici. Orientační tabulky na domech zůstaly,máme stejné (40let) adresy v občankách, jen SVJ má dlouhý název, protože vyjmenovává všech 5 bývalých domů. Nedělá to žádné potíže, jen se nikdy všichni vlastníci nesejdeme, takže rozhodování na shromáždění je těžké. Teď nám ale přišlo rozhodnutí z Katastru o sloučení pozemku pod budovou dle Návodu pro správu nemovitostí č. ČÚZK 03030/2016, že i pozemky pod domem, které mají 27 parcelních čísel, jsou na různých listech vlastnictví jako zahrada, jiná plocha, nádvoří, manipulační plocha atd. a které jsme si koupili spolu s bytem dle podílu bytu dostaly najednou jednou číslo, pod kterým jsou evidovány v Katastru a ostatní čísla zmizela. Je tam nyní evidován jen jeden pozemek. Katastr na dotaz, proč tak činí dosud neodpověděl. Kupní smlouva (se všemi katastrálními čísly) byla předložena i při žádosti o hypotéku. Je nyní třeba,když se identifikační údaje změnily, jednat s bankou o změně hypoteční smlouvy?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Reneta (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 18:12

  Se SVJ to nijak nesouvisí.

  Vložil anonymouk (bez ověření), 14. Říjen 2017 - 7:26

  Řekl bych, že je to logické, jste SVJ byť 5 činžáků, tak proč by pozemek pod nimi nemohl mít jedno číslo (proč cucky…)? Kdyby jste byli co činžák to SVJ, tak budete mít každý své číslo pozemku. Proč vás to pálí? Kdybyste se rozdělili, mohou dát n/1, n/2 …
  Váš dotaz, poslední věta, podejte u vaší banky. Co banka, to možná jiný postup.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".