SBD Krušnohor v Mostě

Vložil mostecak (bez ověření), 9. Duben 2014 - 13:01 ::

Je zde prosím někdo, kdo má zkušenosti s SBD Krušnohor v Mostě, ať už by tuto společnost využíval pro své SVJ jako statutární orgán (pověřeného vlastníka), nebo správce domu? Velmi bych uvítal zkušenosti a rád bych se na něco zeptal. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Eva Poláková (bez ověření), 29. Duben 2015 - 18:42

  Dobrý den, dnes jsem se zůčastníla schůze bloku 136/15 a nestačila jsem se divit, Prosím , jak je jen možné, že na schůzi bylo 70 přítomných asi ze 330 nájemníků a nejvíce bylo plných mocí a to jeden důvěrník jich měl třeba 50, to je přece nemožné, takto jednat, kde rozhoduje vlastě jeden důvěrník za celý barák a ještě k tomu přihlíží zaměstnanec SBD Krušnohor, který byl pozván.A když jsem se jej na to optala, říkal, že to je normální, že vlastně rozhodují plné moci.Děkuji za odpověď.Eva Poláková

  Vložil Justitianus, 19. Červenec 2019 - 13:36

  Doplním pro paní Polákovou:

  Zastoupení jinou osobou zákon obecně nezakazuje. Ovšem stanovy mají přednost před zákonem. Pro Vás je tedy rozhodující co o zastupování praví stanovy Vašeho družstva. Jako členku družstva Krušnohor by Vás mělo zajímat toto:

  Stanovy Stavebního bytového družstva Krušnohor
  Čl. 12 Členská práva
  Člen družstva má právo zejména:
  a) účastnit se osobně nebo prostřednictvím svého zástupce na jednání a rozhodování členské schůze samosprávy nebo prostřednictvím zvolených delegátů na jednání a rozhodování shromáždění delegátů.

  Pokud neznáte dokonce ani stanovy Vašeho družstva, těžko můžete uplatňovat Vaše práva vůči Krušnohoru. Soudím, že u mnoha kritiků BD Krušnohor to bude podobné.

  Justitianus

  Vložil Pavel, 29. Duben 2015 - 20:26

  Evo,

  znáte předpis, který byl porušen udělením plné moci? Já ho neznám, domnívám se, že je to normální. Existují i družstva s několika tisíci členy. Dovedete si představit, jak by vypadalo jednání, kdyby nebyla možnost zastupování?

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil J.K. (bez ověření), 19. Září 2014 - 8:48

  Společenství vlastníků, které má jako pověřeného vlastníka – statutární orgán uvedené družstvo mi nebylo od roku 2013 schopno předložit účetní doklady k hospodaření, nedalo mi klíče od vchodu do domu, nedalo mi vyúčtování záloh na služby spojené s užíváním bytu, nepřebírá si dopisy, nepřebírá si peníze a nekomunikuje. Když jsem volal na Krušnohor, tak mi pokládali telefon, případně všichni měli najednou dovolenou, služební cesty nebo byli zaneprázdnění. Když už předseda společenství vlastníků nevěděl jak mně odradit od pátrání po účetních dokladech, tak šel podat oznámení na policii, že na něj někdo dělá nátlak. Lidi by se měli vzpamatovat. Asi jim nedošlo, že někdo šafaří s jejich penězi, ale když dojde na pověstné lámání chleba, tak za dluhy společenství vlastníků ručí jeho členové.

  Vložil MrHopkirk (bez ověření), 19. Srpen 2014 - 10:59

  No bohužel lidi jsou ovce, přitom je SBD okrada jak to jen jde. Viz nase zatepeleni, první vyberko jsem nechal na nich, vysla z toho cena 18 mil. (vcetne zaskleni balkonu). Když jsme to odmitli a udelali druhé s nasim seznamem firem, byla cena za 4 vchody necelých 11 milonu. Docela peknej rozdil, zakazka predrazena o 60%. A to jste měli videt co se delo nez uznali viteznou firmu. A ted si vemte kolik domu mají a kolik predsedu se asi tak ozve.

  Vložil mostecak (bez ověření), 10. Květen 2014 - 15:29

  Do Mostu jsem se nedávno přistěhoval, proto ještě nemám vhled do věcí, které neznám. Pochopil jsem, že SBD Krušnohor se za nějakých 15 let podařilo ovládnout téměř celé město Most, marginálně též Litvínov, a to i politicky – mají většinu v zastupitelstvu Mostu, a do nedávné roztržky měli svého primátora, zastupitele v Ústeckém kraji a dva poslance v parlamentu. Politická expanze není příliš zdařilá, ale Most drží zatím pod kontrolou. Dobrá práce. Vedle politické moci lze hovořit i o moci ekonomické. Krušnohor na sebe navázal síť firem (výběr inkasa, realitka, advokát, opravy, el. čipy, internet ad.). Už jsem slyšel narážky, že se družstvo chová hůře, než staré OPBH, své sídlo přeměnili na nedobytnou pevnost s elektronickými zámky a opevnění těžkými skly u přepážek, přes které vlastníci bytů komunikují s kompetentními pracovníky (protože Krušnohor spravuje většinu mosteckých bytů). Lidé, kteří zkoušejí své domy z moci SBD vymanit a přejít pod jiného správce nebo dům spravovat samostatně, jsou dehonestování a ostrakizováni v místních novinách ovládaných SBD. Vypozoroval jsem, že SBD si nechalo v každém domě aspoň jeden byt a může tedy hlasovat na shromáždění a ovlivňovat výsledky. Krušnohoru se podařilo ve většině mosteckých SVJ obsadit pozici pověřeného vlastníka a v domech správcují. V jednom domě se v loňském roce podařilo SBD sesadit a zvolit vlastní výbor, Krušnohor vedle obvyklé dehonestace v ovládaných lokálních médiích dodnes sabotuje předávání interních dokumentů (smlouvy s bankami, pojištění, účetnictví ad.). Začal jsem se poptávat u sousedů, zda by souhlasili, aby náš dům zvolil vlastní výbor nebo pověřeného vlastníka a vybral nového správce. Spočítal jsem, že bychom měli ušetřit několik stokorun, které jsou prostřednictvím různých netransparentních plateb hrazeny Krušnohoru. To je totiž jediná motivace, čím mohu sousedy přesvědčit :) Takové pokusy už byly i v jiných domech, a divili byste se, co se začalo dít. Dotyčným se začaly ve schránce objevovat výhrůžné anonymní letáky a docházet varovné SMS. Krušnohor vydává vlastní měsíčník v nákladu 23 tis. výtisků a v něm vždy dotyčné „separatisty“ pomluví bez možnosti reakce. Moje manželka se bojí (projevují se u ní mateřské city) a zakázala mi cokoli podnikat. Proto jsem chtěl zjistit, jestli je zde někdo z Mostu a tyto obavy potvrdit nebo vyvrátit, případně se soukromě pobavit, pokud by byla ochota.

  Vložil Čermák (bez ověření), 10. Březen 2016 - 20:40

  Asi před dvěma- třemi roky zde byla dost silná kritika SBD Krušnohor. Jak jsem později u svých spolužáků zjistil, kritika zde uvedená byla zcela oprávněná a pravdivá na uvedených příkladech! Co z toho vyplývá? Jediné. Lidé, kteří vidí nespravedlnost a nemají žádné dovolání u daného SBD, by se měli opravdu společně dohodnout na základě pravdivých dokladovatelných faktů a změnit správce, za serióznějšího a vstřícného ve prospěch všech obyvatel domu! Chce to jen chtít..

  Vložil Hošková (bez ověření), 10. Březen 2016 - 15:19

  to promrknete o Krušnohoru kdo tady píše má naprostou pravdu,je potřeba si stěžovat a poslat na ně ČOJKU,to by asi promrkli,i byty které rozměřovali mají každý jiné metry a ty vy platíte navíc,třeba byt pod vámi je o metr menší,to je co.nejen to ale i za topení,vodu,at­d,jsou nesrovnalosti,živí se tam tolik úředníků za vaše peníze,to na to nikdo konečně nepozve kontrolu,i ty telefony neberou,odkazují se jeden na druhého,potom to vyvěsej a vy se snažte provolat co nejvíc peněz,je vše pravda co se tady špatného o Krušnohoru píše.....nikdo raději byty od nich nekupujte,jinak se nedoplatíte…

  Vložil Zdeněk Mareš (bez ověření), 4. Září 2015 - 20:47

  …máte pravdu !!!…ze své zkušenosti (i rozsudek nezávislého soudu) mohu potvrdit,že SBD Krušnohor a celé jejich Sdružení Mostečané Mostu je účelově založené společenství lidí (zastupitelů města Mostu) pod patronátem bývalé primátorky JUDr.Jeníčkové,kte­ří zde beztrestně páchají tr. činnost podle ustanovení §209,§329 a §361 Trestního zákona !!!,.........­........v mém případě se v současné době na odboru korupce MPSV prošetřuje organizovaný zločin předsedy SMM p. Syrového a ředitelky ÚP Mgr. Zůzové !!!

  Vložil HOSKOVA (bez ověření), 10. Březen 2016 - 15:24

  už aby byl za toto vše někdo potrestaný,vždyť je to už do nebes volající co si dovolej

  Vložil takytak (bez ověření), 16. Květen 2014 - 9:27

  Hezky jste to vystihnul. Tak přesně takhle to dělají všechna klasická družstva. Přímo si na to „ušili“ na svoji míru v NOZ, v části týkající se SVJ. Jednotlivec v rozjetém vlaku se svým podílem nezmůže vůbec nic. Od sousedů kromě počásteční euforie nečekejte podporu, podrazí Vás. Většina s prominutím nechápe o co jde, nechápe proč je vůbec otravujete. Chtějí mít svůj klid. Mají svůj byt a to jim stačí ke spokojenosti. Jsou ochotni si zbytečně připlatit, nejaké zbytečné stokoruny a netransparentní platby neřeší. Vždyť to družstvo to přece dělá dlouho a umí to na rozdíl od vás (to vám ještě sousedé neřekli?).

  Vložil Honzajk (bez ověření), 17. Květen 2014 - 11:25

  ano, mate pravdu podobne odpovedi jsme jiz slyseli, a hodne to vycerpava,jak lide jsou laxní, neuvedomnělí,bez právního alespon vedomí(selskeho rozumu).. vzdyt jsou spokojeni, zaplatit z hrnecku najem na dalsi mesic a mam vse z krku.., kdyz se vsak vyskytne rozbyte okno na chodbe, jich se to uz netyka, to neni jejich starost, vypoadne jim z hlavy ,ze jsou vlastne vlastniky i toho okna podle podílů.. pro tazatele v predchozim prispevku, co se chce setkat tel.cislo na tu debatku o zkusenostech s SBD Krusnohor. 776181786

  Vložil Honzajk (bez ověření), 16. Květen 2014 - 8:58

  Právě touto popsanou peripetií procházíme, Blok 541 Růžová ulice.. Vše pěkně popsáno, jako z učebnice, krom dehonestace jména, kde se přímo zasadil ředitel družstva a dehonestoval..bylo předáno orgánům činných v trestním řízení.. pokud se budete chtít setkat a krátce podebatit, jsem pro… Honzajk

  Vložil Mrzout, 12. Duben 2014 - 21:19

  Tak se ptejte.......­.......

  Vložil Olexandr Chayka (bez ověření), 11. Červenec 2019 - 17:50

  Dobrý den,já jsem majitelem bytu č.41 č.p.2341 Dob­nera. Vyhodil jsem nájemníky, nechaly v bytě starý nábytek.Potřebuji to okamžitě vystěhovat, a nevím kam to vše vyhodit.K kon­tejneru to ne můžeme vyhazet. Byl bych rád za radu kam s tím vším.Čekam na odpoveď S pozdravem Olexandr Chayka.

  Vložil Nečlen (bez ověření), 11. Červenec 2019 - 18:18

  Zkuste sběrný dvůr na této adrese:

  Rohová 146 273 08 Pchery okres Kladno,

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".