Rušení od sousedů

Vložil Karolína Součková (bez ověření), 21. Březen 2012 - 8:30 ::

dobrý den, bydlíme v panelovém domě, byt máme převedený do osobního vlastnictví, dům je bytové družstvo v čele s představenstvem. Před půl rokem se nad nás nastěhoval nový mladý soused. Úpravy bytu jsme tolerovali a chápali, také jsme rekonstruovali byt. Soused je samá hlučná návštěva, mejdany do pozdních nočních hodin, v bytě má nově plovoucí podlahy, takže je slyšet každý krok, několikrát jsme se s ním snažili dohodnout, aby se chovali tišeji, ale je to bez efektu, představenstvo nic takového řešit nehodlá, považuje to za neřešitelné, má tohle nějaké řešení? díky

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Martina Ullmannová (bez ověření), 31. Červenec 2015 - 20:30

  Dobrý den,bydlíme s partnerem a synem v panelovem dome,sousedi nad námi nam delaji ze zivota peklo,jsou to starsi lide v duchodu kteri maji neustale u sebe sve vnoucata,kteří neustale dupou neuveritelnym zpusobem,hraji tam snad bouling a chodí v dřevakach nebo ja nevim,je to kazdy den od rana do vecera,nekolikrat uz tam pritel byl ale k nicemu a ja jednou o Vanocich kdy uz se to nedalo,nejde koukat na televizi nejde nic,soustredite se jen na to dupani,prehluci vysavac i nahlas televizi,kdyz zaboucham na topeni ze uz to prehani tak mi jeste arogantne zaklepou zpatky a snad jeste pridají.Mám sama dite takze vim ze si chteji hrat,ale pokud treba hodne dupe a beha po byte okřiknu ho,kvuli paní pod námi.Jsem z toho na hlavu,ted jsem ke vsemu tehotna takze to ma na me 2× takovy učinek :( …uz nevim kudy kam takze bych se chtela zeptat jestli existuje jina moznost jak se jim branit?Dekuji za odpoved

  Vložil Elliška (bez ověření), 30. Září 2012 - 22:46

  Dobrý den, prosím Vás o radu. Bydlíme v paneláku a sousedi nad námi pravidelně perou okolo 11večer, rozléhá se nám to po celém bytě,nikdo kromě nás to neslyší, když jsme je na to upozornili, bylo nám řečeno, že jsou početná rodina a co jako mají dělat,že vyprat musi. Máme teď malé děti, manžel vstává do práce hodně brzo a když nám nad hlavou skáče pračka těžko se dá spát. Kolikrát i takhle v noci vysávají, a díky jejich plovoucím podlahám slyšíme úplně vše. V létě přes den jejich děti na balkoně kouří ,,trávu,, takže musíme mít všude zavřeno, aby nám ten smrad nevlezl do bytu, takže jsme pak doma jak ve skleníku. Prosím, na koho nebo kam se máme obrátit, když domluva nezabrala?

  Vložil Kimuri (bez ověření), 4. Srpen 2015 - 8:06

  Ta plovoucí podlaha splňuje stavební předpisy?

  Vložil Kimuri (bez ověření), 4. Srpen 2015 - 8:07

  Ta plovoucí podlaha splňuje stavební předpisy na kročejovou neprůzvučnost?

  Vložil J1 (bez ověření), 23. Březen 2012 - 0:19

  http://www.ceskatelevize.cz/…u-prestupku/ – O trestný čin by mělo jít u opakovaných deliktů proti majetku, proti veřejnému pořádku a proti občanskému soužití.

  Vložil Karlík (bez ověření), 21. Březen 2012 - 23:09

  200/1990 § 47 písm. b)

  Vložil Karlík (bez ověření), 21. Březen 2012 - 16:47

  Řešit jako rušení nočního klidu.

  Pracující mají v noci nárok na nerušený odpočinek, aby obnovili svou pracovní schopnost před další směnou.

  Karlík

  Vložil Jandus (bez ověření), 21. Březen 2012 - 14:09

  Mě se osvědčilo volat policii, nicméně ani oni se do toho dvakrát nehrnou.

  Vložil Karolína Součková (bez ověření), 21. Březen 2012 - 14:38

  Asi to zkusím, uvidíme, co se bude dít? Přemýšleli jsme už od odstěhování se, ale nejsou finance, bohužel, paneláky hold stojí a všichni v domcích bydlet nemůžeme. Jenom se prostě nemůžu pořád smířit s tím, že jsou lidi tak bezohledný.

  Vložil spo (bez ověření), 21. Březen 2012 - 12:30

  Všechna rady jsou k ničemu. V našem právním neřádu váš problém nikdo nebude řešit. Tak se zkuste „obrátit“ na policii nebo na přestupkovou komisi. A pak nám napište jak to dopadlo.

  Vložil svjvmt, 21. Březen 2012 - 10:08

  Máte dvě možnosti, buďto postupovat dle zákona – Občanský zákoník, přestupkový zákon nebo mimozákonně. Pokud se nechcete odstěhovat. Byty jsou družstva? mělo by se angažovat.

  Vložil Pavel, 21. Březen 2012 - 11:57

  Já bych přidal ještě třetí možnost a to posup podle Obchodního zákoníku, pokud je byt družstevní. Pokud by se jednalo o družstevníka, který porušuje vnitrodružstevní předpisy, tak by mohl být vyloučen z družstva a ztratil by právo na uzavření nájemní smlouvy. Ale pouze pokud je byt družstevní. Pokud má byt ve vlastnictví, tak současný český právní neřád moc reálných možností nedává.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Kváša Boh. (bez ověření), 21. Březen 2012 - 22:41

  Prosím,on se na tento problém nevztahuje § 127 Obč.zák.? Děkui za odpověď,protože by mě to taky zajímalo. Je to samé i u nás v domě. A zase je to mladý pán,navíc se svými kumpány a to je prosím pěkně v podnájmu jednoho majitele bytu. Ten tomuto mladému ani nic neřekne.Lidi pod ním,nad ním,vedle něj,už z toho mají nervy na dranc.Dnes jak zde čtu,jeasi vše beztrestně dovolené,že ano? Kváša

  Vložil Pavel, 22. Březen 2012 - 0:14

  Pane Kvášo,

  § 127 ObčZ samozřejmě platí.

  Ale já jsem mluvil o reálných možnostech, nikoliv o prakticky nevymahatelné právní úpravě. Řešení sousedských vztahů je velmi problematické.

  V bytovém družstvu je situace zcela jiná.

  V SVJ se můžete doprošovat zákroku policie, ale kdo to zkusil, ví o čem mluvím. Negativní zkušenosti mám jak s městskou policií tak s Policií ČR. Ale třeba někde fungují, abych je neházel všechny do jednoho pytle. A po přijatých škrtech se situace asi jen zhorší.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Kváša Boh. (bez ověření), 22. Březen 2012 - 9:08

  Dobrý den,jsem velice rád,že se zde někdo našel a podal mi vysvětlení. Za to tomu pánovi moc děkuju. No a jak zde čtu,asi jsem to pojal za nesprávný konec.Neznám tedy možnosti z pohledu konkrétních vazeb či jak bych se trefně vyjádřil. Snad to tedy doufám u nás v budoucnu dopadne dobře.On totiž se ani o to nezajímá u nás jak pan předseda tak i jeho lidi ve výboru,který jsme si zvolili.Prostě nevidím u nich podporu pro nás v domě. Jim asi nevadí ten bordel,který ten mladý pán dělá a oni si asi nechtějí dělat nějaké to zle,nebo co.Nezlobte se nikdo na mě,že zde píši nevhodně,když jiné slovo mě za ten bordel nenapadá. Takže děkuji a jsem s pozdravem,Kváša.

  Vložil Josef2 (bez ověření), 22. Březen 2012 - 12:27

  Náplní práce předsedy a jak vy říkáte jeho lidí není řešit vztahy mezi vlastníky v domě ale správa domu. Správa domu,ne mezilidských vztahů, pane Kvášo

  Vložil anonn, 22. Březen 2012 - 12:46

  Naprostý souhlas. Spousta lidí si myslí, že výbor = domovní policie. Ale ona je to spíš lenost, lidi často chtějí po výboru to co mohou úplně stejně vyřídit sami, ale na to jsou moc líní. A pak tu ještě vyřvávají o nějakém „bordelu“.

  Předseda

  Vložil Karolína Součková (bez ověření), 21. Březen 2012 - 12:24

  Moc děkuji, oba byty jsou v osobním vlastnictví. Napadlo mě řešit rušení nočního klidu přes městskou policii.

  Vložil Hanes (bez ověření), 22. Březen 2012 - 11:39

  na arogantní blbce krom volání policie velmi efektivně pomáhá (po pokusu o domluvu apod.) vyhodit jistič – dotyčný blbec je nucen min. z bytu… pokračování si každý může zvolit dle fyzičky, inteligence, stavu opilosti apod.

  Vložil Jar (bez ověření), 22. Březen 2012 - 1:30

  Když je to vyjímečná záležitost, dá se to tolerovat.

  Váš soused je evidentně arogantní a bezohledný blb, jakých chodí po světě spousta. Policie Vám nepomúže, podat stížnost múžete, ale taky Vám to nepomúže. Jediné, co Vám pomůže je vypudit ho z domu, je.li v podnájmu tím spíše, když v noci paří pak asi spinká déle ráno, zatímco Vy nesjpíš jdete do práce, nebo na výlet, že?

  Nejdříve ho probuďtě, nějaký zvonek jistě má, nemá.li, pak má jistě dveře. Pak mu posťte nějakou pěknou hudbu či rambajs, pokud možno opačného ladění, než je pán. Otarvuje-li více lidí kolem, domluvte se, ať to má ze všech stran.No a někdo hlídejte, pro případ, že by mu ruply nervy a chtěl něco rozmlátit. To už Vám Polojicie nejspíš pomůže a postará se. Prostě použijte jeho prostředky, na hrubý pytel hrubá záplata.

  Vložil severák (bez ověření), 22. Březen 2012 - 8:33

  Nevím jestli je to ta správná rada. U nás ne severu si dva pod sebou dělali takové naschvály, že jeden vyskočil z okna a je po smrti. K tomu všemu lezení si na nervy přišel po padesátce o práci, k tomu pitomý soused a takhle to dopadlo.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".