Rušení nočního klidu

Vložil Tereza (bez ověření), 18. Únor 2011 - 23:53 ::

Dobrý den, vím, že tu je milion dotazů a příspěvků o rušení nočního klidu, ale nenašla jsem svůj případ a proto se na vás obracím s velikánskou prosbou. Sousedka, která bydlí pod námi den co den trénuje na svůj nový klarinet. Prosím ať se učí. Bohužel to je 6 hodin denně/ 7 dní v týdnu. Ovšem poté co dohraje, tak u ní vyřvává hudba (ABBA – 2 songy)!!! Bohužel je schopná nechat hrát to rádio i do tří do rána. Sousedka nade mnou mě dokonce jednou osočila z toho, že to dělám já!! Ústní dohoda není možná. Párkrát jsem to zkoušela, ale ona mě pošle do pr*ele. Ve SVJ je předsedkyní moje matka, která je bohužel mimo dosah tohoto hluku a nehodlá nic řešit. Prosím poraďte mi jak z této situace. Mám zkouškové a bojím se, že té paní něco udělám, protože mám nervy na pochodu.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Miroslav35, 30. Květen 2015 - 13:57

  Na toto téma se toho dá napsat dost. Mezi rušení nočního klidu patří hlavně po 22.hodině: hlasitý poslech televize, hlasitý poslech jakékoli hudby, bouchání do zdi, pro pár výjimek též „chrápání“, taktéž člověk již nesmí ani v noci spláchnout záchod – to je pak ráno super smrad, ale co mezi rušení dále patří „chodit potichu po místnosti, poslouchat potichu televizi-kdy ji člověk neslyší, ale pro pár individuí i to je rušení nočního klidu“. Tyhle pomatence bych nastěhoval do paneláku a zde by teprve opravdu poznali co je to NOČNÍ KLID. To by se z toho akorát mohli picnout.. Buďte rádi, že nemáte za sousedy takové „de…ly“ jako jsou v Liberci u radnice

  Vložil R.Nakladal (bez ověření), 29. Březen 2018 - 22:03

  Dobrý večer :) .. to znamená že v 10 h 00 minut, musím vypnout televizi, vypnout vyzváznění na tel. mobilu.. a vy si myslíte co ????!!!!! uvědom te si, že bydlíte v paneláku !!!!!!… zde bude hluk furt ! :) … jestli chcete pohodu a klid po 10 h běžte na vesnici :) .. v paneláku nebo v bytové jednotce se smiřte lidi že hluk prostě bude … jsme lidi !!! nejsme stroje abychom v 10 00 h vypli.......... a podle zákona… uvědomte si, nebo si aspoň si přečtěte, že rušení nočnímu klidu znamená......­..........zby­tek si snad přečtete.. pokud jste inteligentní aby jste to pochopili :) … jinak si měšťáky posílejte někam jinam :) :) sladké sny Duchnám :)

  Vložil Miroslav35, 30. Květen 2015 - 11:09

  Zajímalo by mne, když člověk ve spaní chrápe je též bráno jako rušení nočního klidu. V tom případě pokud je to bráno jako rušení nočního klidu tak se asi bude muset odstěhovat do jeskyně?

  Vložil M. (bez ověření), 8. Květen 2015 - 16:34

  Dobrý den, my máme přesně opačný problém.Koupily jsme byt ve zděném domě. Sousedka pod námi nás už před stěhováním upozornila, že je tam vše slyšet. Nic jsem si z toho nedělala, protože jsme dříve bydleli v paneláku a tam je slyšet skutečně vše i přez to, že se člověk chová tiše. Tam jsme patřili mezi ty nejtišší. Bohužel, jaké zklamání přišlo, když si sousedka cca každý týden chodila stěžovat, jaký děláme kravál po 22 hodině. Podotýkám, že jsme POUZE chodili.Snažili jsme se být tišší a tišší (po 22hod. jsme chodili bez bačkor, po další stížnosti jsme – opravdu si nevymýšlím – našlapovali po špičkách,modlila jsem se, aby mi nic neupadlo, abych o něco neškobrtla, do ložnice jsme chodili najednou a dokonce jsme ve svém zděném bytě šeptali). Jediné, čeho jsme se dočkali, bylo sdělení, že to byl tak klidný barák, než jsme se nastěhovoli, že po 22 hod. nemáme co chodit, že máme spát, byli jsme oslovováni jako drahouškové apod. Po ohrazení se, že nám nemají co diktovat, v kolik máme chodit spát, nám bylo povoleno, v případě že si včas nachystáme věci, že si můžeme po 22hod. SEDNOUT a číst si. Přítel má od paní povolené přesčasy do noci jen když to nebude déle jak 5 týdnů. Jejího muže můj přítel slyšel říkat,poté co dostal opět vynadáno od sousedky, že on nic neslyší. Pár dní nato na mne dost hulvátsky křičel na chodbě, co tam děláme za kravál, tak nahlas, že to slyšela jeho žena a neváhala seběhnout do přízemí a pustit se do mne z druhé strany.Musím podotknout, že je soused dost nahluchlý, neslyšel mé odpovědi ze vzdálenosti 8-mi schodů a musel jít ke mně tak blízko,až se mě dotýkal.Později, když jsem s ním opět mluila, mi strčil ucho 10 – 15 cm před ústa.Byt je původní,takže jsme donuceni kapající vodou z trubek předělat koupelnu. Obešli jsme osobně všechny sousedy a omluvili se za hluk při přestavbě.Opět jsme se nevyhli stížnostem na naše noční chození.Máme s nimi dost dalších příhod,ale už tak je můj komentář dlouhý.Snad jen ještě napíši, že jde o důchodce, kteří žili v domku a v bytě jsou ani ne rok.Chápu,že si nemohou zvyknout na byt a že paní má nejspíš špatnou kvalitu spánku (já sama spím přez 10 let s ucpávkami v uších), ale jejich požadavky silně vnímám jako omezovámí naší svobody.Nejlepší je, že byt dříve pronajímali lidem, kteří poslouchali hlasitou hudbu i o půlnici, honili se a křičeli po chodbách.Stěžovalo si na ně někoulik sousedů a bylo jim řečeno, že jsou přece mladí.Jiní sousedi od nás nic neslyší. Nyní občas jen hluk způsobený přípravou na rekonstrukci.Všichni to chápou, jen jedni nám občas tlučou na topení,nebo chodí obtěžovat.Nevím, jak to řešit,ale na policii se obracet nechci.Prozatím :-(

  Vložil LD (bez ověření), 30. Prosinec 2011 - 19:46

  Dobrý den,

  všem, kteří řeší rušení nočního klidu z jakékoli příčiny, doporučuji prostudovat následující odkaz.

  http://www.google.cz/url…

  Vložil svjvmt, 29. Březen 2011 - 11:50

  je to subjektivní, k tomu by se musela s mařením vyjádřit Hygiena že je to hluk nad normu.

  Vložil gabi (bez ověření), 29. Březen 2011 - 11:31

  Nocni klid ano vim co to znamena ale bohuzel moje sousedka ktera bydli na demnou asi nevi co to je uz nekolikrat jsem volala poolicii a ta mi rekla zeaby to nahlasila tak to musi rusit alespon tri lide neboli receno sousedi ale nikdo to tak neslysi jako ja protoze bydli na demnou neni to jen vecer ale i pres den deti tam jezdi na kole behaji za psem dupaji ale nehorazne a to nejhorsi po cely den hrje hlasite muzika a ja nemohutim nic delat kolikrat jsem byla na hore a pozadala o schovivavost ale neuspesne neumi si nikdo predstavit kdyz prijdete z nocni domu a zacne vam vyhravat na sedmou rano jak pak se muzete vyspat mam syna ktery rano vstava v sest rano a muzika hraje do deviti vecer nekdy i dil uz nevim co sama mam delat popel na parapatu i nekolikrat jsem ho sbirala nedopalky doma popraskane stopy protoze posobe hazeli nabytek ten jeji pritel ji mlatil tak bych potrebovala nejak poradit uz jsem to resila na mestkem urade stale jsem si chodila stezovat ale tam jako kdybych vubec nebyla protoze se nic nedeje

  Vložil Anaj (bez ověření), 11. Březen 2011 - 16:23

  Většinou mají obce vyhláškou stanoven na dobu od 22 h do 6 h noční klid. V tomto čase je povinnosi každého zachovat klid a omezit hlučné projevy a zároveň jsou i stanoveny sankce za rušení nočního klidu.

  Podle § 127 občanského zákoníku se vlastník věci musí zdržet všeho, čím by nad míru přiměřenou poměrům obtěžoval jiného nebo čím by vážně ohrožoval výkon jeho práv. (V praxi to znamená, že vlastník věci nesmí nad míru přiměřenou poměrům obtěžovat sousedy hlukem, prachem, popílkem, kouřem, plyny, parami, pachy, pevnými a tekutými odpady, světlem, stíněním a vibracemi.)

  Vložil Vosobně, 29. Březen 2011 - 12:43

  Noční klid v úseku 22:00–6:00 hod. byl postupně vymezen judikaturou Ústavního soudu.

  § 127 občanského zákoníku – to, co v konkrétním případě znamená „nad míru přiměřenou poměrům“ přísluší rozhodnout jedině soudu, pokusy o závazné vymezení tohoto pojmu bývají problematické.

  Vložil svjvmt, 11. Březen 2011 - 18:33

  prosím si napřed nastudovat, co mi může uložit vyhláška. A pak si přečíst LZPS. Napovím, je to hned v hlavě I.

  Vložil tpd, 19. Únor 2011 - 7:41

  Co poradit…snad jediné…volejte policii…od 22 hodin do 6 hodin je noční klid…v opakovaných případech se obraťte na obecný úřad…je to zdlouhavé ale někdy poslední šance něco změnit…pokud nemáte podporu výboru SVJ nebo sousedů kterým to zřejmě nevadí…tak to bývá boj s větrnými mlýny…nebo jinak řečeno boj s „blbcem“…přeji hodně štěstí…

  Vložil Petr Nový (bez ověření), 11. Březen 2011 - 11:33

  Bohužel nemáte pravdu, noční klid již není v zákoně zakotven. vyhláška č. 13/1977 Sb. byla zrušena a tak nyní záleží jen na tom, zda obce mají noční klid zakotven ve svých vyhláškách. Pokud to nemají, nelze tedy hovořit o rušení nočního klidu a tak se ani rušitel nemůže dopustit přestupku proti veřejnému pořádku dle ust. § 47 odst. 1 písm.

  1. zákona o přestupcích.
  Vložil jinak (bez ověření), 12. Březen 2011 - 14:28

  22–06h je ale za bernou minci. http://www.portalsvj.cz/…cerniho-casu Pomůže Městská policie nebo může řešit městský úřad. Případně se takovýmu „běžte do …“ můžete „pomstít“ tím, že budete taky dělat něco „v souladu se zákonem, ale proti dobrým mravům“, něco jinýho, taky výživnýho, případně pojmenujte jmenovitě problém na nástěnce, ať má ostudu.

  Vložil Anděla Bártíková (bez ověření), 11. Březen 2011 - 15:41

  Je fakt, že lidi jsou dnes stále bezohlední i v době normálně přes den, kd dělají bordel. Mám za to, že si aspoň dejte do Vašich stanov, že musí být opravbdu v paneláku klid od 22 hod. do 6. hodiny. Snad úpotom s tím něco uděláte. Přeju moc štěstí.

  Vložil anon (bez ověření), 11. Březen 2011 - 15:57

  Opakovalo se to tu již tisíckrát. To co je v zákoně nemá smysl do stanov opakovat. To co v zákoně není budete těžko vymáhat.

  Předseda

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".