Rozpis záloh

Vložil Kadlec (bez ověření), 10. Leden 2020 - 17:43 ::

Dobrý den, na loňském shromáždění (v listopadu) bylo odsouhlaseno navýšení dlouhodobé zálohy. Některým vlastníkům již výbor přinesl předpis s novou výší záloh na konci roku, nám však ne, ale na dnes doručeném sipu je již částka navýšená. Chci se proto dotázat, zda je pro mne to navýšení směrodatné, ačkoliv mi nebyl nový předpis doručen a vlastně ani na zápisu ze shromáždění není uvedena účinnost, od kdy má k navýšení dojít. Zkrátka je pro mě směrodatné rozhodnutí shromáždění (byť bez konkrétního data platnosti/účin­nosti) nebo obdržený rozpis záloh. Děkuji J.K

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JaVa, 11. Leden 2020 - 10:04

  „Některým vlastníkům již výbor přinesl předpis s novou výší záloh na konci roku, nám však ne, ale na dnes doručeném sipu je již částka navýšená.“

  Zřejmě jste se zmiňovaného shromáždění účastnil a tudíž by jste měl vědět, o jakou částku se Vám zálohy zvýší.Neplacením si v ničem nepomůžete!Sa­mozřejmě, pokud jste jako přehlasovaný vlastník, toto navýšení záloh, v zákonné době soudně nenapadl???

  Pokud budete platit přímo bankovním převodem z vašeho účtu,tak se Vám nemůže stát,že Vám někdo navýší platby,aniž by jste o nich nevěděl.

  Přeji Vám hezký den.JaVa

  Vložil Dvořák (bez ověření), 11. Leden 2020 - 9:22

  Otázkou je, zda chcete novou výši předpisu platit, nebo nechcete. Pokud chcete a částku nerozporujete, tak novou výši plaťte. Je to již i na SIPu, takže v tom problém není.

  Pokud částku platit nechcete nebo novou výši rozporujete, tak můžete formalisticky trvat na doručení nového předpisu. Protože nezmiňujete, že by byl nějaký problém na shromáždění s navýšením dlouhodobé zálohy, ani že s navýšením nesouhlasíte, tak bych doporučoval zaplatit a současně požádat o nový předpis.

  Vložil Krupp, 11. Leden 2020 - 9:16

  Jestli chcete dělat problémy společenství i sobě, tak SIPO neplaťte. Budete v právu. Nebudou ale zaplaceny ani ostatní položky v sipu. Co kdybyste upozornil, že jste rozpis nedostal? Mohlo dojít k opomenutí, nebo chybě pošty. Je to ale na vás, jak se chcete zachovat. Můžete se přeci rozhodnout, jestli chcete prudit, nebo se chovat rozumně. Jirka

  Vložil Marek2018 (bez ověření), 11. Leden 2020 - 11:11

  Reaguji na pana Kruppa. Ze Sipa si danou částku mohu vyjmout a zbytek zaplatím a poté uhradím jen částku ze starého předpisu a až mi doručí nový předpis, tak platím podle nového předpisu a hlavně to vše vykomunikuji s výborem.

  Vložil Krupp, 12. Leden 2020 - 17:20

  Pane Marku, takhle to ale nefunguje. Nemůžete sám změnit v sipu placenou částku. Musíte dojít na poštu a nechat si tam nějakou položku zrušit. Jestli vás to stojí za to, kvůli takové hlouposti, proč ne? Já bych dal ale přednost té komunikaci. Jirka

  Vložil Marek2018 (bez ověření), 12. Leden 2020 - 18:30

  Pane Kruppe, já jsem nepsal o změně, ale danou částku si mohu ze Sipa vyjmout, ale jen pro daný měsíc. Samozřejmě ne napořád. Mohu to dělat do té doby, než mi doručí nový předpis a tak bych to dělal. Před soudem musí dokázat, že mi ho dali.

  Vložil Krupp, 12. Leden 2020 - 19:14

  Pane Marku, souhlasím naprosto s paní Radkou. Napsal jsem vám, že je to jen vaše volba, jestli se chcete chovat jako prudič, nebo jako rozumný člověk. Soudy jsou naprosto nevyzpytatelné a předvídat se nedá nic. Soudci se zákony neřídí. Jirka

  Vložil radka2222 (bez ověření), 12. Leden 2020 - 19:02

  nějak vás nechápu. navýšení bylo odsouhlaseno, částku víte, ale nějakým nedopatřením vám nebyl doručen předpis. nemusí jít ani o chybu výboru, mohl vám to někdo ze schránky vzít, mohl jste to mezi reklamními letáky přehlídnout, apod. ale i kdyby vám opomněli předpis doručit, tak by asi solidní člověk výbor nejprve upozornil. tak by alespoň mě velela slušnost. nechtěla bych být dotována ostatními vlastníky a ani dělat naprosto zbytečné problémy svj, resp. těm ve výboru, kteří dělají práci i pro vás, a pochybuji, že ji mají řádně zaplacenou. pak se nelze divit, že to nikdo nechce dělat.

  Vložil JaVa, 12. Leden 2020 - 17:45

  „Musíte dojít na poštu a nechat si tam nějakou položku zrušit.“

  Nevím jak u Vás,ale u nás, České pošta žádnou položku sama nezruší,to musí udělat ten, komu jste dali svůj souhlas,aby si mohl z Vašeho SIPO účtu, určité částky, v určitý čas, převádět na svůj bankovní účet.

  Vy jste pouze povinen nastavit takový vklad na účet SIPO,aby bylo možné všechno pravidelně hradit!

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Krupp, 12. Leden 2020 - 18:15

  Pane JaVa, když už o něčem píšete, měl byste o tom i něco vědět. Hezký den. Jirka

  Vložil JaVa, 12. Leden 2020 - 18:48

  Právě,že o tom něco vím a píši ze svých osobních zkušeností.Chtěl jsem zrušit platbu na účet SBD prostřednictvím SIPO a šel jsem tak učinit na Poštu.Paní u přepážky mi sdělila,že to musí udělat ten, na jehož účet platby odchází.Musel jsem tedy napsat doporučený dopis na SBD, ve kterém jsem odebral SBD zplnomocnění k přístupu na můj SIPO účet.Teprve poté, mi z mého SIPO výpisu, tato položka zmizela a já ji nyní platím převodem, přímo z mého bankovního účtu.Tolik moje zkušenost se zrušením jedné položky na SIPO. Je docela možné,že Vy máte jinou,tak ji zde prosím uveďte.

  Děkuji předem.Java

  Vložil Krupp, 12. Leden 2020 - 19:06

  Pokud chcete rozpis SIPO na konkrétní měsíc změnit, musíte dojít na poštu a nechat si tu konkrétní položku vyjmout. Jde jenom celá položka vyjmout, nikoliv změnit. Dostanete upravený rozpis a ten zaplatíte. Pokud nechcete danému partneru platit sipem vůbec, tak máte pravdu Musíte se dohodnout s ním a on musí vaši platbu zrušit. To ale tazatel asi v úmyslu neměl, alespoň to z jeho dotazu nevyplývá. Jirka

  Vložil JaVa, 12. Leden 2020 - 19:26

  Děkuji za fundovanou odpověď a omlouvám se za můj zmatečný příspěvek.Já jsem v něm navazoval na svoji původní radu, zvolit přímou platbu převodem z účtu a vyloučit tím možnost být nemile překvapen navýšením platby, o níž bych sám nevěděl.Přeji Vám hezký zbytek dne.JaVa

  Vložil Krupp, 12. Leden 2020 - 20:17
  Pane JaVa,
  možná by se pro to hodilo nové vlákno, ale budu pokračovat tady. Jsem příznivcem plateb sipo a vysvětlím proč. Z vás bych radost neměl. Dělám účetnictví a evidenci. U nás máme cca 100 bytů a tedy 100 plateb.
  • Došlá platba stojí 6 Kč, takže 100 plateb 600 Kč. Chápu, že jsou levnější banky, ale jde to i jinak. Sipem to přijde v jedné nebo dvou položkách, podle toho, jak si to nastavíme, takže ten poplatek nehraje roli.
  • 100 plateb posílaných převodem strašlivě natáhne a znepřehlední bankovní výpis.
  • Pošta pošle soubor zaplacených plateb, který se snadno naimportuje, kam je potřeba.
  • Výše záloh by se měla stanovit kadý rok a platbu sipem změní příjemce plateb a nikdo nemusí měnit trvalé příkazy. Komu se výše platby nelíbí, měl by se ozvat a nesnažit se jednat jako prudič. Vše se dá domluvit.
  Nejsem demagogický despota a snažím se s každým dohodnout. Zatím se to až na 4 výjimky daří.
   Jirka
  Vložil Dvořák (bez ověření), 13. Leden 2020 - 7:52

  Přidám ještě to, že se SIPO platby krásně párují, protože mají jednoznačně správně použitý VS (respektive spojovací číslo) a částku. Chybovost plateb je prakticky 0, zatímco u běžných plateb, bez použití SIPO, je to cca 20–30%, kdy lidé zadají buď špatnou částku nebo špatný VS.

  Vložil € (bez ověření), 12. Leden 2020 - 17:24

  SIPO nepoužívat. Právě pro podobné případy není pohodlné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".