Rozhodnutí mimo zasedání shromáždění

Vložil Rumlovský (bez ověření), 24. Březen 2020 - 9:40 ::

Dobrý den, za 14 dní máme mít schůzi SVJ, ale vzhledem k aktuálním stavu, tak to chceme posunout nebo to udělat formou Per Rollam. Ve stanovách to máme napsané takhle:

8.1. Ve všech záležitostech, které patří do působnosti shromáždění, mohou vlastníci jednotek rozhodovat mimo zasedání shromáždění, a to: (a) kdykoliv, v jakékoliv otázce, navrhne-li tak písemně výbor, nebo (b) vždy, pokud svolané shromáždění není způsobilé usnášet se. V takovém případě výbor rozešle v písemné formě návrh usnesení do jednoho (1) měsíce ode dne, na který bylo shromáždění svoláno.

Je možné to shromáždění navrhnout a udělat formou Per Rollam nebo to lze pouze v případě, pokud bychom nebyli usnášeníschopni?

Díky Rumlovský

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jan77 (bez ověření), 24. Březen 2020 - 10:47

  Vždyť to tam máte naprosto jasně uvedeno jako možnost:

  "a) kdykoliv, v jakékoliv otázce, navrhne-li tak písemně výbor, " 

  proč máte pochybnost?

  Vložil Rumlovský (bez ověření), 24. Březen 2020 - 10:55

  Díky za reakci, ale bývalý předseda mi psal, že je to možné jen v případě, pokud se nesejdeme v dostatečném množství. Ale jinak bych to pochopil stejně jako Vy, že můžeme kdykoliv.

  Vložil JaVa, 24. Březen 2020 - 12:34

  Je dobře,že ten zřejmě negramotný předseda, je už jen „bývalý“.Samozřejmě platí to ,co máte uvedeno v bodě „a)“.

  Přeji hezký den.JaVa

  Vložil Pavel, 24. Březen 2020 - 11:24

  Pane Rumovský,

  Váš předseda by měl pravdu, pokud by jste neměli nic ve stanovách.

  Ale protože máte úpravu ve stanovách, tak má pravdu Jan 77.

  Blíže viz § 1210 a násl. NOZ.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil 123321 (bez ověření), 24. Březen 2020 - 12:25

  Poslechněte si laskavě povídání člověka, který žije v Číně a zažil nástup koronaviru a boj s nim. Tedy pokud vám nevadí, že je to slovensky a ne českoanglicky. Některým lidem to povídání slovensky vadí, ale čeština zmršená anglickými přiblblizmy, tak ta jim nevadí. https://youtu.be/VKOCTRSG_YQ Copak ta volba nepočká???? Vždyť si to v té hlavě srovnejte. Dá se najít spousta rozhovorů s lidmi, kteří v Číně pracují, studují a skutečně žijí. Mluví pravdu, mluví to, co tam viděli, co tam zažili. Nemluví lži, jako naše média.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".