Rozdílné teploty na výtoku

Vložil Martin Gažák (bez ověření), 25. Říjen 2016 - 16:41 ::

Dobrý den, Zákon č.194/2007 §4 stanovuje teplotu vody na výtoku u spotřebitele v rozsahu 45–60°C. Rozumím-li tomu dobře je možné, že spotřebitel na konci teplovodního rozvodu může zaplatit až o 25% vyšší náklad na ohřev za m³ oproti spotřebiteli na jebo začátku a bude to podle zákona v pořádku? Děkuji za reakce

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Autobus (bez ověření), 25. Říjen 2016 - 17:24

    No, to by musel byt obrovsky barak aby byly takove rozdily… Domnivam se, ze rozptyl je i z duvodu, kdy jeden barak je treba blize a druhy dale od vymeniku, takze z vymeniku jde TUV 63 a do nejblizsiho baraku dotece 60 a do nejvzdalenejiho 46 stupnu…

    A do baraku se meri a fakturuji z teplarny obvykle gigajoule energie a ty se pomerove rozuctuji mezi byty na zaklade m3 – zde uz se ma za to, ze (v danou chvili) maji vsichni stejnou teplotu na vytoku. Takze vase uvaha neni spravna…

    Leda v pripade, pokud by teplota z teplarny znacne kolisala v case, tak by nektery byt teoreticky ziskal MALOU vyhodu, kdyz by cerpal TUV v dobe, kdy je voda nejteplejsi…

    Vložil Martin Gažák (bez ověření), 25. Říjen 2016 - 17:58

    Děkuji za reakci. Zas tak velcí nejsme. 3 vchody x 4 patra = 13 jednotek. Závada se projevuje v průběhu trasy, přesně dle vašeho odhadu. Přestože spotřební složka pro ohřev je jednotná a to v Kč/GJ, tak si stejně myslím, že pro napuštění požadovaného objemu o požadované teplotě spotřebitel na konci rozvodu TUV bude mít náklady právě o těch 25 % vyšší, protože podíl SV a TUV bude rozdílný. Ale to už je spíš matematická úloha. Prosím zvažte to ještě. Poklesy ve špičkách nás trápí také. Předpokládám, že za tím stojí nedostatečná teplota média z kotelny (65st.) a malý zásobník (cca 300 l)

    Vložil Autobus (bez ověření), 25. Říjen 2016 - 19:25

    Reseni mozna je poridit GJ merak pro kazdy vchod (resp. smlouvu s dodavatelem energie). Ale nezname zdroj vasi TUV – teplarna? Vlastni kotelna?

    Nevim, jak technicky ma fungovat zpatecka mezi ruznymi vchody? To musi nejaky asi energeticky auditor doporucit pote, co projde vedeni…

    Pokud skutecne prvni vchod ma 60oC a treti vchod 45oC a pritom plati vsichni na zaklade m3, tak …

    matematicky,– spotrebni slozka je 70%, tedy tech 15 stupnu rozdilu je otazkou, kolik % na financich udela… To by clovek musel videt vyuctovani…

    Pokud vy jste na konci, na 45oC, tak je jasne, ze to chcete nejak resit, ale jak? Nejaky „auditor“ stanovi korekcni koeficienty pro jednotlive stoupacky?

    A honit vodu zpateckou pres jednotlive baraky = docela ztratove.

    A jak ziskate podporu ve vasem SVJ pro vas napad?

    Vložil Martin Gažák (bez ověření), 26. Říjen 2016 - 6:44

    Řešením pro mě je, jako pro předsedu SVJ zajistit správný technický stav zařízení. Nyní se bude posilovat oběhové čerpadlo, pote ev. zrevidujeme vytipovane casti rozvodu. Zlepšíme ještě jeho izolaci. Podružné měření a korekce nákladů vylučuji . Předpokládám vysoké náklady. Šlo mi spíš o teoretickou rovinu dotazu. Nejdůležitější pro mně momentálně je nezávislé posouzení výkonu čerpadla pro näš systém.

    Vložil Martin Gažák (bez ověření), 25. Říjen 2016 - 18:08

    Opravuji. Správně je 3×13 jednotek. Tedy 39.

    Vložil Autobus (bez ověření), 25. Říjen 2016 - 17:28

    K vasi dalsi otazce plyne, ze resite teplotu v ramci rozuctovaci jednotky, v tom pripade musite resit obehovym cerpadlem a dostatecnou izolaci stoupacek v ramci moznosti vaseho domu…

    Pokud ti na konci nebudou cerpat TUV a zpatecka nebude fungovat anebo izolace bude nedostatecna, pak…

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".