Rohožky u dveří

Vložil Thom (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 0:38 ::

Po rekonstrukci společních prostor v domě si nějaký magor usmyslel že všichni budou mít u dveří stejné rohožky. Ale nejsou to rohožky ale kus černého koberce, ještě k tomu přilepeného kobercovou páskou k podlaze. Jeden kus toho hnusu stál cca. 1650 Kč. Koberec se v podstatě nedá ani sundat a pořádně ho vyčistit. O bakteriích, vlhkosti a špíně pod tím ani nemluvím. Má společenství právo něco takového udělat a vymáhat ? A jak by se na to tvářila hygiena, když to nejde sundat a pod tím vyčistit.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil jaroš (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 10:15

  Proč si místo psaní zde nezjistíte co máte ve Stanovách, jaká jsou oprávnění výboru? Výbor má oprávnění použít nějakou finanční částku, aniž by o tom rozhodovalo shromáždění, popř. co je výlučně na shromáždění.. Další věc je, že to co je na chodbě nesmí být hořlavé. Když se odvoláváte na hygienu, proč jste se na ni neobrátil? Co chcete vymáhat? Jednal jste s výborem? Jak je to u Vás s úklidem?

  Vložil Hasič (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 15:43

  „co je na chodbě nesmí být hořlavé“ (Vložil jaroš (bez ověření), 20. Prosinec 2022 – 10:15)

  Na chodbě nesmí být ani nehořlavé předměty.

  Už se zde řešilo.

  Vložil Hasič (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 8:16

  Rohožka by mohla představovat překážku v únikové cestě.

  Napište adresu nebo IČO.

  Vložil Thom (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 10:05

  Společenství vlastníků domu ul. 5. května 159 , Liberec IČO 25481398. Ale asi vás zklamu, v domě žije dokonce požární preventista, se kterým nemluvím a nekomunikuji.

  Vložil Josef Chvalina (bez ověření), 16. Květen 2023 - 14:19

  Dobrý den mám dotaz na preventistu a to co může a jaké sankce může uložit. Máme potíže v SVBJ s několika vlastníky co se týká nepořádku na chodbě (zastavěná do půlky chodby krabicema). Co může s tím preventista udělat a zad může dát i pokutu.
  Díky za odpověď. Josef Chvalina

  Vložil Justitianus, 16. Květen 2023 - 16:26

  Preventista nikoho nepokutuje. Není k tomu oprávněn.

  HZS (hasičský záchranný sbor) může udělit pokutu vlastníkovi domu, například jestliže úniková cesta není volná, nebo jsou v jejím prostoru umístěny hořlavé materiály.

  Justitianus

  Vložil Hasič (bez ověření), 16. Květen 2023 - 14:30

  „nepořádku na chodbě (zastavěná do půlky chodby krabicema).“ (Vložil Josef Chvalina (bez ověření), 16. Květen 2023 – 14:19)

  Pomůžeme Vám. Napište IČO nebo adresu. Vysvětlíme Vám, že úniková cesta musí být volná.

  Vložil Justitianus, 20. Prosinec 2022 - 8:11

  Přečtěte si stanovy.

  Přečtěte si stanovy.

  Přečtěte stanovy.


  Jde o částku na správu domu ve výši 1650 Kč v průměru na jednotku. My netušíme zda o tom mohli rozhodnout statutáři, nebo zda stanovy v takovém případě vyžadují schválení shromážděním. To si musíte zjistit vy.

  Podle § 1208 písm. f) platí, že do působnosti shromáždění patří rozhodování o opravě nebo stavební úpravě společné části, převyšují-li náklady částku stanovenou prováděcím právním předpisem; to neplatí, pokud stanovy určí něco jiného. Oním prováděcím právním předpisem je nařízení vlády č. 366/2013 Sb. (které obsahuje limit „… nepřevyšují-li náklady v jednotlivých případech částku 1000 Kč v průměru na každou jednotku“).

  Přečtěte si stanovy. Jedině v nich naleznete odpověď. A mohu Vás ujistit, že i kdyby statutáři porušili stanovy, potřeboval byste většinu hlasů k tomu, aby toto porušení mohlo mít pro ně nějaké následky.

  Když si prostudujete zápisy ze shromáždění, možná tam najdete zmínku o nových jednotných rohožkách. Nebyl by to první případ kdy ovce na shromáždění něco schválily, a pak se všichni dodatečně hrozně diví.

  Justitianus

  Vložil Thom (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 10:14

  V zápisu ze schůze nic konkrétního není. Bylo to uděláno jako součást rekonstrukce společných prostor. U nás v domě je zásadní problém a to že 32% vlastní jeden investiční fond, který ani nikoho od sebe neposílá na schůze vlastníků. Posílá tam místo sebe správce objektu, který je tím pádem v konfliktu zájmu ale to nikdo neřeší. No a 32% + 30% vedení domu. Mají většinu a mohou si v podstatě protlačit to co chtějí.

  Vložil . (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 12:22

  Tu rohožku vyhoďte a dál se tím nezabývejte. Žádný správce vám není oprávněný nařizovat, jakou máte mít rohožku u svých dveří.

  Vložil Justitianus, 20. Prosinec 2022 - 10:36
  • Píštete: „Bylo to uděláno jako součást rekonstrukce společných prostor.“

  Takže to bylo schváleno shromážděním. Vyřešeno.

  • Píštete: „… investiční fond, který ani nikoho od sebe neposílá na schůze vlastníků. Posílá tam místo sebe správce objektu …“

  Protiřečíte si. Investiční fond posílá „od sebe“ na shromáždění zástupce právnické osoby. Fantazírujete o jakémsi konfliktu zájmů, ale to je jen Vaše blouznění ve Vaší hlavě. Ostatně nic Vam do toho není. To by si museli vyřešit zastoupený a jeho zástupce mezi sebou.

  • Píštete: „Mají většinu a mohou si v podstatě protlačit to co chtějí.“

  Co zde tedy řešíte???

  Justitianus

  Vložil jaroš (bez ověření), 20. Prosinec 2022 - 10:18

  To jste mohl napsat hned.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".