roční vyúčtování služeb

Vložil Anonymous, 13. Květen 2008 - 11:45 ::

Dobrý den, vzhledem k tomu, že jsem si nemohla z důvodu nemoci v termínu stanoveném tzv. „pověřencem“ vyzvednout osobně na předávací schůzi proti podpisu „vyúčtování služeb spojených s užíváním bytu za rok 2007“ bylo toto předáno „správci“ s písemným pokynem tzv. „pověřence“, aby mi toto vyúčtování bylo zasláno na adresu mého trvalého bydliště (zde se z důvodu nemoci – „pověřenec“ o tom věděl – nezdržuji již od 18.2.2008) a z přeplatku mi byly odečtena částka za poštovné ve výši Kč 26,00. Považuji toto za nehoráznost a navíc schválnost jen proto, že mám odlišné názory a ctím „zákony“ tohoto státu. Jen tento postup právně v pořádku? V případě že není, jak postupovat ? Děkuji A.Košťáková,Mělník

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil JarekSVJ, 13. Květen 2008 - 12:06

  Můj názor: poštovné jde hradit 2 způsoby.

  1. Uhradí ho SVJ – to znamená dá se do nějaké položky asi správa a pak ho zaplatí všichni vlastníci.
  2. Uhradíte ho vy.I tím způsobem jak jste ho uhradila.
  Vložil PetrF (bez ověření), 14. Květen 2008 - 0:50

  Nestanoví-li dohoda všech jinak, hradí se náklady na správu podle spoluvlastnických podílů. Není pochyb o tom, že poštovné je náklad na správu.

  Jiná otázka je, zda v daném případě šlo o účelně vynaložený náklad.

  PetrF

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".