roční kontrola plynu

Vložil JIF, 14. Srpen 2014 - 7:04 ::

Dne 8.8.2014 nám revizní technik udělal „Roční kontrolu plynového zařízení“. Do celkového hodnocení sice napsal, že kontrolované zařízení je schopno provozu, ale do zjištěných závad nám napsal dost věcí. Co mne ale zarazilo, že do zjištěných závad napsal kromě dvou položek termín odstranění datum revize. Když jsem to reklamoval, tak mi sdělil, že je to takhle správně, že to mají nařízené. Nechce se mi tomu věřit, protože třeba když někoho napadne, zda máme závady odstraněné, tak máme již od soboty 9.8.2014 průšvih. Dále bych chtěl vědět, zda hadice, které dosud máme (zřejmě z umělé hmoty) jsou nepřípustné a zda si je musíme vyměnit za hadice s nějakou kovovou vložkou.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Emill (bez ověření), 16. Srpen 2014 - 14:05

  Revize plynových zařízení je předepsaná jednou za tři roky (ne ročně) na společných zařízení bytového domu. Jediné možné použití pružného napojení je u plynoměru a tam nikdy nebyly povoleny plastové hadice. Tak kde je problém? M.j. pokud se dělá KONTROLA plynového zařízení tak se samozřejmě nepíše zápis o revizi. Kontrolu můžete dělat třeba každý druhý den pověřenou osobou, která nemusí mít revizní oprávnění.

  Vložil JIF, 18. Srpen 2014 - 18:52

  Mluvil jsem o kontrole plynového zařízení. Slovo „revize“ jsem ve třetí větě napsal omylem. Hadice máme mezi ventilem a plynovým spotřebičem.

  Vložil Andreas (bez ověření), 14. Srpen 2014 - 16:06

  Toto píšu z hlediska požární ochrany, nicméně postup a chování dodavatele by mělo být stejné.

  1. Pokud do dokladu napíšu datum odstranění závady stejné jako datum provedení revize = závadu jsem odstranil na místě. Pokud jsem ji neodstranil a přesto jsem toto napsal pak jsem flákač nebo alibista. Zjistěte si to!
  2. Pokud zákazníkovi doporučím(důležité slovo, vrátím se k němu) odstranění závad, toto vždy podkládám patřičnou legislativou(ús­tava/zákon/vyh­láška/nařízení vlády/norma).

  Pokud Vám toto není schopen revizní technik či dodavatel jakékoliv jiné služby schopen doložit = změňte urychleně dodavatele. Je to z toho důvodu že buď je již zmiňovaný flákač, nebo se v legislativě neorientuje, není schopen to vyhledat a funguje dle toho jak si myslí, že by to „mělo být“. Vlastní zkušenost jako z konkurence i zákazníka…

  slovo doporučit: jakýkoliv revizní technik Vám může pouze doporučit, nemá přikazovací pravomoc a je to dodavatel služby jako kterýkoliv jiný. Samozřejmě kromě závažných závad kdy lze zařízení odstavit z provozu…

  Vložil svjvmt, 14. Srpen 2014 - 11:31

  Proč jste se ho nezeptal, podle čeho tak činí? Přece ho platíte. Co je co zjistíte ve vyhl. o kontrolách, revizích a zkouškách plynových zařízení, v bytě není povinná. Ano umělohmotná se mění, kovová již ne.

  Vložil JIF, 19. Srpen 2014 - 17:52

  Neviděl jsem co napsal do zprávy. To jsem zjistil až když jsem si řekl o zprávu u správce. Hned jsem mu volal a řekl, že to mají takhle nařízené na základě školení, které snad každoročně absolvuje.....

  Vložil Petr, 14. Srpen 2014 - 10:48

  Hledejte zde v diskusi Revize plynu. Závady označil technik určitě jako závažné a méně závažné. Pokud se vám něco nezdá, zeptejte se odborníků, tedy cechu plynařů nebo u dodavatele plynu nebo na http://www.plynrevize.cz/

  Vložil Emill (bez ověření), 16. Srpen 2014 - 14:09

  Dotazy na toto téma je nejlépe položit odborné instalační firmě nebo hledat na webu tzb.cz

  Vložil Petr, 14. Srpen 2014 - 15:15

  Ještě doplňuji, že pokud se nezměnily zákony, vyhlášky a nařízení, tak platí

  Vyhláška ČÚBP č. 85/1978 Sb.)

  Zákon č. 458/2000 Sb. (energetický zákona)

  Nařízení vlády č. 352/2000 Sb.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".