Revize střechy

Vložil Jana1991, 7. Srpen 2019 - 13:19 ::

Dobrý den,

neměl by někdo z Vás doporučení na firmu nejlépe z jihomoravského kraje, která provádí revizi střech?

Střecha na našem bytovém domě je ve velmi špatném stavu, někdy už padají i střešní tašky, podkrovní byty si stěžují, že jim tam zatéká. Potřebovala bych sehnat někoho, kdo by se na střechu podíval, zhodnotil stav trámů, střešní krytiny atd. popřípadě následně doporučil možnosti opravy atd.

Děkuji za případná doporučení a Vaše zkušenosti

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 8. Srpen 2019 - 8:15

  nějakou kvalitní stavebně-inženýrskou společnost. Odborník k vám přijde , provede posouzení stavu střechy, navrhne projekt nové střechy (bude-li nová střecha třeba) a vypracuje poptávku-zadání. Na základě této poptávky vypíšete výběrové řízení a vyberete si firmu. Současně byste si měli vybrat firmu , která bude provádět stavební firmu a která si dílo vaším jménem převezme. Zvát si firmy na posouzení stavu a návrh řešení není bezpečné. Kolikrát ty firmy navrhnou řešení , které je velmi výhodné pro ně , nikoliv však už pro vás.

  Vložil 25Malý (bez ověření), 8. Srpen 2019 - 6:15

  Do internetového vyhledávače napište něco jako „pokrývač, práce ve výškách“ a jistě vám vyskočí vícero firem. Pozvěte je na prohlídku a vyzvěte je, aby navrhli řešení opravy, nezávazný rozpočet a předložili reference své dosavadní práce. Prolustrujte si je na internetu, jejich stránky, historii a sbírku listin na soudu aj. Dobrá firma vás pozve na exkurzi na své realizace.

  Pak si nechte poslat návrh smlouvy o dílo a ten důkladně prostudujte a nebojte se navrhovat úpravy smlouvy ve svůj prospěch, například záruční dobu, zálohy a platby, dozor, součinnost apod. Požadujte položkový rozpočet, jedině tak budete mít v ruce doklad, jak se má dílo prakticky zhotovit. Požadujte informaci o subdodavatelích. Dobrá firma odpoví na všechny otázky, nebude na vás tlačit ani nebude vaše názory aproiri odmítat.

  Nakonec vyberte dodavatele a ostatní zdvořile odmítněte.

  Instituce na revize střech nejspíš neexistuje, leda tak soudní znalec v oboru stavebnictví. Jen si na dům nepouštějte inspektorát bezpečnosti práce nebo stavební úřad, když už vám padají se střechy tašky.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".