revize plynových trubek a zařízení

Vložil it, 30. Duben 2013 - 12:40 ::

Dobrý den, v souvislosti s událostmi v Praze v Divadelní ulici jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo ucelený přehled o revizích plynových zařízení a těsností trubek, kdo je má provádět a jak často? A ještě bych měla doplňující otázku. Při zjišťování, kdo zodpovídá za plynové potrubí před hlavním uzávěrem jsme se dozvěděli, že hlavní uzávěry máme v bytovém domě dva. Máte někdo stejný problém? Zatím mi Pražská plynárenská nedokázala fundovaně odpovědět. Děkuji za informace. Irena

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vlasta Veverka (bez ověření), 16. Květen 2013 - 21:45

  Píši také v souvislosti s událostmi v Praze a Frenštátě. V našem domě proběhla revize plynu – jak bytů, tak domovních rozvodů asi před rokem. Výsledkem byla revizní zpráva s pokyny na nápravu pro dům i jednotlivé bytové jednotky. Jsem si jistý, že mnozí vlastníci tato doporuční nesplnili. Jak je můžu přimět ke splění výsledků revize? Děkuji za informace. Vlasta

  Vložil Krobot (bez ověření), 2. Květen 2013 - 15:54

  což je obvyklý stav, pak máte hlavní úzávěr pouze jeden. Zpravidla to bývá ten první na trase od uličního plynovodu. Píšu zpravidla, protože záleží jak byla přípojka definována v projektu ke stavebnímu povolení v době pořízení a zda tento stav nebyl nijak později smluvně změněn (např. při rekonstrukci přípojky). Za instalaci za HÚ včetně odpovídá vlastník objektu a před HÚ opět vlastník, zpravidla Váš distributor plynu.

  Vložil Jandus (bez ověření), 1. Květen 2013 - 12:22

  Podle 352/2000 Sb se revize rozvodů provádí jednou za tři roky. Pokud máte více hlavních uzávěrů, hranicí přívodu z ulice je první uzávěr.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".