Revitalizace panelového domu

Vložil Olomouc (bez ověření), 10. Prosinec 2011 - 19:48 ::

Zdravím Vás, Jsem laik a prosím o informaci. Jak postupovat při přípravě na revitalizaci panelového domu. Je potřebné před revitalizací/re­konstrukci mít i plán jak se bude financovat? Dle mého zcela jistě ano, náš výbor, má hotový projekt a chce souhlas (plnou moc) všech vlastníků s rekonstrukcí, mě se však zdá divné, že chce souhlas a nemá připravené financování. Odvolává se na případné využití programu panel, ale to začne vyřizovat až v lednu 2012. Na účtu má SVJ necelých 500tis. Prosím o jednotlivé body.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petr82 (bez ověření), 10. Prosinec 2011 - 20:04

  No určitě bych teda na schůzi chtěl vědět druh financování. Oni se s ním ani nebudou bavit žádné stavební společnosti když nebudou vědět že má jisté financování. Nám i stavební společnost pomohla sehnat úvěr, protože v té době nijak moc nepůjčovali a podmínky jsme moc nesplňovali, protože v placení jsou lidé lajdáci a vykazovali jsme větší procento dluhů než banka chtěla, ale podařilo se sehnat. Nevím jaký souhlas či plnou moc od vás chce, stačí prezenční listina ze schůze kde to budete projednávat. Program panel podle mě a podle MF ČR už rozjetý nebude protože nejsou peníze, ale pokusit se můžete, ale nečekal bych zase ušetříte na nižším DPH… pozn. my jsme si na schůzi osobně všichni majitelé (126bytů) vybrali a odsouhlasili jak stavební firmu tak banku na financování, všichni se nám tam osobně představili a pak je i výbor krytý že vybral blbě, vše si odsouhlasili majitelé výbor pak už jen realizoval. Se vším pomohl KASTEN,s.r.o z Ne­ratovic, a mohu vřele doporučit

  Vložil Olomouc * (bez ověření), 11. Prosinec 2011 - 12:27

  Penize na opravu „nemame“ a o pujce se nejedna, tedy zatim, ale divne je, ze uz mame projekt, projektantska firma bude zarizovat povoleni ke stavbe, chteji delat vyber firmy.....me se tento postup zda velice spatny… jak se vlastne postupuje???

  nehlede na to, ze po nas zitra budou chtit plne moci na opravu a modernizaci bytoveho domu. Dale chteji postopupit nase plne moci treti osobe a to projektantske firme, pise se:

  k projednani projetove dokumentace s dotcenymi organizacemi, k obstarani potrebnych dokladu,dale ke vsem ukonum u prislusneho stavebniho uradu ve vecech zajisteni stavebniho povoleni, zmeny stavby pred dokoncenim a to vcetne podavani zadosti, zastupovani v rizeni, prebirani pisemnosti, podavani opravnych prostredku a vzdani se prava na odvolani na tuto uvedenou akci: oprava a modernizace bytoveho domu ..........

  opravdu nevim, zda je to vse jak ma byt

  Vložil Ing. Tomáš Peterka, 11. Prosinec 2011 - 13:18

  Zjevně tedy potřebují souhlas pro účely stavebního řízení. Stavební pramálo bude zajímat jak stavbu budete financovat, v zásadě nepotřebují v tuto chvíli ani znát zhotovitele. Stavební povolení bude vydáno na určité období, pokud stavbu nezahájíte nic se nestane. Naopak budete připraveni zahájit stavbu hned jak bude vybraný zhotovitel a banka. Vlastní stavební řízení a předchotí běhání po dotčených orgánech je někdy běh na dlouhou trať, v lepším případě to může být záležitost na 2–2,5 měsíce, u akcí s velkým množstvím účastníků řízení to může být otázka 3–4 měsíců. No a to nepočítám případy, kdy úředník mezi tím odjede na dovolenou nebo do lázní. Pokud se tedy jedná o souhlas s podáním žádosti o SP neviděl bych to jako problém. Nicméně z plné moci by mělo být patrné, že je to pouze pro účely stavebního řízení. Vy si musíte být vědom, že pro účely stavebního řízení je to váš souhlas se stavbou. Ověřte si kdo bude stavebník (vlastníci neb SVJ).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".