revitalizace panelového domu

Vložil Anonymous, 1. Červen 2007 - 6:13 ::

Dobrý den, naše SVJ ( 32 bytových jednotek o stejné velikosti ) se rozhodlo počátkem roku 2006 o revitalizaci panelového domu. Po vyřízení povolení a schválení úvěru jsme žádali o státní podporu formou programu PANEL. Získali jsme přibližně 40%. V září roku 2006 proběhla výměna dřevěných oken za plastová. Pokračovalo se v zateplení budovy, které je v současné době hotovo. Nyní se začalo s rekonstrukcí lodžií, dále se budou měnit vchodové dveře a vstupní schodiště projde kompletní výměnou. Lodžie jsou nyní opatřený železným zábradlím. Plán počítá se zazděním do výšky 1,2m se světlíkem z luxfer o velikosti 1*0.8m, podlaha i parapety mají být z dlažby a nakonec zasklení pomocí posuvného systému.

Problém 1: Při podpisu zástavních listů dvě rodiny nepodepsaly a SVJ muselo přijmou úrok s vyšším procentem, což činilo rozdíl 150 tis. Kč. Lze vymáhat tuto částku po již zmiňovaných dvou rodinách?

Problém 2: Při opravě lodžií tyto dvě rodiny tvrdí, že balkón patří do jejich vlastnictví a pokud se tam objeví dělníci, zavolají POLICII ČR pro neoprávněný vstup. S opravou nesouhlasí a dělají problémy.

 • musí se podřídit většině, když to vlastníci na schůzi schválili většinou a ve stanovách je psáno, že stačí většina?
 • můžeme přijít o státní dotaci, pokud tyto 2 lodžie nebudou opraveny?
 • dá se proti těmto rodinám postupovat právní cestou?
 • je lodžie součástí obvodového pláště?

Tito problémoví vlastníci většinou nezůstávají ani do konce schůzi a také pouze většinou se účastní hlasování.

Za každou radu předem děkuji. S pozdravem Plánka Tomáš

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil karelh, 3. Červen 2007 - 19:41

  Dobrý den, nevím jak máte postavené stanovy (jaká většina), ale podle zákona č. 72/1994 Sb, o vlastnictví bytů, musí být rekonstrukce schválena 3/4 všech vlastníků § 11 odst. 5, záleží samozřejmě na velikosti podílů. Vstup jsou povinni umožnit § 13 odst. 4. Ano dá se postupovat právní cestou. Lodžie – tento problém je na tomto webu již řešen.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".