Rekonstrukce vnějších prostorů

Vložil Dete (bez ověření), 12. Listopad 2021 - 20:56 ::

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu.

Chystáme rekonstrukci zevnějšku objektu, tedy střecha, zateplení apod. Fond oprav existuje a platí se poměrnou částkou k vlastněné metráži.

Má otázka zní – jak se řeší financování vnějších prostorů? Platí opět poměry jako ve fondu oprav, nebo se financování přepočítává na bytovou jednotku? Rozumím tomu, že by toto mělo být zaštíťeno ve stanovách, popř. v dokumentaci podkladající fond oprav, každopádně ani jednou listinou momnetálně nedisponuji. Pokavaď na to existuje nějaká univerzální odpověď, budu za ní ráda.

Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Vlastnice (bez ověření), 12. Listopad 2021 - 23:25

  Opět dotaz na družstevní dům.

  Tohle je portál SVJ.

  Vložil Xdf (bez ověření), 13. Listopad 2021 - 8:21

  O družstevní dům se opravdu nejedná.

  Vložil Petr, 13. Listopad 2021 - 13:41

  Na to je snad jediná odpověď

  § 1180

  (1) Vlastník jednotky přispívá NA SPRÁVU DOMU A POZEMKU V POMĚRU ODPOVÍDAJÍCÍM JEHO PODÍLU NA SPOEČNÝCH ČÁSTECH, nebylo-li v prohlášení určeno jinak, zejména se zřetelem k povaze, rozměrům a umístění společné části, která slouží jen některému vlastníku jednotky k výlučnému užívání, a k rozsahu povinnosti vlastníka jednotky spravovat tuto část na vlastní náklad.

  (2) PŘÍSPĚVKY URČENÉ NA odměňování osoby, která dům spravuje, nebo členů jejích orgánů, na vedení účetnictví a na podobné náklady vlastní správní činnosti SE ROZVRHNOU NA KAŽDOU BJ STEJNĚ.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".