rekonstrukce stupaček

Vložil bohumil (bez ověření), 26. Únor 2013 - 19:12 ::

Naše SVJ plánuje rekonstrukci odpadního potrubí + vody ve čtyřpatrovém domě. Někteří majitelé bytů, ketří mají přestavěná jádra tvrdí že firmu do bytu nepustí a nic nebudou bourat( všechno si zazdili). Co s tím? Mám je pořád dokola přesvědčovat, nebo si koupit Beretu…

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil jiko, 4. Březen 2013 - 20:56

    Upozornuji na nař. vlády 371/2004 Sb.,čl. XIV odst. 2h),(vzorové stanovy) kde mezi povinnosti členů SVJ patří „umožnit po předchozím vyzvání přístup do jednotky, pokud to vyžadují úpravy, provoz, opravy apod. ostatních jednotek,nebo domu jako celku. Pokud nejde o havarijní či obdobný stav, činí výzvu písemně výbor SVJ nebo pověřený vlastník alespoň 3 dny předem“. Toto ustanovení by měly obsahovat i vaše stanovy. Pozn: přestavěná jádra – kdo přestavbu dovolil ? Při oprávněné rekontrukci jednotky nesmí dojít k omezení přístupu ke společným částem domu, což jsou mj.i rozvody vody, plynu, kanalizace aj. (par. 2,odst. g) zákona č. 72/1994 Sb.

    Vložil lake, 26. Únor 2013 - 20:26

    Pane Bohumile,
    nejde o rekonstrukci, ale o opravu.
    Jistě víte, že ke schválení je nutný souhlas tří čtvrtin vlastníků jednotek.

    Pokud v rozporu s kolaudačním stavem nemovitosti přizdili nějaké stšny okolo bytového jádra, není vyloučeno, že tím porušili stavební zákon. K tomu by se musel vyjádřit Stavební úřad.

    Nesplní-li vlastník jednotky zákonnou povinnost umožnit přístup ke společným částem domu, je možno obrátit se na soud, který mu stanoví povinnost strpět vstup do bytu a provedení prací.

    lake

    Vložil Bohumil, 4. Březen 2013 - 19:44

    Děkuji za informace.
    Souhlas máme 90%. Zbytek „prudí“. Firma udělá zápis do stavebního deníku kdo je nepustil do bytu s tím že budoucí náklady při nehodě v místech kde znemožnili přístup si budou hradit sami. Je to právně v pořádku? Děkuji za případnou odpověď.

    Vložil lake, 4. Březen 2013 - 20:24

    Bohumile, vždyť váš postup je nesmysl. Proč chcete opravovat potrubí kousek po kousku, když nejspíše praskne právě ta stará část a vytopí řadu bytů. Buď všechno, nebo raději nic.

    Je-li oprava nutná, trvejte na zpřístupnění. Odmítne-li vlastník, dodavatel bude muset zastavit práci a vyúčtuje částku za celodenní zbytečné prostoje. Okamžitě ji začněte vymáhat na nevstřícném vlastníkovi, neboť způsobil škodu. O týden později totéž. Okamžitě výzva k zaplacení, předžalobní upomínka, návštěva vymahače, atd. Okamžitě platební rozkaz.

    Pochopí, že když mu každý třetí den nakočí 8000, že se mu to pořádně prodraží.

    lake

    Vložil Šárka1 (bez ověření), 26. Únor 2013 - 20:39

    A je povinný počet tří čtvrtin hlasů na shromáždění i pro rekonstrukci ? Třeba výtahů ? Jde o to,zda je to na opravu a rekonstrukci jinak.Děkuji za odpověd.

    Vložil Viktor_SVJ, 26. Únor 2013 - 22:08

    Pokud jste si tohle oproti vzorovym stanovam nezmenili, tak ano, je potreba 3/4 hlasu vsech.

    cl. VII odst 14 vzorovych stanov: Jde-li o stavební úpravy spočívající v modernizaci, rekonstrukci a opravách společných částí domu, jimiž se nemění vnitřní uspořádání domu a zároveň velikost spoluvlastnických podílů na společných částech domu, postačuje souhlas nejméně tříčtvrtinové většiny všech členů společenství.

    Vložil Šárka1 (bez ověření), 27. Únor 2013 - 9:37

    Díky za info.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".