Regulace výše nájmů - Praha

Vložil bydlík (bez ověření), 30. Leden 2020 - 17:17 ::

Dobrý den, zahajuji rozpravu a konzultaci s věřejností o omezení výše nájmu (V Berlíně se to podařilo a jejich problémy jsou vyřešeny)

Naavrhuju omezení na 50Kč za metr s měsíc.

To je více než dostatečné pro nenažrané vlastníky bytů

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil radka2222 (bez ověření), 31. Leden 2020 - 9:07

    jako ironický fór dobrý :-)

    berlín dobrý, na naše poměry je myslím i ta částka 250 kč na metr celkem ok, jen je nelogické, že nijak neodráží stav/hodnotu bytu, lokalitu a další atributy.

    je rozdíl platit 250 za metr suterénní neudržované staré garsonky v nejzapadlejší části žižkova, nebo z renovovaného bytu pod střechou s výhledem na karlův most.

    Vložil TN. (bez ověření), 30. Leden 2020 - 21:42

    Vývoj k regulaci neudržitelně směřuje, takové návrhy jsou na stole (různé nevládní organizace, levicoví novináři z Deníku N, Českého rozhlasu a Hospodářských novin, dokonce někteří poslanci).

    50 Kč by bylo neudržitelných, v řadě SVJ je příspěvek na správu v této nebo vyšší výši, pronajímatel by tedy dotoval bydlení náejmníka (inaksoval by od nájemníka méně, než by musel platit SVJ).

    Při střední velikosti bytu cca 60 metrů by nájemné činilo 3000 Kč. Splátka hypotéky na byt o ceně 2.000.000 Kč (ceny bytů mimo Prahu ve většině krajských a okresních měst) při splatnosti 20 let by činila cca 10.000 Kč měsíčně.

    Řada obyvatel na hypotéku nedosáhne (nízké příjmy, nestálé zaměstnání, krátké zaměstnání po nástupu, OSVČ, některé pro banky netypické příjmy, např. ze zahraničí nebo kapitálového majetku) a jsou odkázání na nájemní bydlení v nájemních domech nebo u individuálních pronajímatelů.

    Když investor koupí byt na hypotéku, splácí bance, platí příspěvek SVJ, odvádí daň z nemovitosti a daň z příjmu (uvažuje se, že z nájemného budou pronajímatelé odvádět sociální, zdravotní pojištění a možná i DPH), měli by tvořit rezervu na budoucí opravy bytu.

    Takže váš nápad omezit nájemné na 50 Kč je ekonomický nesmysl.

    Samozřejmě pokud někomu byt spadl do klína zadarmo, zdědil ho, nebo získal fakticky bezplatně v rámci privatizace městského bytového fondu v 90. letech, byt se nachází v SVJ s nízkým příspěvkem vlastníka, a pronajímatel nepotřebuje tvořit zisk, patrně by mu mohlo 50 Kč/metr stačit.

    Vložil Jar (bez ověření), 3. Únor 2020 - 12:27

    „Vývoj k regulaci neudržitelně směřuje, takové návrhy jsou na stole (různé nevládní organizace, levicoví novináři z Deníku N, Českého rozhlasu a Hospodářských novin, dokonce někteří poslanci).“ Prosím, který novinář z deníku N a HN a ČR píše levicové články o regulaci nájmu, vyvlastnění atd.? Jeden blábol od autorky, jejíž jméno jsem zapomněla byl na Aktuálně, opravdu bylo zřejmé, že počty ZŠ nezanechaly žádnou stopu, protože to byly počty, nikoli logické úlohy a humanitní studia to dorazila..

    „Samozřejmě pokud někomu byt spadl do klína zadarmo, zdědil ho, nebo získal fakticky bezplatně v rámci privatizace městského bytového fondu v 90. letech, byt se nachází v SVJ s nízkým příspěvkem vlastníka, a pronajímatel nepotřebuje tvořit zisk, patrně by mu mohlo 50 Kč/metr stačit.“

    Dědit je normální, odpracoval to třeba rodič, takže logicky se snaží pomoci potomkům, to že si před volbami kupovaly strany hlasy voličů za státní majetek, byla prasárna non plus ultra.

    Že nějaká regulace by byla na místě, nic proti, ale nejdříve ať stát přestane umožňovat dělat z bytů hotely. Stát řeší pitomé poplatky, ale že stát(stavební úřad) zkolaudoval byty, nikoli hotely, to snad ví a může zasáhnout. Nezasahuje proto, že mnoho z nich v tom zřejmě jede taky. A když s tím někdo přijde, řvou postižení jako paviáni.

    Vložil AnonymousQwerty (bez ověření), 30. Leden 2020 - 21:33

    „Dobrý den, zahajuji rozpravu a konzultaci s věřejností o omezení výše nájmu (V Berlíně se to podařilo a jejich problémy jsou vyřešeny)“

    Kolik stojí regulovaný m2?

    „Naavrhuju omezení na 50Kč za metr s měsíc.“ Jak jste se k této částce dopracoval? Regulovaný nýjem v bytě 66 m2 činil u MČ v roce 2005 7600 Kč. Z toho do domu neinvestovalo nic. Kdo by měl dotovat takové bydlení? Stát? Tedy každý daňový poplatník. Ale pokud si piřídíte byt, nikdo Vám určitě nebude bránit ho za tuto částku pronajímat.

    „To je více než dostatečné pro nenažrané vlastníky bytů“

    Ano? Jak jste k tomu dospěl?Že to je dost, tušíte kolik stojí revize, údržba, opravy správa atd.?Zřejmě ne.

    Vložil P_V (bez ověření), 30. Leden 2020 - 18:10

    Co takhle ještě oprášit definici nadměrného bytu, podle počtu bydlících osob. Bude se to hodit pro úřední dosazování podnájemníků, až se ukáže, že se za ty regulované ceny žádné nové byty nestaví. (ironický smajlík)

    Vložil Taky bydlím, ale nejsem ultra levicový (bez ověření), 30. Leden 2020 - 18:02

    Dobrý den,

    zahajuji rozpravu o konzultaci s veřejností o omezení ultra levicových individuí. Navrhuji omezení jejich platů na 50,–Kč na měsíc… To je více než dostačující pro nenažrané „bydlíky“.

    Přeji krásný den.

    Vložil Petr, 1. Únor 2020 - 15:21

    „Navrhuju omezení na 50Kč za metr s měsíc“

    Dejte to jako návrh do ČT „Máte slovo“.

    V zákonu o (de)regualci nájmu 107/2006 Sb., bylo uzákoněno „nájem = 5 % ročně z ceny bytu (pochopitelně tržní)“.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".