Re: Nefunkční výbor

Vložil recepice, 11. Červen 2008 - 12:36 ::

Dobrý den,

1. podle stanov má být zapsána každá schůze, ale nám již chybí zápisy přes 2 roky, jelikož schůze, které jsme měli svolané, nevyhovovaly výboru, např. nechtěli se dohodnout na zvýšení FO, nakonec jsem se tu dozvěděla, že stačí nadpoloviční většina, ONI nám trvdili, že musí být více jak 75% hlasů a ti z výboru mají dohromady 26%, což prý už nemáme nárok na nic. Dočetla jsem se i to, že pokud nejsou zápisy déle jak 2 roky, může se celý výbor odvolat, nejsme s nimi spokojení. Jak bychom tedy pro jejich odvolání měli pokračovat??
2. Jeden člen výboru se odstěhoval, padá tím automaticky jeho členství nebo to musí soudu nahlásit??
3.Rádi bychom ještě dali vedení bytservisu, kolik procent ke schválení bychom potřebovali??

Moc děkuji! Eva Mešinová

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil tpd (bez ověření), 11. Červen 2008 - 16:34

    K odvolání výboru je třeba nadpoloviční většina vlastníků, k navýšení fondu oprav také stačí nadpoloviční většina vlastníků, pokud se někdo odstěhuje neznamená to automatický zánik člena výboru, pokud i nadále zůstává vlastníkem muže se podílet na činnosti výboru no a pokud si chcete změnit správce stačí opět souhlas nadpoloviční většiny. Samozřejmě že výše napsané platí v obecné rovině samozřejmě záleží co máte napsané ve stanovách SVJ.

    Vložil recepice, 11. Červen 2008 - 18:40

    Výbor nechce žádné opravy: např.: okapy, fasády, výměnu vrat, vymalování schodiště atd., prý musí být vše schváleno nad 75% podíly vlastníků jednotek. Je správné jejich jednání či stačí nad poloviční většina?? Děkuji!

    Eva Mešinová

    Vložil AnonymousssssJarekSVJJ (bez ověření), 11. Červen 2008 - 18:54

    Paní Evo záleží co máte ve stanovách . Určitě vycházejí z 72/1994 mrkněte tam.JarekSVJ

    Vložil recepice, 11. Červen 2008 - 19:37

    NA našich stanovách je napsáno: Příloha č. 2 k NZ 82/2004. Hledala jsem, jestli to není nějaký zákon, ale nic jsem nenašla. Nepoznáváte v tom něco?? V zákonu 72/1994 jsme nic nepochopili, asi na paragrafy nemáme s manželem buňky a ve stanovách nic o opravách nemáme!

    Nyní jsem našla, že je zapotřebí 3/4 podílových hlasů, takže nemáme nárok, jelikož výbor má přes 26% a oni s opravami nesouhlasí. Ale zrovna chodník je v havarijním stavu – rozlámaný a my bychom ho chtěli opravit.

    Vložil AnonymoussssJarekSVJJ (bez ověření), 11. Červen 2008 - 19:39

    Evo zanechejte tady svůj mail, odpovím vám na něj.Sice jsem hulvát… ale vysvětlím vám podle mého nejlepšího názoru vše co obnáší zpráva svj a na co je potřeba si dát pozor. Jsem v čele výboru 2 pětileté funkční období tak nějakou tu malou zkušenost a praxi mám. JarekSVJ

    Vložil MilanPr., 7. Srpen 2008 - 16:45

    Dobrý den p.Jarek, myslite, že byste me mohl v mailu kopirovat? U nas bylo SVJ zalozeno vcera a ja s tim nemam moc zkusenosti…velice bych tedy ocenil Vase nazory a rady, kterych za takovou dobu mate urcite hodne… Dekuji moc predem. milan­.prypon@centrum­.cz

    Vložil recepice, 11. Červen 2008 - 20:00
    Vložil AnonymousssJarekSVJJ (bez ověření), 11. Červen 2008 - 22:27

    1.Shromáždění je schopné usnášení, jsou-li přítomni vlastníci jednotek, kteří mají většinu hlasů; k přijetí usnesení je zapotřebí nadpoloviční většiny přítomných hlasů. To znamená příklad je 20 stejně plošných bytů. Shromáždění je usnášeni schopné když se schůze shromáždění zůčastní 11 vlastníků. A na čemkoli se usnesete tak je zapotřebí aby to bylo platné pro celé svj 6 hlasů pro.( je to teorie za předpokladu jak jsem psal 20 stejných bytů a na schůzi je platné minimum pro usnášení .) Jsou výjimky na % hlasování: K přijetí usnesení o věcech, které jsou obsahem prohlášení podle § 4, o schválení nebo o změně stanov, o uzavření smlouvy o zástavním právu k jednotkám a o rozúčtování cen služeb na jednotlivé vlastníky jednotek podle § 9a odst. 2 je zapotřebí tříčtvrtinové většiny přítomných hlasů. V našem případě je to 9 vlastníků. to je těch 75% a to není žádná oprava okapu atd.
    a pak je tu ještě bod 5 §11 a ten nám říká jak se hlasuje při úpravách kde dochází ke změně spoluvlastnického podílu. To je teorie ale důležitá., praxi vám popíšu v mailu. Jarek SVJ

    Vložil recepice, 11. Červen 2008 - 17:31

    A co se týče Bytservisu, též stačí nadpoloviční většina??

    Vložil Anonymous99 (bez ověření), 11. Červen 2008 - 16:47

    U odvolání je potřeba nadpoloviční většina všech, u ostatních uvedených hlasování pouze nadpoloviční většina přítomných.

    Ale nejdříve koukněte do stanov, třeba tam máte přísnější podmínky.

    Vložil AnonymousssJarekSVJ (bez ověření), 11. Červen 2008 - 16:59

    Důležité je co máte ve stanovách.Člen výboru může i sám odstoupit, zase postup by měl být ve stanovách. V našich máme i větičku, že členem výboru může být pouze vlastník vlastnící byt v našem domě… JarekSVJ

    Vložil recepice, 11. Červen 2008 - 17:36

    „Člen výboru může během funkčního období z funkce odstoupit. Odstoupení oznamuje člen výboru písemně. Odstoupení je účinné ode dne, kdy jej vzal výbor na vědomíPokud výbor nevezme odstoupení na vědomí do třiceti dnů ode dne doručení oznámení člena o odstoupení, zaniká odstupujícímu členovi jeho funkce třicátým dnem po doručení oznámení o odstoupení funkce.“

    Tím pádem stačí napsat jen výboru či i na soud??

    Eva Mešinová

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".