pujcka na zatepleni

Vložil Blanka (bez ověření), 10. Srpen 2017 - 14:53 ::

Hezky den, v nasem dome je 6 stejnych bytu. Vsichni pak tvorime SVJ. Nyni se ostatni rozhodli pro zatepleni domu. je to uz podruhe, co by se delalo. pritom z meho pohledu je to zbytecna investice, v bytech je teplo, dum je 10 let stary. Me vic trapi hlucnost a radeji bych investovala do odhlucneni. Firma ktera nam dum stavela udelala nedostatecnou krocejovou izolaci, takze shora dolu je slyset kazde slovo. Dokonce to proslo i soudem, vyhrali jsme, firma mela uhradit vysokou pokutu ale zkrachovala.

Jak se resi pripad, kdy jeden nesouhlasi s pomerne velkymi vydaji, ktere jdou do milionu? Co se deje v pripade ze s touto pujckou nebudeme souhlasit? Prehlasuje nas vetsina a zadluzime se i proti nasi vuli?

Dekuji, Blanka H.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 14:45

  Každou schválenou opravu domu můžete uhradit hotově a vymínit si, že nebudete ručit za případné dluhy spojené s nesplacením půjčky. Osobně bych navrhl ať si nesolventní vlastníci půjčí sami a ne prostřednictvím SVJ a tento návrh bych nechal zapsat a požadoval hlasování. Za případnou škodu totiž vlastník, který pro půjčku nehlasoval neodpovídá. Důkazem je ovšem zápis. SVJ je zpravidla mizerný bankéř, který si ani u svých dlužníků smluvně úvěr nezajistí. Další samostatnou záležitostí je pak schválení opravy, zde zateplení. Vyžadoval bych energetický audit. I díky „Zelené úsporám“ je seznam oprávněných auditorů na webu k dispozici. Je lepší investovat cca 10–15 tis. do auditu než vyhodit peníze za případně nepotřebné práce. Odhlučnění domu je velmi obtížná akce. Často je třeba vybourat podlahy a zcela zaměnit celý podlahový systém aby nepřenášel zvuk do stěn. Prakticky to znamená vystěhování a to se málokde podaří realizovat. Máme s tím zkušenost s tím rozdílem, že jsme nevyhazovali peníze za soudy. Náš developer též, jak je dobrým zvykem, zbankrotoval.

  Vložil asdasd (bez ověření), 13. Srpen 2017 - 16:20

  Nick Pavel II opět blouzní. Není pravda, že někdo může „vymínit si, že nebudete ručit za případné dluhy“. Nick Pavel II evidentně nezná § 1194/2 NOZ. Takovéto zjevně nepravdivé příspěvky by se měly okamžitě mazat.

  Vložil tep (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 16:07

  Dělat zateplení po 10 letech je opravdu na pováženou. Budete přehlasovaným vlastníkem a do 3 měsíců od hlasování se musíte obrátit na soud. Zkuste mluvit se sousedy mezi 4 očima, klidně argumentujte a pokuste se někoho získat pro svůj návrh – jak dopadne soud je pokaždé ve hvězdách.

  Vložil JeToTak (bez ověření), 11. Srpen 2017 - 22:42

  Lze předpokládat, že zateplení má projekt a ten obsahuje hodnocení ekonomické návratnosti investice. Pokud by návratnost byla nepříznivá, lze argumentovat o zbytečnosti zateplení. Zateplení šetří náklady na vytápění, odhlučnění nešetří nic, takže o výhodnosti odhlučnění lze těžko argumentovat, ledaže by byly překročeny nějaké limity z norem. Předpokládám, že znáte hodnotu navýšení vaší měsíční platby na úhrady nákladů za poskytnutí úvěru. Pokud toto navýšení významně zhoršuje životní úroveň rodiny, může posloužit jako další protiargument zateplení.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".