Půdní vestavba

Vložil Tonda, 17. Červen 2021 - 10:17 ::

Dobrý den, bydlím v domě SVJ s 18 vlastníky v 2 poschodí a nade mnou je půda. Chtěl bych si tedy byt rozšířit o půdu nade mnou. Již vím, že souhlas s touto úpravou musejí dát všichni vlastníci. Zabranou část společné prostory bych jednotlivým vlastníkům nahradil. Můžete mně prosím říci kolik přibližně může stát m2 v Olomouci? Je nutno na to dělat znalecký posudek? Pokud máte nějaké zkušenosti z půdní vestavbou budu vděčen za vaše zkušenosti. Tonda

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil sudeťak (bez ověření), 17. Červen 2021 - 23:55

  Posudek nemusíte dělat, stačí, když se dohodnete a vyrovnáte s ostatními vlastníky :-))

  Průměrná cena 1m2 bytu v Olomouci je dnes 58000 Kč, jste připraven jim nabídnout například 20000 Kč za m2 a za zbytek si udělat půdní vestavbu včetně zateplení?

  A zaplatit za změnu prohlášení vlastníka a provést všechnu tu administrativu?

  Asi bych si nechal na shromáždění odhlasovat usnesení, že všichni přítomní souhlasí za tu a tu cenu a pak si oběhl ten zbytek nepřítomných.

  Pak kdyby někdo cuknul, tak by to bylo už postižitelné myslím, anebo rovnou na shromáždění tu smlouvu o výstavbě?

  Vložil Justitianus, 17. Červen 2021 - 12:12

  Tondo,

  hned dva diskutující (@ bez ověření a Petr) se snaží odpovídat na něco jiného než jste se ptal. On to říkává známý psychiatr Cyril Höschl, že polovina lidí má podprůměrný intelekt …

  Tomu co potřebujete vědět se nepřiblížila ani radka2222, protože nepochopila že Vás nezajímá cena stavby za 1 m2. Napsala nepoužitelná hausnumera.

  Při nacenění práva stavby byste mohl orientačně vyjít z ceny stavebního pozemku s inženýrskými sítěmi. Odkaz na aktuální cenovou mapu pro Olomouc najdete v dokumentu https://www.mfcr.cz/…obci_v02.pdf.

  Justitianus

  Vložil Maturant (bez ověření), 17. Červen 2021 - 16:30

  „polovina lidí má podprůměrný intelekt“

  To může překvapovat pouze někoho bez maturity z matematiky. Platí totiž pro jakoukoli vlastnost souboru se symetrickým rozdělením, kdy průměr je roven mediánu.

  Pro obecné (i nesymetrické) rozdělení platí:

  Polovina lidí je pod mediánem.

  Dosaďte jakoukoli vlastnost (výdělek, úspory, úhrada za bydlení, obvod hlavy, počet dnů strávených v cizině, počet chovaných psů, …).

  Vložil Petr, 17. Červen 2021 - 16:24

  Pro Justitiana

  "Vložil Justitianus, 17. Červen 2021 – 12:12

  hned dva diskutující (@ bez ověření a Petr) se snaží odpovídat na něco jiného než jste se ptal"

  • – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

  Tazatel „…budu vděčen za vaše zkušenosti zkušenosti s půdní vestavbou“.

  Já uvedl moje zkušenosti (co se stalo jednomu ze spoluvlastníků), že „Pokud … a pokud … tak. Může se najít někdo kdo … .“

  Tazatel se ptal i na cenu, já na to že „Cena závisí pochopitelně na stavu půdy a …“

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Červen 2021 - 16:58

  jestli někdo píše k tématu, jestli píše pravdivé informace, to tady už dlouho rozhoduje sám velký justi :-) stejně tak maže ne nevhodné příspěvky, ale ty, které se JEMU nelíbí. Někdy dokonce celé téma, jako dnes „studnu“.

  Vložil Petr, 17. Červen 2021 - 17:21

  Ještě chci připomenout, že by to (pokud se nepletu) znamenalo změnu LV všech spoluvlastníků (á 1000 Kč či 2000 Kč) ježto se změní jejich podíly (zlomky). Příklad: „zabraná“ půda 15 m2, vlastník A má podíl 55/1500, po změně bude mít 55/1485, … vlastník Z má podíl …, po změně bude mít …

  Vložil Justitianus, 17. Červen 2021 - 13:41

  Tondo, ještě přidám jeden užitečný odkaz:
  Cenová mapa pro Olomouc https://portal.nasemapy.cz/…ouc/cm/view/.
  Můžete si tam vyhledat v katastrální mapě přímo lokalitu, která Vás zajímá.


  P.S. Hlupačka radka netuší nic o cenách stavebních pozemků, ale stále kvoká. Například v oblasti Olomouc-město se ceny pohybují od 2000 do 13000 Kč/m2. A zcela zbytečně mudruje: „opravdu si myslíte, že nějaké svj by si právo stavby na půdě 120 m2 cenilo jen na 100 až 240 tisíc …“. Za prvé: nebude o tom rozhodovat žádné SVJ! Zase to pletete. Za druhé: Nic takového si nemyslím, ani jsem nic takového nenapsal. Trénujte porozumění psanému textu! Za třetí: Vám je radko prd po tom na kolik to ocení vlastníci jednotek v domě tazatele. To je pouze jejich věc, na to se Vás tazatel neptal.

  Justitianus

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Červen 2021 - 12:21

  si myslíte, že by někdo byl ochoten zbavit se podílu na půdě za tisícovku či dvě za metr? opravdu si myslíte, že lze srovnávat cenu pole, byť zasíťovaného, s prostorem v již hotovém domě, společnými prostorami atd.? opravdu si myslíte, že nějaké svj by si právo stavby na půdě 120 m2 cenilo jen na 100 až 240 tisíc při dnešních cenách bytů?

  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Červen 2021 - 10:36

  byty v Olomouci se pohybují v průměru 70 000 Kč za metr čtvereční. Pokud „výstavba“ vyjde na 50 % této ceny, tak metr volného prostoru je 35 000. ovšem nevím, k čemu vám to bude? Na co posudek? a na jakou cenu? tržní? obvyklou? ocenění? Jde jen o dohodu, takže vy navrhnete, a sousedi buď kývnou, nebo dají svůj návrh. protože je ve vašem zájmu prostory „odkoupit“, můžou sousedé chtít cenu šroubovat nahoru :-(

  Vložil @ (bez ověření), 17. Červen 2021 - 10:53

  Ale kdepak, musí být smlouva o výstavbě. Půda je společná část domu. O tom už se tady psalo x-krát. Dejte do vyhledávače a můžete číst.

  ?
  Vložil radka2222 (bez ověření), 17. Červen 2021 - 11:39

  a já někde píšu, že ne? odpovídám na část, kdy se tazatel ptá na cenu a posudek.

  Vložil Petr, 17. Červen 2021 - 11:24

  Krom diskuse zde hledejte také na internetu. Pokud nikdo jiný nemá o půdu zájem, a pokud potřebujte peníze do „společného fondu“, tak se vám může podařit, že spoluvlastníci půdy váš záměr odsouhlasí. Může se najít někdo kdo zájem nemá ale z nějakých důvodů to neodsouhlasí. Cena závisí pochopitelně na stavu půdy a také střechy (abyste vám do půdního bytu nepršelo).

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".