Průměrná cena za správcovskou firmu

Vložil Zuzana (bez ověření), 30. Leden 2020 - 16:07 ::

Dobrý den, Můžete mi prosím poradit kolik je průměrná cena za správcovskou firmu pro svj s cca 20ti byty? Výbor máme, zápisy ze schůzí si děláme sami, výběrová řízení i měsíční platby také. Spíš jde o každo roční vyůčtování, revize a atd. A pokud můžete i někoho doporučit z Pha budu ráda. Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Tomáš Šedivec (bez ověření), 1. Únor 2021 - 11:51

  Dobrý den, jestli sháníte správcovskou firmu a veškeré informace, kontaktujte mně, prosím, na info@titoservi­ces.cz, Děkuji Tomáš Šedivec

  Vložil PN2020 (bez ověření), 7. Únor 2020 - 13:42

  Dobrý den.

  Za provedení:

  • ročního vyúčtování služeb /rozúčtování služeb na jednotlivé byty…/

  včetně podání účetní závěrky (alespoň ve zjednodušeném rozsahu) na rejstřík SVJ.

  • zajištění a kontrola revizí alespoň ze zákona povinných, tzn.:

  plynové vedení, bleskosvodů, komíny (pokud společné), protipožární ochrany – hasicích přístrojů apod. /v některých domech i dalších revizí jako: výtahy atd./ Samotné provedení revizí bude SVJ ještě extra platit.

  • a paní uvádí ještě " a atd." to by bylo vhodné upřesnit…

  Spíše bych počítal od 250,–Kč a výše na bytovou jednotku.

  Cenové rozpětí v Praze 130,–Kč až 200,–Kč za výše uvedený rozsah činností na byt. jednotku je nízká částka.

  Rád bych takové správcovské firmy kontaktoval a prověřil reference, kvalitu. Prosím o odkaz na firmy.

  Vložil Vlastnik * (bez ověření), 3. Únor 2020 - 14:10

  Pokud půjde jen o zpracování účetnictví, jednou za rok a příp. vyplnění DP, tak myslím že za 6000,– i v P to kdekdo rád udělá.

  Obvolej pár účetních a uvidíš.

  Vložil Vlastnik * (bez ověření), 3. Únor 2020 - 14:07

  Náklad na účetní firmu bývá okolo 100Kč/byt plus cena pro předsedu (výbor) bývá také okolo 100–200Kč/byt – ale to mohou dělat i zdarma.

  Takže celkem 100–300 Kč na byt podle domu.

  Záleží, kdo si co odhlasuje.

  Ps: V jednom domě to dělají tak, že si jen zaplatí 5000 účetnictví jednou za rok a jde to z FO a nikdo to neřeší. Vyjde to totiž podstatně levněji v celkových nákladech. Ale je to tam jednodužší, rozúčtovává se jen studená voda.

  Vložil Vlastník bytu (bez ověření), 3. Únor 2020 - 19:28

  „rozúčtovává se jen studená voda.“

  To je rozumný přístup. Dobře zaplatím tomu, kdo tento systému u nás zavede.

  Vložil Člen SVJ (bez ověření), 3. Únor 2020 - 20:00

  Tento způsob rozúčtování je zcela logický tam,kde má každá bytová jednotka samostatné vytápění a ohřev TUV (bojler).Tato praxe je běžná ve starších činžovních domech.

  Vložil hjgjffh (bez ověření), 30. Leden 2020 - 19:08

  130–200 za jednotku

  Vložil AnonymousQwerty (bez ověření), 30. Leden 2020 - 21:39

  Bývalo, ono neplstí, že méně bytů je nižší cena. Doporučuji si sepsat, udělat časový odhad a pak u např. technika bez specializace násobit 350 Kč. To nedostane technik, ale firma. Účetnictví a vyúčtování tak za 100 až 130. Ale záleží. Upřesněte část Prahy. Na účto máme dobrou firmu. Já ta firma nejsem ani jim nedělám reklamu. Případně pušte na mail.

  Vložil JaVa, 30. Leden 2020 - 16:46

  Proč nehledáte pouze účetní firmu,když vše ostatní zvládáte svépomoci?Přeji hezký den.JaVa

  Vložil 25Malý (bez ověření), 30. Leden 2020 - 22:36

  Větší město, činžák, výtah, plyn do jednotek, ústřední topení, TV, SV, domovní předávací stanice, elektřina ve společných prostorách, hromosvod, dodavatelsky úklid.

  Dřív externí správce dělal pro dům vše, ale nechtěli jsme dát z ruky strategické funkce, jako banka, hotovost, smlouvy s dodavateli a agendu shromáždění. Časem jsme rozsah komanditní smlouvy omezili na účetnictví. S délkou kontraktu jsme okoukali od správce mnoho znalostí, zejména v povinných kontrolách a revizích.

  Dům má 20 jednotek a za účetnictví platíme měsíčně 120 Kč vč. DPH/jednotku, čímž se rozumí: Podvojné účetnictví, závěrka do sbírky listin, rozúčtování služeb, sledování odchylek v měsíčních platbách, sledování záloh na provoz, údržbu a opravy a zálohy na vlastní správní činnost, daně, mzdy, odvody.

  Sami si vedeme správcování domu a pozemku: Vyhledávání dodavatelů, smlouvy, kontrola dodavatelů, likvidace faktur a účetních dokladů (účetnímu posíláme scan dokladů), bankovní účet, hotovost, agenda shromáždění (program, pozvánky, zápisy), termíny a dodavatelé prohlídek, kontrol, revizí atp. Sami sestavujeme rozpočet a stanovujeme zálohy, inkasujeme platby, vracíme přeplatky.

  Topení a TV odečítá a náklady rozúčtuje člen ARTAV. Domovní předávací stanice je propachtována kvalifikovanému provozovateli.

  Většina dodavatelů prací byla a je z venkovského okolí. Ceny příjemné, jednání slušné, kvalita dobrá.

  Vložil PN777, 7. Únor 2020 - 14:52

  V mnoha ohledech máte správu ve vašem domě nastavenu ideálně. Pokud jsou ve vašem SVJ vlastníci, kteří mají dostatek znalostí, dovedností a současně chtějí správu vykonávat je to pro ostatní vlastíky ideální. Většinou za správu nakonec všichni ušetří a je velký předpoklad, že správa bude vykonávána zodpovědně, když statutáři v domě mají byty, tedy ručí svým majetkem. Bohužel ne všude se vlastníci domluví a chtějí být ve výboru atd. Prosím o kontakt na Vás, např. do soukromé zprávy, rád bych se doinformoval na tu účetní firmu. Rozsah služeb a uvedená konečná cena se zdá být v dobrém poměru. V našem SVJ poptáváme. Děkuji.

  Vložil Siven (bez ověření), 1. Únor 2020 - 21:55

  To si myslím, že je dobré řešení pokud máte vlastníky, kteří chtějí ostatní činnosti dobře vykonávat. Zřejmě je máte. Jaké jsou však odměny za tyto činnosti, včetně odměn výboru a kontrolní komise. Děkuji Siven

  Vložil 25Malý (bez ověření), 2. Únor 2020 - 8:13

  Tříčlenný výbor + 1 kontrolor = celkem 4000 hrubého měsíčně. Částka je mezi ně progresivně odstupňovaná. Celkovou částku schvaluje shromáždění, výši pro jednotlivé členy rozděluje výbor.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".