průkaz energetické náročnosti budovy pronájem

Vložil pavel125, 4. Únor 2015 - 9:57 ::

Dobrý den,

Měl bych dotaz ohledně průkazu energetické náročnosti budovy. Máme bytový dům o ploše do 1500 m² a pronajímáme nebytové prostory od roku 2006. Do kdy máme povinnost tento průkaz udělat?

Díky

  • PENB

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil lake, 4. Únor 2015 - 11:11
406/2000 Sb. § 7a
(2) Vlastník budovy nebo společenství vlastníků jednotek jsou povinni a) zajistit zpracování průkazu
1. při prodeji budovy nebo ucelené části budovy,
2. při pronájmu budovy,
3. od 1. ledna 2016 při pronájmu ucelené části budovy, (…).

Z uvedeného mi plyne, že pronajímá-li SVJ ucelenou část budovy (např. jednotku), je povinno zajistit PENB před 1. lednem 2016 bez ohledu na velikost celkové energeticky vztažné plochy budovy. Obdobně platí, že pronajímá-li ucelenou část budovy vlastník budovy (to jest na straně pronajímatele jsou společně všichni vlastníci jednotek), má stejnou zákonnou povinnost.

lake

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".