Prosím poraďte schopného právníka

Vložil Klára (bez ověření), 26. Leden 2022 - 10:32 ::

Krásný den přeji.Chtěla bych vás poprosit o tipy na schopného právníka z Prahy, nebo jeho okolí.Potřebujeme řešit žalobu na SVJ a chtěli bychom,aby nás zastupoval někdo kdo řešil úspěšně spory v této oblasti zákona.Nechci porušovat pravidla tohoto fóra,proto vás prosím o zaslání na můj email klarano­vakova76@centrum­.cz

Děkuji,Klára

  • soudy

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Soudil (bez ověření), 27. Leden 2022 - 21:40

Paní Kláro,

jste řadový vlastník, statutární orgán SVJ, nebo snad vlastník s většinovým podílem? Na tom závisí Vaše šance.

Vložil Justitianus, 26. Leden 2022 - 18:14

☀ Pokud statutáři nedělají co mají, pak soud Vás poučí že náprava byla možná v rámci vnitřních poměrů právnické osoby: volbou jiných členů statutárního orgánu. Ten soud prohrajete.

☀ Pokud jde o nesouhlas s řádně přijatým rozhodnutím statutárního orgánu, soud Vás poučí že náprava byla možná rozhodnutím shromáždění podle § 1208 písm. h). Ten soud prohrajete.

☀ Pokud jde o nesouhlas s řádně přijatým rozhodnutím shromáždění, soud Vás poučí že právo jednotlivého vlastníka jednotky je z podstaty omezeno právem ostatních vlastníků jednotek. Ten soud prohrajete.

☀ Pokud rozhodnutí shromáždění je v rozporu s kogentním (donucujícím) ustanovením zákona, pak takové rozhodnutí je nulitní (neplatné od samého počátku) a nebylo nikdy přijato. Není třeba se soudit.

☀ Pokud tvrdíte zápis ze shromáždění byl zfalšován, soud Vás poučí že skutečnou vůli vlastníků bylo možno jednoduše zjistit a prosadit rozhodnutím podle § 1208 písm. h). Nebylo třeba se soudit. Ten soud prohrajete.

☀ Pokud budete tvrdit že nesouhlasíte s rozhodnutím shromáždění o důležité záležitosti, soud bude zkoumat zda se skutečně jedná o důležitou záležitost a zda jste přehlasovaným vlastníkem. Devadesát procent těchto sporů končí pro žalobce prohrou, protože něco z toho není splněno.

☀ Pokud se chcete soudit o peníze, o přeplatky z vyúčtování či o pokuty, pak jde o běžný majetkový spor, a k tomu nemusíte shánět advokáta speciaistu na SVJ.

Justitianus

Vložil Justitianus, 26. Leden 2022 - 17:07

Paní Kláro, mohu Vám dát radu buď krátkou, nebo dlouhou. Ta první zní:

Chystáte se prohrát soudní spor se SVJ. K dosažení tohoto cíle je úplně jedno, zda budete mít advokáta špičkového, průměrného, nebo podprůměrného.
Výsledek bude stejný.

Justitianus

Vložil ... (bez ověření), 26. Leden 2022 - 18:01

ve zkratce:

„VS: SVJ nemůže stanovami omezovat krátkodobé pronájmy typu Airbnb“

„NS: SVJ je povinno zaplatit pokutu dle § 13 zák. o službách při neřádném vyúčtování, a to včetně úroku z prodlení.“

„NS 26 Cdo 2998/2020: SVJ je povinno zaplatit pokutu dle § 13 zák. o službách při neřádném vyúčtování“

Vložil MartinII, 26. Leden 2022 - 13:41

Právníka, který by byl úspěšný v oblasti proti výboru SVJ najdete asi těžko. Mám dojem (z popisovaných případů), že soudní úspěch proti výboru asi tak pravděpodobný, jako proti někomu mocnému (t.j. známostmi).

Výbor by se musel provinit fatálně, snad tak že shromáždění nebylo usnášeníschopné (aspoň při projednávání vaší problematiky). Také by se mu nesmělo podařit zápis (příp. plné moce) později zfalšovat.

Také jde o to, zda jste proti výboru sama, nebo máte podporu (svědka).

Můžete v bodech naznačit, o co jde ?

Úplně nejlépe (dle jeho názoru) odpoví snad jen Justitianus. Zdravé názory má také pan Pavel. Pokud jde o účetní věc, tak je odborník ing. Klainová (tu ale odsud mínusovači vyštvali).

NOZ – bytové spoluvlastnictví je prostě údajně nedokonalý zákon, dělaný ve spěchu, nebo je spíše šitý pro lobby výboru SVJ.

Pozn.: Když jsem příspěvek psal, hlásil portal, že se připojil legendární Lake

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".