pronájem nevytápěné sušárny

Vložil amálie (bez ověření), 16. Květen 2017 - 13:34 ::

Mám pronajatou sušárnu, která je odpojená od vytápění. Přesto mi ve vyúčtování přišla platba za 1060,– Kč. Ostatní sklepní místnosti – 6, jsou taky v pronájmu vlastníků s vypnutým topením a jsou na tom stejně, jen částka je dle velikosti místnosti jiná. Já mám přímo ve smlouvě o pronájmu zaneseno, že prostor je odpojen od vytápění. Za co mám tedy platit?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil . (bez ověření), 16. Květen 2017 - 23:18

  Odkud vede do uvedené místnosti přivod – trubky? Máte tam stoupačky? Máte tam asi naúčtovanou základní složku. To znamená, že tam nekde musí být nějaké trubky. Tak se zeptejte, co to je, za co platíte. To je nejjednodušší. My to tady těžko vymyslíme, když neznáme jak máte u vás rozvody topení.

  Vložil amalie (bez ověření), 17. Květen 2017 - 11:32

  Ano, stoupačka tam vede, nicméně topení je odpojeno a je to zaneseno v nájemní smlouvě. Ve vyúčtování mám uvedenou základní složku 500,– a spotřební složku 500,– plus náklady na odečty. Výbor není schopen odpovědi,údajně se na nákladech i nevytápěné místnosti musím podílet.

  Vložil Topič (bez ověření), 17. Květen 2017 - 11:44

  U zatepleného domu se často vytápí jen stoupačkami.

  Vložil P_V (bez ověření), 17. Květen 2017 - 8:26

  Teplo nelze rozúčtovávat na jiné prostory, než vymezené jednotky. Je to dáno zákonem 67/2013, který je formulován tak, že to neumožňuje. §6/2 říká, že se základní složka rozúčtovává podle podlahové plochy bytu nebo nebytového prostoru. Předpokládám že ta sušárna není byt či nebyt, ale společná část domu. Takže její plocha pro rozúčtování základní složky dle zákona je přesně 0 m2.

  Dále pak je dle §2/b příjemcem služeb nájemce bytu nebo vlastník jednotky, nikoli nájemce společné části domu. To je druhý důvod proč teplo a TV ve společných prostorách nelze nikomu rozúčtovat, a to ani spotřební složku.

  Prostě se při psaní zákona na možnost pronájmu nebo výlučného užívání společných částí nepamatovalo. Jediný způsob jak tu spotřebu zohlednit je ten, co se dá do nájemní smlouvy. Nebo možná do stanov či usnesení shromáždění, ale ve smlouvě by na to měl být odkaz. A nejedná se o rozúčtování v režimu dle zákona.

  Vložil P_V (bez ověření), 16. Květen 2017 - 14:55

  Máte platit za to, co je v nájemní smlouvě. Předpokládám že ta sušárna není nebytová jednotka, na kterou se rozúčtovává podle zákonem daných pravidel, ale společná část domu, kde pravidla shůry dána nejsou.

  Vložil amalie (bez ověření), 17. Květen 2017 - 10:51

  Přesně tak, je to společná část domu – nebytový prostor, který mám pronajatý, protože nikdo sušárny, mandl a další volné místnosti nevyužíval, tudíž bylo schváleno na shromáždění, že budou nabídnuty k pronájmu. Spotřebu elektřiny si platím dle odečtu. Bylo mě řečeno, že ikdyž je místnost nevytápěná, musím se podílet na platbě?!?! Za co, už mi řečeno nebylo.

  Vložil P_V (bez ověření), 17. Květen 2017 - 15:36

  „je to společná část domu – nebytový prostor“

  To nedává smysl. Buď je to společná část domu, nebo nebytový prostor (jednotka zapsaná na katastru která není byt). Laicky se to často plete. V prvním případě platíte jen to, co je ujednáno ve smlouvě. Pokud by to ale byla nebytová jednotka, pak základní složku platit musíte.

  Ale předpokládám že když je to sušárna, tak by se to na nebytovou jednotku muselo nejdřív přeměnit ujednáním všech vlastníků a vkladem na katastr, a pak už by se tomu neříkalo sušárna. Takže to nebyt nebude.

  Vložil Měřil (bez ověření), 17. Květen 2017 - 11:00

  Pokud je místnost nevytápěná, je v ní při venkovní teplotě kupř. −20 °C tatáž teplota. Změřte a napište zde výsledek.

  Vložil amalie (bez ověření), 17. Květen 2017 - 11:35

  Určitě ne, panelový dům je zateplen, okna jsou po celou dobu zavřeny. Teplotu odhaduji stejnou, jako na chodbě v suterénu.

  Vložil Měřil (bez ověření), 17. Květen 2017 - 15:57

  Potom je zřejmé, za co platíte. Sama jste to napsala.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".