Prohlášení - kdo zastupuje vlastníky na venek

Vložil Sidlob, 8. Leden 2019 - 11:30 ::

Prohlášení vlastníka budovy dle zák.č. 72/1994 Sb ( § 4 odst. 2 písm. h) obsahuje osobu pověřenou správou domu. Orgány společenství nebyli zvoleny. Otázka zní: Osoba pověřenou správou domu v prohlášení plní funkci pověřeného vlastníka dle vzorových stanov ?

Anebo náhradní otázka; Kdo zastupuje funkci povreného vlastníka do doby než proběhne zapis do rejstříku společenství vlastníků ?

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Sidlob, 8. Leden 2019 - 12:24

  Sidlob Pověřený vlastník je statutární orgán. Fungovali jsme až do 2013 bez zvoleného výboru. Kdo byl statutár ?

  Vložil a (bez ověření), 8. Leden 2019 - 12:40

  Ten, kdo byl zapsaný v Prohlášeníjako správce domu (pověřený správou domu). Tam si to můžete přečíst, je tam zapsaný dodnes, i když správu domu dnes nemusí vykonávat. Prosim pěkně a proč se tím v roce 2019 zabývate, jaký to má význam?

  Vložil Sidlob, 8. Leden 2019 - 14:57

  Sidlob protože projednávame zmenu stanov a ten koloběh vlastníků k výkonu funkce orgánu svj hodlám obnovit

  Vložil a (bez ověření), 8. Leden 2019 - 11:39

  Vaše otázka nijak nesouvisí s obsahem. Vlastníka bytu může zastupovat pouze ten, komu vlastník udělí plnou moc. Vlastníky nezastupují ani orgány svj, ani pověřený vlastník, ani osoba pověřená správou domu. Osoba pověřená správou domu vykonává pouze správu domu podle NOZ. Vzhledem k tomu, že uvádíte pověřeného vlastníka, tak svj u vás už pravděpodně dávno vzniklo a to ze zákona. Je potřeba svolat schůzi, zvolit stat. orgán a vše nechat zapsat do rejstříku. Zapsáním se ujímá správy domu svj a pokud nepředá své kompetence někomu jinému, např. s oblibou to předává nějakému BD, tak je správcem domu. SVJ je právnícká osoba, která nezastupuje vlastníky. SVJ vykonává správu domu.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".