Profesionální předseda SVJ

Vložil Petr Dobeš (bez ověření), 7. Září 2019 - 15:58 ::

Múže být vlastník (člen SVJ) ve funkci „profesionální předseda SVJ“?

  • výbor

Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

Vložil Pavel, 9. Září 2019 - 11:54

Petře,

funkce „profesionální“ předseda SVJ neexistuje.

Může být předseda SVJ nebo předseda výboru SVJ.

Obecně může být člen SVJ jak předsedou SVJ, tak i předsedou výboru SVJ.

Začal bych četbou § 159 NOZ.

Hezký den!

Pavel

Vložil Hubert (bez ověření), 8. Září 2019 - 21:36

mohli by jsme to delit podle vyse mesicnich odmen

do 5.000,– Kc odmeny je to amater ci nadsenec

od 50.000,– Kc je to profesionalni predseda

Vložil Marianna (bez ověření), 8. Září 2019 - 8:18

Ano, v obou významech slova profesionální, tj.:

jako výdělečnou činnost (profesionálně),

jako odborník (profesionál) v oboru správa nemovitostí.

Vložil Hubert (bez ověření), 8. Září 2019 - 21:46

Všeobecnými podmínkami provozování živnosti Realitní činnost, správa a údržba nemovitostí, jsou plná svéprávnost, kterou lze nahradit přivolením soudu k souhlasu zákonného zástupce nezletilého k samostatnému provozování podnikatelské činnosti a bezúhonnost.

Obsah

Nákup nemovitostí za účelem jejich dalšího prodeje, prodej nemovitostí, zprostředkování nákupu, prodeje a pronájmu nemovitostí, bytů a nebytových prostor. Správa a základní údržba nemovitostí pro třetí osoby, zejména administrativní zajištění řádného provozu nemovitostí, domovnická činnost, úklid bytů i nebytových prostor, čištění interiérů a exteriérů budov, čištění oken, úklid chodníků a podobně.

Obsahem činnosti není krátkodobé ubytování osob v ubytovacích zařízeních, v rodinných domech, bytových domech a stavbách pro rodinnou rekreaci. Obsahem činnosti dále není čištění exteriérů budov vodní párou, pískem a podobně, opravy a údržba nemovitostí vyžadující řemeslnou zručnost nebo zvláštní odbornou kvalifikaci (například opravy výtahů, zednické, obkladačské, pokrývačské, instalatérské, elektroinstala­térské práce, chemické čištění koberců a textilií).

Vykon statutara neni zivnost.

Vložil Zdenek 22, 8. Září 2019 - 8:10

Pane Dobeši,

koho myslíte tím „profesionálním předsedou“? Osobu, která bude vykonávat statutárního zástupce SVJ v případě, že se nenajde tato osoba v řadách vlastníků? Pokud se ale najde vlastník, který by byl ochoten vykonávat funkci předsedy, pak takového předsedu/vlastníka považovat za „profesionálního“ nedává smysl.

Pokud je váš dotaz motivován tím, že „profesionální“ předseda by mohl být lépe placen, nic vám nebrání, abyste stejnou odměnu stanovili i předsedovi/vlas­tníkovi.

Vložil Jan77 (bez ověření), 8. Září 2019 - 8:30

Tuším, že by chtěl vykonávat funkci „na IČO“. Tazatel nechť upřesní, jak to myslel.

Vložil Hubert (bez ověření), 8. Září 2019 - 21:18

Funkci statutarniho orgánu, resp. clena statutarniho orgánu, nelze vykonávat v pracovnepravnim pomeru a predpokladam nelze vykonávat ani jako zivnost – ICO.

Jedna se smlouvu o výkonu funkce. V té si domluví, v jaké vysi a za co přesně bude statutarni organ placen. Z dohody pritom nevznikne zadny pracovni pomer.

PS … všichni o nem mluvi ( profesionalni predseda SVJ ), ale uz ho někdo nekde videl ?

clen voleného orgánu, který prijal funkci, se timto zavazuje, že jí bude vykonávat s nezbytnou loajalitou a potřebnými znalostmi a peclivosti. Člen voleného orgánu se nemuze zbavit odpovědnosti za nedostatky tím, že svymi znalostmi na výkon funkce nestaci. Vezme-li na sebe funkci, ackoliv vi, ze ji nebude schopen radne zastavat, ma rezignovat, jinak se jedná o nedbalost.

Vložil Hubert (bez ověření), 8. Září 2019 - 21:52

může být jen fyzická osoba, nikoliv Právnická osoba

Vložil Pavel, 9. Září 2019 - 11:57

Huberte,

nemáte pravdu.

Není předpis, který by zabraňoval fyzické osobě být „profesionálním“ předsedou SVJ.

Je tomu tak i proto, že žádná funkce „profesionální“ předseda SVJ neexistuje.

Hezký den!

Pavel

Vložil Hubert (bez ověření), 9. Září 2019 - 14:07

Vyznam znel ze statutárem nebo předsedou muze byt jen fyzicka osoba.

tj zadna pravnicka osoba, zadne ICO a pod.

Proste statutara na fakturu nelze delat.

Vložil JaVa, 9. Září 2019 - 14:47

Pane Hubert zkuste si nejprve pročíst tento §.Je totiž zcela běžné,že je v RS jako statutární orgán zapsaná právnická osoba a současně tam bývá uvedeno,která konkrétní fyzická osoba ji ve výkonném orgánu SVJ, zastupuje.

§ 154/89/2012 Sb.,

Je-li členem voleného orgánu právnické osoby jiná právnická osoba, zmocní fyzickou osobu, aby ji v orgánu zastupovala, jinak právnickou osobu zastupuje člen jejího statutárního orgánu.

konec citace

Přeji Vám hezký zbytek dne. JaVa

Vložil Ano (bez ověření), 7. Září 2019 - 16:49

Ano

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".