Prodej a pronájem bytu jen se svolením výboru SVJ

Vložil rep (bez ověření), 8. Březen 2016 - 22:49 ::

http://www.tyden.cz/…_374867.html

Četli jste to? Spojenými státy tady myslím v minulosti argumentoval i Lake – tzv. condominii. Ale neblíží se tato condominia spíše českým bytovým družstvům, než SVJ?

Zaznamenal jsem v nově schvalovaných stanovách, že skutečně autoři do stanov dávají ustanovení, že každý prodej a pronájem musí schválit statutární orgán SVJ. V tuto chvíli je to asi v nesouladu s právem, ale kdoví, jak budou rozhodovat soudy, až nějaký výbor zakáže prodat (koupit) byt.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Severin (bez ověření), 29. Září 2016 - 18:11

  Nedávno ministryně Marxová uplatnila názor na potřebu opatření proti zakupování jednotek problémovými vlastníky.

  Před několika dny grilovala kandidátka na prezidentku USA svého soupeře poukazem na to, že svého času odmítal pronajímat svoje byty nevhodným nájemníkům (barva pleti vázaná na možnou chudobu a odlišné kulturní zvyky).

  Jak si zajistí vlastníci v ČR, aby se jim neznehodnotily investice?

  Kádrováním při koupi těžko…

  Vložil rep (bez ověření), 9. Březen 2016 - 10:18

  No toto je také perla za perlou: http://usti.idnes.cz/…-zpravy.aspx?… Anonymní majitelé prý nepředávají příspěvek na bydlení do kasy společenství vlastníků… Byt má anonymního majitele? V katastru je asi zapsaný Mickey Mouse, či co? SVJ nemá výbor, který by dlužníka zažaloval? Chápete někdo, co paní ombudsmanka chtěla říct?

  Vložil Kryšpín (bez ověření), 9. Březen 2016 - 21:35

  „Byt má anonymního majitele? V katastru je asi zapsaný Mickey Mouse“

  V katastru je zapsána společnost se sídlem na Kajmanských ostrovech, Bahamách, Belize, Seychellách ad.

  „SVJ nemá výbor, který by dlužníka zažaloval?“

  Problém nebude v tom, co uvádíte.

  Také mám v uvedených zemích peníze, které nikdy neuvidím.

  Vložil Ludmila, 9. Březen 2016 - 13:07

  Pro nárok na příspěvek na bydlení musí každý žadatel předložit pro každé kalendářní čtvrtletí potvrzení o příjmech společně posuzovaných osob a náklady na bydlení. Náklady na bydlení obsahují:

  • Nájemné a náklady za plnění poskytované s užíváním bytu
   • vydává a potvrzuje majitel bytu
  • Výdaje na energie (plyn, elektřina) – potvrzuje většinou přímo dodavatel
  • vodné a stočné a centrální vytápění – potvrzuje většinou vlastník bytu

  Potvrzení obsahuje vždy pouze částky, které byly řádně uhrazeny za předešlé čtvrtletí. Podle výše takto již uhrazených částek (záloh) je vypočítán příspěvek na bydlení na další čtvrtletí … . Je přece jasné, že nezaplatí-li nájemník nájem a zálohy na energie, nevydá mu vlastník nebo poskytovatel energií žádné potvrzení a tudíž nebude žádný příspěvek. Nebo tomu taky nerozumím?

  Vložil Majitel a vlastník (bez ověření), 9. Březen 2016 - 20:30

  Paní Ludmilo,

  jakkoli je Vám ke cti, že dokážete odlišit vlastníka od majitele, pro praktické účely je to táž osoba.

  Vložil () (bez ověření), 9. Březen 2016 - 14:25

  Toto společenství vůbec nazajímá, společenství nepronajímá žádný byt. Naše určitě ne.

  Vložil anonxyz (bez ověření), 9. Březen 2016 - 8:10

  Majitelé bytů brzy nepřijdou jenom o část svých práv, oni později přijdou i o byty. Nevěříte, říkáte že kecám. Tak si to dobře zapamatujte a pak si to připomeňte.

  Vložil lake, 9. Březen 2016 - 7:29

  Neomarxistka paní Marksová se vyhýbá tomu základnímu: Nemluví o tom jaký je skutečný důvod k tomuto masivnímu tunelování státního rozpočtu oklikou přes sociální dávky.

  Důvod je, že zákony tohoto státu umožňují kupčit s bídou ve velkém. Postup je jednoduchý: Rodina na hranici životního minima si (naprosto nesmyslně) sjedná nájem na byt za zjevně předražené nájemné. Na základě potvrzení o úhradě nájemného a plateb za služby si zažádá o sociální dávku na toto PŘEDRAŽENÉ bydlení, a dostane ji – peníze na ruku každý měsíc. Vše shrábne pronajímatel, který by takto předražené nájemné nikdy na trhu nemohl uplatnit. Pár stokorun měsíčně zbude i na nájemce, který může tyto penízky v klidu propít v nejbližší hospodě. A to se vyplatí. Oba jsou spokojeni, škoda státu jde do miliard.

  Popletená paní Marksová a naši hloupí zákonodárci se snažili tento tunelovací systém zmateně „vylepšit“ tím, že do zákona se nově (a s velkou slávou) zavedlo právo obcí posuzovat dávky na bydlení. Snad se naivně domnívali, že se tím zastaví vytváření sociálních ubytoven a domů s nepřizpůsobivými nájemci. Ovšem ministerstvo vnitra si ihned po schválení novely zákona pospíšilo s vysvětlením, že dávka na bydlení je nároková, poskytuje ji stát, a obce nemají žádné právo zadržet výplatu, ani snížit výplatu. Zákon nezákon.
  http://ostrava.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…
  http://www.tyden.cz/…_347047.html

  Kdyby blbost kvetla, paní Marksová by byla obrostlá zeleným listím a kytičkami.

  Je to český Kocourkov, stejný jako se solární energií: Lobbistům se podařilo rozjet tunelování se sociálními dávkami ve velkém, a stát jim ten tunel sám vykopal, vyzdil a zametl. Ani teď neomarxistka paní Marksová a ombudsmanka Šabatová nechtějí řešit skutečný problém – to jest nesmyslně nastavená pravidla pro sociální dávky.

  Raději budou po socialisticku peníze brát a přerozdělovat je násilím. Budou zase jen řešit následek, nikoliv příčinu. Budou – jak je zvykem socanů a komunistů – zakazovat, omezovat, reglementovat, ukládat další a další povinnosti dalším a dalším osobám – aby se tunelovací systém Velkého Bratra udržel v chodu. Jde jen o to, aby lidé tolik nekřičeli, že je to nemravný nesmysl, který směruje peníze úplně jinam než k těm chudým, a navíc ničí klid a bydlení v tisících domů.

  lake

  Vložil platimdaně (bez ověření), 9. Březen 2016 - 8:41

  No a co s tím, když lid drží hubu? Jen výkřik, možná trošku úleva. Co na to pí Marxová? Měli by dostávat jen potraviny, sice to vyhodí, možná prodají, ale pod cenou. Ale nejsou to vyloženě i chudí, i jisté vdovy, mají auto, třípokojový byt, chatu, děcka s barákama a žádají o socialistické dávky. Tak co s tím???

  Vložil Mrzout, 8. Březen 2016 - 23:56

  Zdravím,

  „Šabatová chce, aby úřady práce posílaly příspěvky na bydlení přímo společenstvím. Legislativa to podle ní umožňuje. "Podle mého názoru je výklad zákona takový, že by příspěvek mohl být posílán přímo společenství vlastníků,“ řekla Šabatová a dodala, že se obrátila i na ministerstvo práce a sociálních věcí. „Pokud se neshodneme, tak jsem ochotna poprosit poslance, zda by to neřešili legislativně nejakou zrychlenou formou. Myslím si, že by to mohlo zachránit leckteré společenství vlastníků před úplným krachem,“ uvedla ombudsmanka.

  Zdroj: http://mostecky.denik.cz/…0160308.html

  Mrzout

  Vložil Jacek, 9. Březen 2016 - 0:36

  Zkopírovaný názor na dané téma z G+: …no, ale už to funguje v praxi víceméně. v baráku kde má byt syn, se ustanovila domovní rada a natvrdo tam zakázali kouření nejen po chodbách a společných prostorech, ale i v bytech a to pod pokutou až 5.000,– do domovního fondu a případně i pokusu o soudní vystěhování. taktéž zakázaný chv psů, koček a hlučných, jakož i nebezpečných zvířat. z 12 bytů odsouhlasilo bytů 9, je to uložený na magistrátu a tedy je to údajně platný.

  Můj příspěvek ne úplně souvisí s tématem(spíše by zapadl do lidové tvorby stanov). Mazec, co?

  

  Vložil Pavel, 8. Březen 2016 - 23:30

  Rep,

  už jsem o tom četl v literatuře, že to platí v USA.

  Bydlení je základní lidská potřeba a měla by být chráněna. Policie nebo soudy skoro nikdy nepomůžou.

  Po pravdě bych takové pravidlo přivítal. Už jako nástroj proti kšeftařům s dávkami na bydlení, kteří do bytu nastěhují množství divných lidí a ostatní členové SVJ jejich přítomností trpí a hodnota jejich nemovitosti jde dolů. A až naplno vypukne invaze muslimů i v Čechách, tak by se takové pravidlo hodilo dvojnásob.

  V právním státě by ale takové pravidlo šlo zavést pouze do budoucnosti pro nová SVJ. Stávající majitelé jednotek koupili své byty za určitých podmínek a snad ani v ČR nejde pravidla měnit retroaktivně.

  I když u soudružky Marxové člověk neví. Přikyvovat jí bude služebník piva. Dneska Bohouš hýkal blahem, jak je ČR připraveno na import muslimů přímo z Turecka. A pro vyvážení situace by mohl být pro ten ujetý plán Marxové nakloněn.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Arveno, 9. Březen 2016 - 0:03

  Ale, ale a co ta zmena zakonu tykajicich se SVJ72/1994 a to jak nam nekteri pravnici meni SVJ 72/1994 na SVJ 2014 kopirovanim "NOZ spoluvlastnictvi " do novych stanov. Prokazatelne jde v CR menit retroaktivne pravidla a podminky za kterych vlastnici koupili sve byty.

  Doufam, ze mate pravdu kdyz rikate: „V právním státě by ale takové pravidlo šlo zavést pouze do budoucnosti pro nová SVJ. Stávající majitelé jednotek koupili své byty za určitých podmínek a snad ani v ČR nejde pravidla měnit retroaktivně.“

  Vložil Arveno, 8. Březen 2016 - 23:56

  ev kupujiciho. Teoreticky nesmi byt duvodem odmitnuti diskriminace (rasa, nabozenstvi atd) detaily neznam. Od pritelkyne vim, ze to byla velice pracna zalezitost. Dva kupujici ji vybor neschvalil. Ve Svedsku je take jakysi zpusob schvalovani kupujiciho, detaily jsem zapomela ale je to take obrana proti potencialnim neplaticum. Pronajem bytu ve Svedsku schvaluje take vybor a to pouze docasne a ze specielnich duvodu (studium v jine zemi). Max na rok jak si vzpominam z doby kdy jsem byla clenem vyboru.

  TVazme si dobrych sousedu, maji cenu zlata.

  Vložil rep (bez ověření), 9. Březen 2016 - 0:27

  Dokážete si představit, jak by to dopadlo v ČR s bohatou historií kádrových pracovníků (členů KSČ), uličních výborů a posluhovačů protektorátního Gestapa? Ti lidé dosud žijí a opět by nalezli uplatnění. Přesně na toto čekají…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".