Problémový majitel bytu

Vložil pavlinaes, 21. Duben 2017 - 21:26 ::

Máte prosím někdo zkušenost s problémovým majitelem bytu? Byt je v absolutně strašném stavu. fekálie na podlaze na většině plochy, plíseň všude, z bytu se line neskutečný puch a teď začala prosakovat „tekutina“ do bytu pod ním. Voda to nebude, tu prakticky nespotřebovává. Poplatky za služby platí. Příbuzné nemá nebo je nedokážeme dohledat a kontaktovat. Jak to řešit? Teď se nám podařilo nafotit stav kuchyně, obýváku a koupelny. A to byla teda extra výjimka, že do bytu někoho pustil. To že v bytě není cokoli v pořádku nebo že dokonce opomíjí hygienu odmítá připustit…Děkuju za zkušenosti.

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Verka, 24. Duben 2017 - 10:09

    Podobný případ,zaneřáděný byt.Štěstí bylo,že byt vlastnilo město a nájemník dlužil.Jinak nepomohla ani sociálka.Když se dvě dámy s ucpanými nosíky prohnaly bytem za 5 vteřin jako vichřice a výboru daly podepsat zprávu,že vše v bytě je nájemníka a nic nelze vyhodit/ani pokálené věci/,protože vše je jeho majetek.Hygiena zas požadovala alespoň štěnice,jinak se ani nepřijede podívat.Ty v bytě zatím nebyly.Nebýt těch velkých dluhů,nepomohl nám nikdo.Nakonec město byt prodalo a nájemník šel do domova důchodců.Jestliže u vás majitel nedluží,vidím to černě,ale třeba se pletu.

    Vložil Vlastiks, 23. Duben 2017 - 5:20
    • Jedná se skutečně o majitele ?
    • Kde bere finance na služby – nebere „na to“ dávky ?
    • Jste SVJ-čko?

    Zkuste najít nějakou právní poradnu ve Vašem okolí.

    1. návštěva může být i bezplatná

    Vložil VN (bez ověření), 22. Duben 2017 - 12:17

    že se obrátíte na soud , aby dotyčnému nařídil užívat svůj byt tak , aby neotravoval život jiným. Pokud to nezabere je zde par 1184 : Na návrh osoby odpovědné za správu domu nebo dotčeného vlastníka jednotky může soud nařídit prodej jednotky toho vlastníka, který porušuje povinnost uloženou mu vykonatelným rozhodnutím soudu způsobem podstatně omezujícím nebo znemožňujícím práva ostatních vlastníků jednotek. Obávám se , že jiná cesta není…

    Vložil Čmuchal (bez ověření), 22. Duben 2017 - 12:22

    Jak se obrátíte na soud? Na sever nebo na jih :)

    Tazatel by jistě chtěl konkrétní radu: podat žalobu určovací, podat žádost o předběžné opatření, podat … co? Jakou „povinnost“ chcete aby soud uložil. A jak rychle to chcete? Nařízení řízení trvá i rok. A fekálie do bytu vtékají zjevně právě teď, právě teď prosakují. Teď. Ne za rok či dva.

    Vložil Čeho žádáte? (bez ověření), 22. Duben 2017 - 11:47

    Čeho žádáte? Vlastník může svůj byt užívat, a to zjevně činí.

    Vložil Arveno, 24. Duben 2017 - 13:15

    V NOZ cast bytove spoluvlastnictvi existuje § tykajici se uzivani bytu ktere neprimerene obtezuje ostatni vlastniky. Naleznete si v NOZ cast bytove spoluvlastnictvi. prectete a naleznete §. Taktez lze googlovanim nalezt navod/informaci jak podat zalobu a zadat o bud prodej bytu ci dalsi mozna opatreni.

    "Již Listina základních práv a svobod stanoví, že výkon vlastnického práva není neomezený a nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem. V tomto duchu pak stanovuje bližší omezující povinnosti vlastníka i zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník (dále jen „NOZ“). Sousedské vztahy jsou NOZ upraveny výrazně šířeji, než tomu bylo do 31. prosince 2013. Pod pojmem sousedských vztahů si můžeme představit vzájemné ovlivňování sousedů různými způsoby, např. kouřem, prachem, pachy, světlem, stínem, hlukem, otřesy vnik zvířete na cizí pozemky a jinými podobnými účinky a to nejen konáním, ale i nekonáním (dále jen „imise“). Cce to pouze se tomu venovat . Drzim Vam palce.

    Vložil Vlastiks, 24. Duben 2017 - 13:24

    ..pokud ano, tak je to obtížně řešitelný problém, zvláště v SVj.

    Vložil JaVa, 24. Duben 2017 - 13:21

    Omezení vlastnického práva

    § 1013 Z.Č.89/2012 Sb.,

    (1) Vlastník se zdrží všeho, co působí, že odpad, voda, kouř, prach, plyn, pach, světlo, stín, hluk, otřesy a jiné podobné účinky (imise) vnikají na pozemek jiného vlastníka (souseda) v míře nepřiměřené místním poměrům a podstatně omezují obvyklé užívání pozemku; to platí i o vnikání zvířat. Zakazuje se přímo přivádět imise na pozemek jiného vlastníka bez ohledu na míru takových vlivů a na stupeň obtěžování souseda, ledaže se to opírá o zvláštní právní důvod.

    JaVa

    Vložil Čmuchal (bez ověření), 22. Duben 2017 - 12:18

    Co myslíš ty, že tazatel žádá? Zkus si představit, že ty bydlíš pod bytem a stropem k tobě prosakují fekálie, anebo se drban ze zhora chce k tobě probourat. Taky se budeš ptát jako debil?

    Asi jo že, protože můžeš li se onickovat „Čeho žádáte?“ jsi blbem bez dalšího zkoumání.

    Vložil Petr, 22. Duben 2017 - 14:08

    Domnívám se, že to je podobné jako se štěnicemi. Najděte zde diskusi. Jinak umím doporučit pouze hygieniky a zákon 258/2000 Sb. Tento případ se přeci týká veřejného zdraví.

    Naštěstí máte ty fotky. Někdo nemá ani to.

    Nevím, kde jinde byste měli hledat právní pomoc, než v zákoně o hygieně a v občanském zákoníku !!!

    Zkuste položit dotaz na portalobydleni.cz do podmenu „Společenství vlastníků“. Tam odpovídají dokonce (na rozdíl od zdejšího portálu) JUDr., i když jejich odpovědi nestojí občas za moc.

    wikipedie.cz

    Krajská hygienická stanice (KHS) je správní úřad zřízený na základě zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví, a to k datu 1. 1. 2003. Zřizovatelem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

    Kompetence Kompetence KHS upravuje zákon č. 258/2000 Sb., a to zejména v § 82. Podle něj KHS náleží např. vydávat rozhodnutí, povolení, osvědčení a plnit další úkoly státní správy v ochraně veřejného zdraví včetně státního zdravotního dozoru, pokud není příslušné ministerstvo zdravotnictví. Dále má KHS za úkol vykonávat …

    Sídla KHS Na území ČR existuje celkem 14 KHS a to v jednotlivých samosprávných krajích.

    Vložil Božka (bez ověření), 23. Duben 2017 - 2:09

    Domnívám se, že by zde pomohl příslušný sociální úřad, protože bydlící ve skladišti, špíně apod. je také případ pro sociální odbor – dotyčná osoba má sociální problém. Soc. odbor si může také zajistit přístup do bytu a dát návrh dalšího řešení. Ale to je jen selský rozum, opřeno v zákoně to nemám.

    Vložil anonymm (bez ověření), 23. Duben 2017 - 4:39

    Božka, sociálky kašle na lidi. Sociálku zajímá akorát to, zda máte paníze zaplatit za jejich „službu“.

    Vložil Vlastiks, 23. Duben 2017 - 5:11

    … včetně jeho pšouků !

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".