problémoví vlastníci

Vložil anna (bez ověření), 17. Únor 2020 - 11:19 ::

Dobrý den, prosím poraďte. Máme v SVJ staršího pána, který trpí utkvělou představou, že ho starší manželský pár nad jeho bytem neustále sleduje a usiluje mu o život. Proto spí přes den a v noci občas spí na židli na chodbě, protože se v bytě bojí. I když je mimo byt, všude ho pronásledují jejich hlasy ( říká).Neustále si na vlastníky nad ním stěžuje, jak jsou v noci hluční a jak mu stále dělají naschváli. Není to však pravda. Prověřila jsem to, ale nikdo jiný si nestěžuje, naopak si všichni okolo stěžují na pána, že někdy v průběhu noci buší na topení, hlasitě nadává a lidé nemohou spát. Zkrátím to, podle některých symptomů pán pravděpodobně trpí schizofrenií, což si ale samozřejmě nepřipustí. Obrátili jsme se na jeho obvodního lékaře, ale neuspěli jsme. Ani rodinu nelze požádat o pomoc, protože s ním není v dobrém vztahu. Dá se s tím něco dělat nebo je možno zasáhnout teprve až se něco stane, jak se vždy odvolávají naše úřady? Nerada bych, aby to skončilo nějakou tragédií. I pánovi, kdyby byla nějaká možnost ho přimět léčit se, tak by se mu určitě ulevilo, protože asi taky hrozně svými představy trpí. Anna

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 17. Únor 2020 - 15:50

  řešit tyto věci. Výbor nebo předseda se stará pouze o to co má napsáno ve stanovách. Každý kdo se cítí omezený nebo poškozený se může obrátit na policii.

  Vložil zita (bez ověření), 18. Únor 2020 - 7:16

  No takové rady miluji,více se raději nevyjadřuji..­.......Anna

  Vložil Laky (bez ověření), 17. Únor 2020 - 12:12

  A vy to Anno řešíte z jakého titulu? Vy jste ve výboru anebo Vás ohrožuje? Sousedi nemocného žijící nad jeho bytem si vám osobně snad stěžují, že nemocný pod nimi buší do radiátorů topení?

  To byste v noci slyšeli všichni v celém domě…

  Vložil * (bez ověření), 17. Únor 2020 - 11:50

  V případě projevů poruchy zdraví je na místě ihned volat zdravotnickou záchrannou službu. Jsou na podobné poruchy zdraví školeni a připraveni a umí je řešit a pomohou. Podobné záležitosti řeší denně.

  V případě rušení nočního klidu nebo jiného přestupku proti občanskému soužití je možné požádat o pomoc městskou nebo státní policii. To se v daném případě jeví jako méně vhodné, nicméně pokud situaci správně vyhodnotí, mohlo by to rovněž pomoci.

  Vložil xy (bez ověření), 17. Únor 2020 - 11:46

  Pan má evidentně psychické problémy. S tím vy bohužel neuspějete nikde, nikdo nemá zájem to řešit. To by pan musel přijít k lékaři a říct: já mám psychické problémy a chci se léčit. Ten člověk to ovšem neví, že ty problémy má, tak tohle nikdy neřekne. Řeší se až v případě, když takový člově spáchá nějaký trestný čin. To pak příslušné orgány prohlásí, že má psychické problémy a je vymalováno. Jenom vás upozorňuji, že vy sama nemůže stanovovat diagnozu schizofrenie, protože s tím můžete mít neskutečné popotahovačky. To se říkat NESMÍ,nemůžete říkat, že někdo má schizofrenii. Víteje v absurdistánu, kde všichni jsou milí, šťasní, zdraví a nemají žádný problém, ani psychické, ani zdravotní. Nesmíte si toho co dělá všímat a musíte to nějak přežít.

  Vložil Sousedka (bez ověření), 17. Únor 2020 - 12:03

  „vy sama nemůže stanovovat diagnozu“

  Anna napsala, že pán vykazuje typické příznaky uvedené poruchy. Pokud by toto neuvedla, nemůže jí nikdo pomoci.

  V domě máme pána, který má příznaky asociální poruchy osobnosti. V tomto případě se bohužel žádná léčba zatím nezná.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".