problém s topením

Vložil kamilaCH, 31. Říjen 2010 - 16:56 ::

Dobrý den,

před 2 roky jsme si koupili panelákový byt 3+1 (2.patro). Jakmile začne topná sezóna, z bytu 3+1 je obyvatelná pouze jedna místnost a tou je kuchyň. V ostatních místnostech nám „bouchá“ topení v různých intervalech. Z počátku je to ráno cca kolem 5–6hod a pak v noci po 23 hod. a to pokračuje průběžně celou noc.Během zimy bouchání slyšíme 24hod v intervalech cca 2min. Zprvu ty rány připomínali kapající vodu na plech, nyní jsou intenzivnější a dá se přirovnat k bouchání kladivem do kovu. Předchozí majitelé nic podobného údajně neměli, bohužel i naši sousedé tvrdí, že nic neslyší Obrátili jsme se již na několik firem, topení nám bylo opakovaně odvzdušněno, k paní pod námi se dal kompenzátor, ale nic nezabírá, spíše naopak. Čekáme miminko a jsme opravdu zoufalý. Budem vděčný za jakoukoliv radu či zkušenost. Předem děkujem!

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Petan (bez ověření), 25. Listopad 2015 - 11:28

  Dobry den, vyzkousel jsem vsechny vase tipy a triky a velmi me to pomohlo. Mel jsem stejny problem, vzdycky rano presne v 5:19 hod me topeni probudilo neustalym bouchanim prskanim a mlacenim, nedalo se to uz vydrzet. Az dnes jsem pouzil veci, ktere jste zde radili. Tzn spalicky dreva mezi zed a stupacky, spalicek jsem dal i mezi ty stupacky. Dale spejle ja jsem pouzil sirky mezi pruchodky a stupacky, slo to tam spatne, ptz tj zabetonovany, ale par sirek a paratek jsem tam narval a posledni vec jsem pouzil konzervacni olej a prostrikl tim spary mezi pruchodkama, kde byla spara tam jsem to striknul. Nevim teda co zabralo nejvic z tech veci, rekl bych ze spaliky, ale opravdu je topeni mnohem tissi a uz tak hrozne nemlati jak predtim. Zatim je to prvni noc, snad to vydrzi. Dekuji moc vsem za rady!!! Dekuji tomu, kdo zalozil tuto diskuzi

  Vložil Petan (bez ověření), 29. Listopad 2015 - 7:26

  Tak omyl, beru zpet! Topeni mlaati furt! Je to tissi ale furt me to budi. Pomoc

  Vložil Pavel S (bez ověření), 2. Listopad 2010 - 18:50

  To co uvádíte,jsou tzv. trakční hluky. V uvedené časy končí,nebo začíná noční útlum UT,tzn. snížení,nebo zvýšení teploty média v rozvodu UT. S tím souvisí tepelná dilatace (roztažnost) potrubí. Musíte mít uvolněné všechny průchodky přes stropní panely,po celé délce stoupčky UT,to je základ. Bohužel je to častý jev u soustavy kde jsou nainstalovány termostatické ventily. Tato soustava se z prakticky statické,tímto stane dynamickou (prudší změny teplot a průtoků v potrubí). Další možnost,než se vám podaří uvolnit stoupačky v průchodkách,je snížit výšku nočního útlumu UT,tím se zamezí prudším změnám teploty v potrubí. Dále by bylo vhodné se podívat na hydraulické zaregulování celé soustavy UT v domě.

  Vložil Stanislav V. (bez ověření), 27. Prosinec 2010 - 17:52

  toto „bouchání“ ÚT jsme vyřešili v panelovém domě o sedmi patrech laickým oddálením trubek stoupaček v průchodkách mezi jednotlivými byty; provizorně jsme vložili kousky špejlí mezi stoupačku a průchodku s tím, že později to dáme opravit topenářské firmě (trubky stoupaček nebyly původně vystředěny v průchodkách, opíraly se poměrně velkou silou o průchodku); bouchání zmizelo a špejle fungují už cca 12let;

  Vložil John Nyord (bez ověření), 26. Říjen 2020 - 14:15

  Dobrý den, taktéž musím strašně poděkovat za vaši odpověď. Fungovalo to, a dnes jsem se konečně s manželkou po týdnu „kapání v topení“ konečně pořádně vyspal. A přitom stačila taková blbost, pár špejlí :-) Díky a přeji fajn den

  Vložil Pepa topeni (bez ověření), 3. Květen 2011 - 21:00

  Děkuju Vám za vložení rady :-) Na studetském bytě jsme se bouchání zbavili pomocí silnějšíh párátek, která jsme vložili mezi stupačky a průchodky za cca 15 min. Vážně skvělý nápad!

  Teď ještě udělat podobnou akci doma a po 12 letech zažiji konečně normální, tichou, bezbouchací noc :-) (Doma v rodinném domku se toho člověk zbavil vypnutím topení, to ale v paneláku s neustále teplými stupačkami udělat nejde.)

  Ještě jednou díky

  Vložil Deleted1, 27. Prosinec 2010 - 17:33

  Chci připomenout, že není vhodné, ale nutné(!!!!) se podívat na hydraulické zaregulování celé soustavy UT v domě. Měli jsme stejný problém, který nastal po uvedení do provozu po termoregulaci. Projektant nevzal v úvahu, že výměník PT dodává teplo i pro 12podlažní budovy vedle. Tím i na vyšší tlak. Po namontování regulačního ventilu do soustavy na našich vstupech tepla do domů, byla závada odstraněna. Ventil sráží vyšší tlak, resp. sráží změny tlaku, a dodává nám potom tlak konstantní, odpovídající naší soustavě. Podle zkušenosti nic jiného nepomůže. Jaro

  Vložil lera (bez ověření), 5. Listopad 2019 - 20:15

  Dobrý den, pokud by se jednalo o špatně vyregulovanou soustavu,je možné, aby hluk slyšeli obyvatelé pouze jednoho bytu (a to ani ne v nejvyšším patře)? řeším podobný problém ale v mém případě nelze průchodku uvolnit lidskými silami. Nikoho to nezajímá, nikdo s tím doposud nic neudělal. Otázka zní: pokud si SVJ nehodlá špinit ručičky problémem který je netrápí, na koho se můžeme obrátit?

  Vložil belzebub (bez ověření), 8. Listopad 2019 - 15:18

  Na krajskou hygienickou stanici, která Vás ale možná odkáže na místně příslušný stavební úřad.

  Vložil anos (bez ověření), 31. Březen 2012 - 12:19

  Přesně tak, přispívatel Deleted1 má pravdu. Řešili jsme to stejně.

  Vložil Simča (bez ověření), 27. Prosinec 2010 - 16:10

  Dobrý den, ráda jsem si přečetla Váš příspěvek, protože sama bohužel již spousty let vedu boj s bušením topení panelákového bytu. Topení mi buší, tak, jak popisují jiné příspěvky ve 2 místnostech ze 4 a navíc jsou to ložnice a dětský pokoj. V bytě bydlím již 6. rokem a neustále bojuji s tímto problémem, zatím bezvýsledně, ač u mě a v bytě nade mnou alespoň dávali průchodku a bylo zjištěno, že trubky od topení byly přivařené k železu,jež je součástí panelu! Když se toto provedlo, oddechla jsem si v naději, že už se konečně vyspím bez nepříjemného rušení. Ale bohužel:(. Bušení topení trvá nadále a mě už po těch letech ubívá sil neustále volat správci, ač mám byt v osobním vlastnictví a doprošovat se nějakého razantnějšího řešení. Ostatní byty 7 podlažního panelákového domu problémy nemají. Proto bych ostatním, kteří mají také tyto problémy chtěla popřát spousty sil a pevné nervy a lidičky, když se toho zbavíte, dejte vědět. Děkuji, Simča.

  Vložil null (bez ověření), 21. Listopad 2011 - 9:09

  Jednoduchá pomoc je praskající trubku zapřít o panel.(třeba dřevem)

  Vložil Elča (bez ověření), 30. Březen 2012 - 16:30

  Bouchá nám v topení, a musím říci, že už jsem vyzkoušela vše, špejle, zapřít praskající trubku kouskem dřeva o panel, výměna kompenzátoru za lyry. Nic bohužel nepomáhá a nikoho v domě to nezajímá, protože máme kompenzátory v našem bytě a jinde to není tak slyšet jako u nás. Družstvo to vůbec nezajímá, a když jsem napsala stížnost, tak nám bylo sděleno, že to konzultovali s Dalkii a ti jím řekli, že nám nic klepat nemůže. Nikdo tady nebyl, aby se přesvědčil, jak nám to v topení mlátí. Opravdu nikdo nemůže poradit, jak na bouchání v topení v dnešní pokročilé době techniky? Dík za nápady.

  Vložil SVJ Stříbro 1281-2, 10. Prosinec 2016 - 19:13

  V našem domě jsme řešili stejný problém.Bouchání, V sedmipatrovém domě dokonce i po odvzdušnění netopily některé radiátory. Podstoupili jsme proces chemického čištění. Bouchání ustalo, dokonce topí všechno. Nevěřili byste jaký sajrajt z celé soustavy vyšel.Doufáme že to vydrží.

  Vložil Ivona (bez ověření), 18. Leden 2014 - 19:36

  dobrý večer máme stejný problém, ještě nám navíc k praskajícím trubkám přibylo hlasité protékání vody ve stupačkách, samozřejmě správce nic neřeší, hluchá sousedka nad námi v posledním patře má vše podle ní v pořádku a my jiobtěžujeme, když požadujeme pořádné odvzdušnění, hlavně když je vypnutý kotel. Také u nás byli z bytového družstva a v ničem nepomohli, nikdo jiný to neslyší, spíše slyšet nechce.Samozřejmě oni byty dostali zadarmo a my jsme je vybydlené koupili za nemalé peníze a zadlužili se do důchodu. Pokud má někdo nějaký nápad, budu ráda. Ivon

  Vložil kamilaCH, 2. Listopad 2010 - 21:15

  Moc děkujeme! Máme problém i s jedním radiátorem, několikrát nám ho odvzdušňovali, ale přesto nám netopí všechny žebra…nevíme, zda to s tím může mít spojitost či ne? Loni nám to „bouchalo“ pouze v jedné místnosti, právě tam, kde je špatný radiátor. Letos na počátku topné sezony jsme nic neslyšeli, tedy aspoň do té doby než soused nad námi přišel s tím, že mu netopí radiátor a kdosi mu ho odvzdušnil…pak nám začalo ono „bouchání“ a dokonce ve více místnostech. O proti minulému roku jsme také vypozorovali, že potrubí v chodbě, v noci vystydne,což loni nebylo…a správce nám říkal, že je to špatně. Velmi divné nám také připadá, že jsme jediný, kdo to slyší… Ještě jednou moc děkujme, opravdu jsme vděčný za každou radu, skoro týden už nespíme…

  Vložil Pavel S (bez ověření), 2. Listopad 2010 - 22:30

  Kolik máte ještě nad sebou pater? Montovat kompenzátory v 1. poschodí je dost zváštní přístup. „Zavzdušňování“ radiátorů může souviset také s nízkým průtokem (cirkulací) v okruhu UT,případně nízkým tlakem v soustavě. Nebyly prováděny nějaké práce na topení,při kterých z něho byla vypuštěna voda? Pak bývá problematické tu konkrétní stoupačku odvzdušnit. Bylo by potřeba součinnosti všech obyvatel,kteří na ni bydlí.Musí otevřít všechny ventily na radiátorech a v posledním patře odvzdušňovat. To může trvat déle než jeden den. Ale když nebudou otevřeny všechny ventily,pak je to skoro nemožné,nebo přinejmenším to trvá i několik týdnů,či měsíc (vlastní zkušenost)… Nejlepší by podle mě bylo oslovit váš výbor SVJ,nebo správce a sehnat nějakého projektanta vytápění aby zreguloval celou otopnou soustavu.

  Vložil kamilaCH, 3. Listopad 2010 - 16:52

  Nad sebou máme ještě dvě patra. Odvzdušnění se u nás provádí stylem, že soused z nejhořejšího patra odvzdušní a nikomu nic neřekne. Třebas paní pod nám má celoročně topení zavřené. Dále je naše větev topení propojena se sousedy na poschodí. Nedávno se u nich provádělo odvzdušnění a z topení, prý šlo hodně vzduchu a pak hustá černá kaše. Snad to bylo první odvzdušnění po několika letech. Dnešní noc jsem znovu slyšela bouchání v tlustých trubkách, co nám prochází chodbou. Bouchání bylo dosti hlasité, ale tentokrát to nebylo u nás. Vypadalo to, že se jedná o byt nad námi.Je možné, aby se hluk ze zabetonovaných stoupaček různě posouval? Před rokem byl u nás topenář, který tvrdil, že máme rozštelované nějaké ventily na trubkách. Ventily jsou ve sklepě a jsou na nich nějaké čísla. Prý se je máme nechat seštelovat. Hlásili jsme to na byťáku, ale nikoho neposlali. Nevíte, co to je za ventily?

  Vložil Pavel S (bez ověření), 3. Listopad 2010 - 18:52

  Správně se má odvzdušňovat v nejvyšším bodě otopné soustavy. To vám soused z nejhořejšího patra nemusí říkat,on to pozná jako první,že je topení zavzdušněné,protože mu nebude topit. Případně se to dá vyřešit montáží automatických odvzdušňovacích ventilů na radiátorech,ale tam je riziko,že ony občas netěsní. Ty ventily s čísly,to jsou právě regulační armatury na každé stoupačce. Měly by být seřízeny podle regulačního plánu. Není možné s nimi libovolně točit.Celá soustava musí být hydraulicky vyvážená. Tvrdíte,že jste to hlásili na byťáku,v prvním příspěvku píšete,že jste byt koupily,máte byt v osobním vlastnictví,nebo družstevní? Já bych vám radil obrátit se na výbor SVJ,případně na správce (jestli ho máte).

  Vložil kamilaCH, 10. Listopad 2010 - 8:43

  Tak jsme tady měli další firmu, nevím, zda je to horší či ne… Firma čistila filtry a odvzdušňovali radiátory které netopili, zjistili jsme, že jsme nebyli jediný komu radiátor netopí..nicméně jednu noc bylo hrobové ticho, včera jsme ovšem zjistili, že v pokoji, který neobýváme (připravujeme pouze pro miminko) opět bouchá topení, zkusila jsem tam na chvíli zatopit,interval bouchání byl místo 2min, tak 2 sekundy…opět to bylo po 23hod.dnes ráno jsem bohužel slyšela bouchání i u nás v ložnici, je to velmi tlumený zvuk,ale vzbudilo mě to stejně… byt máme v osobním vlastnictví. Manžel se také na nettu dočetl, že ve 4 poschoďovém paneláku to nemůže být průchodkami, je to pravda?také jsme se dočetli se vracečky nesmí být horké a je pravda, že v okamžiku kdy to bouchá, je vždy vracečka horká, nemůže to být tím? Se správcem to řešíme již druhou zimu, problém je v tom, že na tento problém si stěžujeme pouze my…přestože jsem přesvědčena že soused nad námi to slyší také a vypovídá o tom i jeho chování…už jsem z toho vážně zoufalá, za pár měsíců se nám má narodit miminko a chtěla bych pro něj připravit klidný byt.

  Vložil anonymous2 (bez ověření), 10. Listopad 2010 - 11:36

  Pokud máte ve společenství někoho kdo rozumí vytápění a jeho regulaci máte vyhráno. Pokud ne, bude vás vyřešení problémů stát dost peněz.

  Vložil kamilaCH, 10. Listopad 2010 - 15:24

  regulací je myšleno co? mám zdravotnické vzdělání a o topení a podobných věcech vím jen co si přečtu a internetu…a co jsem četla, je třeba si na to objednat firmu… děkuji za radu

  Vložil Pavel S (bez ověření), 10. Listopad 2010 - 18:53

  Regulací kolega nejspíš myslí hydraulické vyvážení otopné soustavy. Dále by stálo za to,zkontrolovat a případně seřídit otopovou křivku. To by měl udělat váš dodavatel tepla. Je možnost nějaké závady ve výměníku,nebo kotelně co vás vytápí. A jak už jsem psal výše,stálo by alespoň za úvahu, prozatím,než se provede vyregulování,snížit výšku nočního útlumu UT. Ideální by bylo sehnat nějakého projektanta UT,aby vám (myslím tím SVJ,družstvo) spočítal a vyreguloval celou soustavu,jak hydraulicky,tak teplotně. To co píšete,že zpátečka je horká,nahrává tepelné dilataci potrubí. Např. některý ventil u radiátoru se otevře a při příliš velké teplotě topného média se toto „prožene“ radiátorem a vrací se zpátky neschlazené do potrubí,které je o x stupňů chladnější. Jestli v 4. patrovém domě to nemůže být průchodkami,tak tím bych si nebyl jist. Vemte si,že potrubí se natahuje a smršťuje,když je „zabetonováno“,nebo vzpříčeno v několika průchodkách nad sebou,tak se to určitě musí nějak projevit.

  Vložil kamilaCH, 10. Listopad 2010 - 21:37

  Děkujeme za radu, nevím, zda se i s tímto mohu obrátit na Vás,ale dnes nám bylo řečeno, že veškeré opravy, které se budou konat včetně vyvážení soustavy již musíme hradit sami…přitom do fondu oprav přispíváme stejně jako ostatní a problém jsme si nezavinili sami (co jsme byt koupili jsme pouze nastěhovali nábytek, žádná rekonstrukce nebo něco podobného…) Je pravda, že rekonstrukci a hlavně podlah si dělal soused nad námi…muže být problém i tam? musíme to opravdu platit ze svého? děkuji za rady

  Vložil Pavel S (bez ověření), 10. Listopad 2010 - 22:33

  Rekonstrukce bytu (podlahy) určitě může být příčinou vašich problémů. Stačí,když se zalije průchodka betonem,nebo nějakou potěrovou hmotou (v stavařině se nevyznám) a je vymalováno. Ještě mě napadlo: až Vám v noci zase začne to klepání,či bouchání v topení,zkuste zatlačit na potrubí stoupaček UT. Jestli to přestane,je velká pravděpodobnost,že je problém právě v těch průchodkách (je možné,že je potrubí zkřížené už od stavby domu,nebo právě zabetonované,nebo se taky stává při zfušované výměně klasických radiátorových ventilů za termostatické (mívají jinou stavební délku),že se tzv. „našponuje“ potrubí od radiátoru ke stoupačce a to může opět způsobit zkřížení v průchodkách a dokonce způsobí,že celá stoupačka „visí“ na radiátorech). No o hrazení oprav bych si dovolil zapochybovat. Jste SVJ? Dle mého názoru je otopná soustava společnou částí domu (bylo by potřeba znát prohlášení vlastníka,kde je jsou vymezeny společné části domu),takže si myslím,že opravy jdou z „fondu oprav“.

  Vložil kamilaCH, 11. Listopad 2010 - 9:10

  Dobrý den,

  zkoušela jsem se řídit vaši radou a zatlačit (ovšem nevím, zda jsem tlačila správně)manžel měl noční směnu, každopádně tlačení nepomohlo…v chodbě se tedy ani dobře tlačit nedá… napadlo mě to ještě nahlásit na okresní hyg.stanici, nebo nevím, co už dělat, nahráváme si to,ale stejně nám nikdo nevěří

  Vložil kamilaCH, 10. Listopad 2010 - 23:09

  ano jsme SVJ, zítra zkusím zjistit prohlášení vlastníků a v noci zkusím zatlačit na potrubí. zatím velké díky!

  Vložil Šárka (bez ověření), 10. Listopad 2010 - 23:45

  Kamilo, podle popisu to opravdu vypadá, že problém je způsoben zabetonovanými trubkami. Měli jsme podobný problém na chalupě. Když ráno termostat zapne topení na denní teplotu, tak to začne v topení klepat, než se teplota ustálí, pak už je to v pořádku. To se dalo lehce vyřešit přeprogramováním na pozdější hodinu, kdy už vstáváme a nikoho to nebudí (základní problém, tj. zabetonované trubky, ale vyřešen není, pouze už nás neobtěžuje).

  Loni ale nastala nějaká porucha kotle a spínal v intervalu několika minut, opravdu se při tom nedalo spát. Řešením byla oprava kotle.

  Tak doporučuji, abyste požádala výbor SVJ, ať nechá zkontrolovat také regulaci při nočním útlumu. Jestliže byl dříve problém pouze večer kolem 23.00 a ráno kolem 6.00, tak zřejmě máte nastaven noční útlum. A pokud to nyní spíná i během noci, tak bych podezřívala ten termostat.

  Jak řešit zabetonování trubek snad poradí nějaký stavař. Snad uvolnit (odsekat) a vyplnit prostor kolem nějakým pružným plnivem?

  Šárka

  Vložil kamilaCH, 11. Listopad 2010 - 9:06

  Děkuji za radu! Jak jsem se již zmínila mám zdravotnické vzdělání a ohledně topení a podobných věcí nevím v podstatě nic…ale když to vemu logicky, tak kdyby to bylo zabetonováním, nemohlo by se ono bouchání jeden rok ozývat jen v jedné místnosti a následně další rok hned v několika(nevím zda jsm se o tomto již zmínila), časy bouchání jíž také nejsou pravidelné, např. včera bouchala předsín cca kolem 19:30 kolem 23hod. dětský pokoj a ložnice pak kolem 3:00 hod. ale jak říkám nejsem z oboru a manžel také ne…Navíc co jsme se tak dozvěděli tak pokud je to opravdu zabetonováním, tak s vybouráním musí souhlasit i soused a od něj máme předběžne neg.ohlas Už opravdu nevím co dál…stejně nám tady nikdy nevěří a my zas nevěříme, že jsme jediný kdo tyto hluky slyší, ale donutit někoho k přiznání těžko mužem…

  Vložil anonymus (bez ověření), 1. Listopad 2010 - 12:31

  Asi jde většinou opravdu o nevyváženou otopnou soustavu a těžko s tím něco udělat. Ale někdy je to způsobeno nemožností pohybu trubek mezi podlahami jednotlivých bytů ( není tam vůle nebo je tam velké tření) a při jejich roztahování nebo smršťování vzniká „rána“. Teď se pánové asi budou smát, ale naše praktické ženy přišly na to, že někdy stačí průchod stupačky u podlahy pořádně naolejovat a je na nějakou dobu pokoj. Aspoň u nás v domě to na některých stupačkách pomohlo. Za ten pokus to určitě stojí. Sami jsme byli z bouchání topení zoufalí podobně jako vy. Anna

  Vložil kamilaCH, 1. Listopad 2010 - 13:32

  To už jsme mazali, ale bohužel jsou místnosti, kde to promazat nelze…každopádně moc děkujeme za radu, jak říkám, jsme rádi za cokoliv co by mohlo pomoc

  Vložil Tomáš Voseček (bez ověření), 2. Únor 2015 - 22:44

  Dobrý den, taky jsem řešil zvuky topení. Po přečtení příspěvků zde jsem se nechal inspirovat a z plastové láhve od 2L Cocacoly jsem nastříhal co nejdelší pruhy, o šířce aby přibližně obepnuli celou trubku a to jsem nastrčil do průchodek. Zatím se zdá, že to zabralo. Přeji všem klidné spaní, milé sousedy a zdařilé pokusy o vyřešení. T. Voseček

  Vložil Anonymouss (bez ověření), 1. Listopad 2010 - 1:02

  Máte nevyváženou, nevyregulovanou topnou soustavu v domě.

  Vložil kamilaCH, 1. Listopad 2010 - 13:30

  děkujeme a kde to máme řešit?pokud to vůbec má nějaké řešení?

  Vložil Lukas (bez ověření), 2. Listopad 2010 - 14:06

  Dobry den, nam jen lehce praska v topeni, neni to prijemne ale nase SVJ ma ted jine priority…ale chtel bych to take resit, nebot jsem se s tim setkal poprve. Na jiznim meste i v Michli to panelak nedelal zato Barrandovsky ano.

  Hledejte radu na TZB-info: http://forum.tzb-info.cz/…ny-prispevky

  chce to komplexni revizi stvajiciho stavu, najit misto kde je stoupacka zabetonovana nebo jinak zafixovana a vyresit to…

  Vložil kamilaCH, 21. Prosinec 2011 - 9:50

  Dobrý den,

  děkuji za radu! U nás je letos zatím klid, snad to vydrží na věčnost :-)

  Jinak u nás se konečně udělala kompletní revize, plnohodnotné odvzdušnění a seřízení ventilu ve sklepech..od té doby již plně užíváme všechny místnosti a klidný spánek.

  Přeji Vám brzké vyřešení!

  Vložil Efina1, 27. Září 2020 - 18:53

  Dobrý den,

  bydlíme v bytě 3+1 v posledním osmém patře.

  V jednom pokoji (v ložnici) máme dvojitý žebrový radiátor, který bouchá, když chládne, nebo se roztápí, bouchá i když je ventil na dvojce což je na minimum.

  Bouchání nás obtěžuje, jelikož bochání se ozývá celý den, ale v noci je to nejhorší, jelikož se hluk nese, bouchání lze slyšet v jakékoliv místnosti v bytě. Zkusila jsme snížit teplotu výhřevu v pokoji, nebo zesílit, ale nic nepomáhá.

  Ve dvou místnostech máme celkem nové radiátory, ty nechal dům vyměnit, ale tady ten a v jiném pokoji máme staré radiátory, ale jediný tento nám dělá takové potíže.

  Jelikož je radiátor dost starý, je možné, že nám radiátor vypovídá službu (nechtěl vyměnit), nebo jsou zanesené trubky jelikož nikdo to nikdy neřešil? Trubky se pravidelně ovzudušňují a to hned jak teplárny začnou topit. Zkoušela jsem vyplnit díru v průchodce, to se mi podařilo. Bohužel zvuky neutichly, ozývají se nadále cca každých 10 vteřin, potom co topení ráno zapnou a večer, než topení vychladne. Musí v tomto případě SVJ trubky zkontrolovat topenářskou firmou? Navíc nejsme jediný, kteří si stěžují, paní ze SVJ mi řekla, že jí to dělá taky a rodina z pátého patra si také stěžovala. Je to problém jen v troubkách? Jelikož v loni si sousedka pod nami stěžovala, že jí netopí topení, my jsme topení ovzdušňovaly před tím, než sousedka přišla i po tom, ale asi se ji topení nejzlepšilo.

  Prosím o radu aby ty zvuky (bouchání a loupaní) přestalo.

  Děkuji.

  Vložil § (bez ověření), 28. Září 2020 - 7:01

  „Zkoušela jsem vyplnit díru v průchodce, to se mi podařilo.“

  To je nesprávný postup. Průchod je třeba naopak uvolnit, nikoliv utěsnit. Háček bývá v tom, že nemusí být zřejmé, který průchod je zdrojem zvuku. Zdroj zvuku může být o několik pater jinde a nelze to snadno rozeznat.

  Vezměte firmu a uvolněte všechny průchody zdivem v celém domě.

  Vložil Efina1, 29. Září 2020 - 13:43

  Dobrý den,

  ten průchod jsem již uvolnila, ale topení bouchá stále dál.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".