Problém s neplatičem

Vložil MilanPr., 23. Červenec 2009 - 8:19 ::

Zdravím všechny,

prosíme o pomoc s naší současnou situací.

Neplatič je u nás osoba, která byla dříve majitelem celého baráku. Po celkové rekonstrukci většinu bytů prodal, pár mu jich ale ještě zůstalo (z 10 bytů vlastní nyní 4). Hned potom, co se nás 6 (bytů) nastěhovalo jsme zřídili SVJ a dohodli se ústně (i se současným neplatičem) na určité výši plateb do společného fondu (zálohy na energie, plyn, fond oprav,..). Pan investor ze začátku svoji peněžní povinnost plnil, nyní (3 měsíce zpět) ale platit přestal (pořád se mu nepodařilo sehnat kupce pro tyto byty a placení ho zřejmě přestalo bavit). Za ty 3 měsíce dluží SVJ již kolem 35 tisíc.

Chtěl bych tedy poprosit o radu jak dále postupovat. Bohužel jsme žádnou smlouvu ohledně výše splátek do SVJ fondu ze začátku nedělali, vypracovali jsme pouze tabulku s částkami, kterou jsme všem rozeslali mailem. Máme u nějakého státního orgánu tedy vůbec šanci tento spor vyhrát, když neexistuje žádný písemný a zároveň podepsaný doklad o tom, že každý s placením v dané výši souhlasí.

Jak máme dále postupovat?

Děkujeme předem moc za odpovědi.

Milan

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Anonyma (bez ověření), 23. Červenec 2009 - 18:30

    O výši záloh na služby a záloh na správu domu a pozemku rozhoduje shromáždění vlastníků (výši záloh na služby může shromáždění delegovat na výbor) – záleží na vašich stanovách. Společenství má pak povinnost výši záloh a datum splatnosti oznámit jednotlivým vlastníkům.....

    Takže abyste mohli úspěšně žalovat, musíte být schopni předložit správně vypracovaný zápis ze shromáždění, kde se zálohy odsouhlasovaly – pozor, patří k tomu i odpovídající pozvánka s tímto bodem…a musíte umět prokázat, že všichni pozvánku dostali nejpozději 15 dní před shromážděním…

    Mnohem jednodušší je, pokud je dlužník ochoten podepsat směnku na dlužnou částku. Za pokus předložit mu k podpisu směnku to stojí. Pokud je směnka dobře vystavená (má potřebné náležitosti), tak soud vůbec nezkoumá, za co platba je a jestli je ve správné výši…nemusíte předkládat žádné doklady…soud pouze zkontroluje náležitosti směnky a vydává směnečný platební rozkaz......

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".