Problém s kanalizací - při velkém dešti se vrací voda

Vložil Petr Mencák (bez ověření), 19. Červen 2019 - 11:56 ::

Dovoluji si požádat o radu. Jsme bytový dům (Praha 14) z roku 1952 (SVJ) a máme problém s kanalizační přípojkou při velkých deštích – kanalizační přípojka v ulici má velký problém pobrat velké množství vody a díky tomu začne stoupat voda z kanalizace přes přípojku do našeho domu a rozleje se ve sklepě. Tento problém se projevil již dříve – původní vedení bylo skryto ve zděném soklu, takže nebylo patrné kde přesně je netěsnost a kudy to teče. Před 3/4 rokem vyměnili staré netěsnící odpadní vedení za nové (plast)a umístili zpětnou klapku (slouží současně jako kontrolní otvor). Při velké průtrži minulý týden se ale problém objevil znovu a opět byla voda ve sklepě. Zpětná klapka zabránila postupu stoupající vody z uliční kanalizace dále do domu, nicméně zřejmě vlivem velkého tlaku stoupající vody došlo k protečení vody do sklepa přes nové plastové spoje. Nějaké nestandradní zajištění spojů na vedení by dle firmy, která vedení měnila a byla se na to teď podívat, mohlo způsobit poškození vedení tlakem vody.

Zřejmě je problém v nedostatečné kapacitě uliční kanalizace, ale nevím jestli nenarazíme u PVK, když se na ně obrátíme…

Máte někdo s tímto či podobným problémem a jeho řešením zkušenost ? Případně rada jak postupovat ?

Děkuji

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil VN (bez ověření), 19. Červen 2019 - 17:17

  byl vždy , nebo nastal až někdy během používání ? Každopádně být Vámi , obrátil bych se na správce kanalizace.

  Vložil Petr Mencák (bez ověření), 20. Červen 2019 - 6:06

  Tento problém jsme zaregistrovali tak 2 roky zpátky – sklepy máme ve špatném stavu, avšak zatím nemáme na rekonstrukci dostatek peněz a úvěrem jsme řešili rekonstrukci fasády a elektřiny v domě. Je možné, že problém existuje už dlouho, nicméně během deště se do sklepa moc nechodí a voda se vždy během 1 dne vytratí (zřejmě do podlahy). Vedení bylo prověřeno a je v pořádku – těsnění ve spojích je.

  Budeme se muset pokusit při velkých deštích vysledovat kde se voda objevuje.

  Každopádně děkuji za reakci a řadu.

  Vložil Roland (bez ověření), 19. Červen 2019 - 15:30

  „protečení vody do sklepa přes nové plastové spoje“

  … znamená nekvalitní spoje. Nechte spoje opravit, nejlépe jako reklamaci.

  Vložil P_V (bez ověření), 20. Červen 2019 - 8:31

  Plastové spoje musejí vydržet tlak až 5 metrů vodního sloupce, takže jestli tečou, tak buď zapomněli někde dát do hrdla těsnění, nebo jsou některé spoje málo zasunuté (uřízli to krátké a už to nechtěli předělat).

  Druhá možnost je, že netekly plastové spoje, ale klapka je umístěna špatně. Odpadní potrubí se musí rozdělit na dvě větve. Jedna větev připojuje v domě vše pod úrovní terénu, tam se musí dát klapka. Druhá větev připojuje vše nad úrovní terénu, a tam to musí být připojeno do kanalizace přímo, bez klapky. Pokud se dá klapka na všechno, tak voda z domu při dešti neodtéká vůbec, a všechny splašky z domu vytečou v nejnižším podlaží z výlevek, gulí apod, nebo i z netěsností.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".