Pro výrobce oken

Vložil dům hrůzy (bez ověření), 3. Únor 2012 - 11:29 ::

Nová okna jsou horší než ta stará!Jsou horší v tom,že přes plochu co má okno největší,tj.skle­něná výplň,mají horší vlastnosti než okno co má mezi skleněnou výplní mezeru 40mm.

zde máte odkaz,kde si můžete spočítat vlastnosti různých oken! Jsou to stavební tabulky. http://www.stavebnictvi3000.cz/…cty/ti-sklo/?…

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Janna (bez ověření), 3. Únor 2012 - 13:23

    Tak proc jste si ty stara okna vymenoval za nova horsi, kdyz si vse tak dovedete zjistit.

    Vložil Jandus (bez ověření), 3. Únor 2012 - 12:42

    Uvedený výpočet počítá POUZE s VEDENÍM tepla (vzduchovou mezerou), a pak čím větší mezera, tím větší izolační schopnost. Nepočítá ale s cirkulací vzduchu v mezeře. U moderních oken (tzv. plastových) s dvojsklem ale při mezeře cca okolo 12 mm dochází k zastavení cirkulace, takže vzduch vede teplo jenom vedením. To je daleko účinější izolace, než při cirkulaci vzduchu! Názor, že sklo s mezerou 40 mm je lepší než s mezerou, řekněme 12 mm, je tedy mylný.

    Vložil dům hrůzy (bez ověření), 3. Únor 2012 - 13:06

    Nečetl jsi článek,ani se nepodíval na tabulku!

    Prostup tepla izolačním zasklením Ug Program počítá součinitel prostupu tepla Ug dvou skel oddělených s uzavřenou meziskelní mezerou vyplněnou vzduchem nebo inertním plynem. Tabuje obyčejného skla má pro tepelné (daleké infračervené) záření o vlnové délce kolem 10 mikrometrů, s kterým uniká velká část tepla ven, odrazivost 0,16 (-) a pohltivost 0,92 (-). Na povrch vnitřního skla, který je přivrácen do mezery, lze aplikovat vrstvu s vysokou odrazivostí pro tepelné záření. Přednastavena je odrazivost 0,917 (-), která vede k U- hodnotě celého zasklení 1,1 Wm-2K-1 při argonové atmosféře (λ = 0,0163 Wm-1K-1; pro vzduch je λ = 0,0243 Wm-1K-1) a při součinitelích přestupu tepla při proudění vzduchu α4 = 2.5 Wm-2K-1 na vnitřní straně zasklení a α1 = 8 Wm-2K-1 na venkovní straně (odpovídá rychlosti větru 1 m/s – podle vztahu αk(Wm-2K-1) = 4 + 4w, kde w je rychlost proudění větru v m/s podél zasklení, viz [1]). Vliv proudění a vedení tepla v meziskelním prostoru je počítán podle [1] pomocí podobnostních čísel (Nusseltovo číslo, podrobnosti najde čtenář v [1]). Údaje Rg ; Ri a Re v dolní části s výsledky jsou postupně tepelný odpor zasklení ; odpor při přestupu tepla na vnitřním povrchu zasklení ; odpor při přestupu tepla na venkovním povrchu zasklení.

    Vložil Ing. Tomáš Peterka, 3. Únor 2012 - 14:22

    ale vůbec jste ho nepochopil. Buď a)nedokážete interpretovat spočtené hodnoty Ug (nižší hodnota je lepší) b)nepoužíváte správné vstupní parametry skel a výplně dutiny (všechny potřebné údaje jsou v článku uvedeny, pro argonnovou výplň, pokovení a dutinu 16 mm výpočtem vyjde Ug 1,1 a nejaké drobné, pro zdvojené sklo, výplň pochopitelně vzduch, šířku dutiny 40 mm vyjde Ug 2,5 a nějaké drobné).

    Vložil dům hrůzy (bez ověření), 3. Únor 2012 - 14:38

    podívejte se na tabulku,doseďtě si čísla a vyjde vám u okna se vzduchovou mezerou 40mm lepší hodnota,než u okna s mezerou 16mm plněného argonem!/

    Vložil Ing. Tomáš Peterka, 3. Únor 2012 - 14:48

    a vyšlo mi zmíněných 1,1 pro dvojsklo s pokovením a 2,5 pro zdvojené sklo. Napište vstupní hodnoty které jste použil (všechna políčka co jste zadával), není to jen o 12 nebo 40 mm.

    Vložil Technik (bez ověření), 3. Únor 2012 - 15:03

    Pane inženýre,

    uvádějte u Vašich čísel měrové jednotky, ať můžeme Váš výklad lépe sledovat. Děkuji.

    Vložil dům hrůzy (bez ověření), 3. Únor 2012 - 13:02

    Mylný jsou v tomto případě tedy stavební tabulky,podle kterých se vypočítávají parametry staveb.Proto nemůžeme ani věřit co spočítají stavební experti,např.te­pelný audit domu! Věřit se tomu nedá,protože skutečnost v praxi je úpně jiná!

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".