Přezvetí BJ a společných prostor od městské části

Vložil Jar (bez ověření), 19. Únor 2014 - 12:12 ::

Prosím o doporučení, jak postupovat při převzetí BJ a společných prostor bytového domu, převedeného v rámci privatizace bytového fondu městské části. V kupní smlouvě je uvedeno, že přebírám závazky plynoucí ze smlouvy na správu domu. Chci v kopii smlouvy o správě domu, MČ naznačuje, že je dlouhá a že bychom si těch 40 stran třeba jen u nich v úředních hodinách mohli přečíst… K BJ patří podíl na společných částech domu, včetně sušárny, mandlu, dvou skladů, dílny. Správní firma tyto prostory uzamkla a klíče dala jen některým nájemníkům, kteří je jak bývá zvykem zaplnili svými věcmi, někdy dokonce vyměnili zámek a užívají je jako svůj osobní prostor. k prostorům jsou klíče na kartu. Prostory jsou plné starého harampádí. Někteří nájemníci, kteří prostory užívali desítky let byty již prodali a stěhují se. Samozřejmě, že se ke svému „bordýlku“ už nehlásí. Správní firma nám sdělila, že jí do toho nic není a nebude se tím zabývat, že netuší, kdo má klíče a řešit nic nebude. Nechci se spoléhat na to, že se snad do někdy založí SVJ a že to možná někdo bude řešit. V sousedních domech to nevyřešili ani po několika letech. Poradíte, jak postupovat? Vůči MČ, zda mám právo žádat o kopii smlouvy na správu domu, klíče a tedy zpřístupnění společných prostor atd. Děkuji Jar

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Karel IV. (bez ověření), 19. Únor 2014 - 12:25

  Máte něco přebrat a nevíte co? No to je z říše snů. Ať koukaj navalit, co zpackali se správcem. A taky všechny klíče od společných prostor! Co když je tam zakopaná mrtvola!!! nedejte se!

  Vložil Karel IV. (bez ověření), 19. Únor 2014 - 15:24

  Píšete o MČ. Takovou cunarnu dělá část Prahy? Nebo třeba Brno? Pochlubte se.

  Vložil Jar (bez ověření), 19. Únor 2014 - 15:52

  Pro Karel IV Prosím, označujte své příspěvky. Váš hurá názor, že to není OK mi bohužel nepomůže. Výhružky vůči MČ mi také nepomohou. Hoši jsou kovaní, ti naši doslova. Chcete odkaz na video ze schůze zastupitelstva? MČ spravují domy desítky let, bohužel, nikoli jako řádní hospodáři, domy jsou zdevastované, neudržované a plné starých krámů. Ale ani noví vlastníci, jak koneckonců je patrné se zdejších diskuzí nectí právo ani často neužívají selský rozum, natož aby pečovali o společné prostory rozumně a s úctou k ostatním spoluvlastníkům. Podívejte se, jak tu všichni doslova nadávají na diskutujícího jménem LAKE. Myslím, že jim všem nejvíc vadí, že radí důsledně se držet zákona. S tím máme v naší zemi velký problém, O morálce a slušnosti nemže být řeč vůbec.

  Máte snad nějakou vecnou radu?

  Jar

  Vložil Karel IV. (bez ověření), 19. Únor 2014 - 16:37

  A co si přejete slyšet? Že si máte na úřad vzít kravatu? Příště oslovte rovnou laka. Ten Vám hned naserviruje judikat.

  Vložil Jar (bez ověření), 19. Únor 2014 - 16:58

  Děkuji za radu. S úřady jednám pokud možno pouze písemně, takže bez kravaty se obejdu. Ano, rada diskutujícího LAKE by mě velmi potěšila, myslím, že by to byla na rozdíl od Vašich prázdných slov, rada.

  Vaše rada není rada, je to hospodský výkřik.

  Že úředník a zastupitel je pro občana velmi těžký partner je smutné, proto se ptám, zda a jaká práva máme a hodlám se jimi řídit.

  Jar

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".