Přejímač internetu - neoprávněně

Vložil SVJ Dub6 (bez ověření), 14. Duben 2015 - 17:51 ::

Dobrý den, měla bych dotaz. Jako SVJ jsme po několika letech od vzniku zjistili, že na našem domě existuje přejímač internetového signálu. Když jsme po dlouhém hledání zjistili, komu patří, chtěli jsme se s firmou, která si po dohodě se stavební firmou nainstalovala na naši střechu tento přejímač, na nějakém poplatku, firma nebyla schopna nám vyjít vstříc. Nevíte někdo, kolik se asi tak požaduje záloha? Jsme dům o 19 jednotkách. Slyšela jsem, že optimální je cca. 6000Kč. Předem děkuji za odpověď

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil tristone, 15. Duben 2015 - 8:48

  Předně je důležité si ujasnit, k čemu firma ten „přejímač“ používá. Tohle není žádný technický termín, takže z toho nepoznáme, co je to za zařízení a k čemu je.

  Zaprvé nedejte na rychlé rady, že ho můžete jen tak sundat, když se nedohodnete. Jelikož jde o internet, vztahuje se na celou situaci ještě telekomunikační zákon a ten hraje spíš proti vám. Další velkou komplikací, obzvlášť ve spojení s telco zákonem může být tzv. „pokojný stav“. To zařízení už je tam zřejmě celkem dlouho a nikdo si nestěžoval. Takže provozovatel může argumentovat tím, že jste to vy, kdo se snaží dlouhodobý pokojný stav nyní narušit.

  My máme na domě zařízení 4 internetových operátorů, z čehož 3 poskytují jen služby u nás v domě a jeden signál vysílá i dál. Máme s těmi třemi poměrně striktní a přísné smlouvy, ale pronájem neplatí, jelikož jde o služby pro nás. Účtujeme jim pouze náklady na elektriku.

  Vyjímkou je ten vysílač, kde máme oddělené smlouvy na poskytování služeb pro nás (viz. výše) a na vysílaní mimo náš dům. Z té druhé smlouvy máme příjem 3.000 měsíčně.

  Vložil jarazde, 14. Duben 2015 - 20:48

  už jsem to tady jednou psal. Převzal jsem dům a při revizi smluv jsem zjistil, že na střeše jsou 2 přijímací antény a některé byty měly tento internet zaveden – smlouvy samozřejmě žádné. Asi jako jediný v našem městě /podle našeho správce/ jsem uzavřel smlouvy s platbou 700 Kč za umístění antén na střeše. POZOR jen za přijímací, za vysílací se pohybuje částka opravdu kolem 6000 Kč. Pokud nejste schopni se s firmou dohodnout vyzvěte ji písemně k odstranění antén do nějakého termínu s tím, že pokud ji neodstraní tak ji odstraníte vy na jejich náklady. Vždyť je to přece vaše střecha !

  Vložil Jipa1 (bez ověření), 15. Duben 2015 - 7:47

  Muzete upresnit, jaky je interval Vami uvadene platby (mesicne, ctrtletne, rocne)? Dekuji. Jipa1

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".