přehlasovaný vlastník

Vložil vladan na půjčeném účtu (bez ověření), 21. Srpen 2019 - 6:59 ::

Dobrý den, situace: vlastník se nemohl zúčastnit shromáždění, proto udělí plnou moc zástupci a zašle dopis výboru, že nesouhlasí s jedním bodem uvedeným na shromáždění k odsouhlasení. Podle něho šlo o tzv. důležitý zájem – pronájem společné části vlastníkovi. Bod byl odsouhlasen, ale velice diskutabilně – většinový vlastník a vlastník, který má o pronájem zájem, přítomné přehlasovali. Zástupce hlasoval proti: za sebe i za zplnomocňujícího. Jde pak o přehlasovaného vlastníka, který se může obrátit na soud, když se aktivně neúčastnil shromáždění? K podání musí být splněny oba důvody: aktivní hlasování proti a důležitý zájem? Přečetl jsem všechny, i minulé, příspěvky k tomuto tématu, ale nejsem z nich moudrý o hlasování prostřednictvím zástupce se zde nemluví. Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel, 21. Srpen 2019 - 7:56

  Vladane,

  pokud někdo udělí plnou moc a zástupce se dostaví na shromáždění, tak je zastupovaný přítomný. Pokud zástupce hlasoval proti, tak je zastupovaný přehlasovaný.

  Na druhou stranu se domnívám, že soud rozhodne, že se nejednalo o „důležitý důvod“.

  Odpověď ale dá pouze soud.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Radim. (bez ověření), 21. Srpen 2019 - 18:04

  Pavle,

  pronájem společné části vlastníkovi není možný, vlastník jako spluvlastník společných prostor nemůže sám sobě pronajímat společné prostory. Jde o „zdánlivé právní jednání“ tj. neplatné právní jednání.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".