Předseda výboru SVJ

Vložil Karel (bez ověření), 25. Listopad 2022 - 21:08 ::

Vážení,stalo se,že ze 3-tříčlenného výboru zbyl předseda.Dva čl. se odstěhovali, když ve Stanovách je zakotven požadavek,že členem výboru může být pouze člen SV. Ne tedy osoba, bydlící mimo SVJ.Co je paradox,že tento předseda se odkazuje na zákon, který připouští možnost jeho samostatné činnosti, aniž by byla potřeba doplnit stav výboru do počtu tří. Nikde jsem v zákoně 89/2012 Sb. nenašel odkaz,že výbor může vykonávat pouze předseda,který si navíc dělá co chce, kdy si např. uzurpuje k uskladnění jednu místnost ze společných prostor,s možností uskladnění svých os. potřeb. Všem musí postačit sklepy, kdežto tento člověk z pozice předsedy koná na vlastní triko,navíc si vědom,že starší lidé mu nebudou vytýkat tyto mnýry. A to tu nejde o místnost, jalo další společné prostory… Co dělat, když k připravovanému Shromáždění odmítá provést volbu nového výboru,který má svojí platnost rok za sebou.Poslat mu doporučeně požadavek, je pro mě to poslední,aby dal bod o volbě nového výboru do programu, když vím,že toto odmítne.Mám nejen tuto skutečnost dát na vědomí všem VJ v domě? Ještě dodám, že když se v r.2016 dělala změna Stanov, mnou přednesené doplňky tento člověk odmítl.Navíc se zde jednalo o § 149 s odkazem na spáchání škod, které by měly jít náhradou za tou osobou, která vědomě škodu provedla. Samozřejmě že to odmítl… Prosím, jak to vidíte Vy? Děkuji za info a případné rady.Kdo tohle nezažil, asi věřit nebude.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil kartar (bez ověření), 27. Listopad 2022 - 16:00
  1. Členství v SVJ není vázano na místo bydliště, ale vlastnictví jednotky.
  2. Statutárem SVJ může být pouze jedna osoba. Tento pak není předsedou výboru ale předsedou SVJ. K tomu je ovšem třeba změna stanov, kterou jako společenství můžete odmítnout.
  3. Pokud nejste se situací spokojen, proč nekandidujete do výboru nebo na funkci předsedy osobně?
  4. Ve stanovách máte jistě popsané možnosti, jak zařadit chybějící bod na pořad hlasování (1/4 členů apod.)

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".