Předseda SVJ

Vložil janakr, 10. Říjen 2019 - 9:31 ::

Může být předseda SVJ, který daroval byt ve vlastnictví dceři, nadále předsedou ? Nebo musí složit funkci a předal dalšímu členu Společenství ?

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil b8dc35 Michal Hájek (bez ověření), 29. Říjen 2019 - 1:18

    Zkuste si vyhledat vaše SVJ na www.seznamSVJ.cz

    Vložil JarekSVJ, 14. Říjen 2019 - 19:09

    Zda může být člen nebo nečlen svj ve statutárním orgánu řeší vaše stanovy … jo a funkce se nepředává… ukončí dle stanov a je nová volba zase dle stanov… asi 80% dotazů od magorů je proto , že neznají vlastní stanovy…

    Vložil Anynomous (bez ověření), 15. Říjen 2019 - 12:47

    Tazatelka nepíše o předání funkce (štafetě), ale o složení funkce (odstoupení).
    Další, který nechápe psaný text. Ale u primitivního „Alfa“ samce, stejně postiženými primitivními amazonkami jednání žádané. Jinak Magor byl praotcem Maďarů. Jeho potomky by naše země právě dnes opět potřebovala.

    Vložil Marina (bez ověření), 10. Říjen 2019 - 10:31

    Zákonné předpoklady pro výkon funkce člena statutárního orgánu jsou zejména v §§ 151–162 občanského zákoníku. Oddíl bytové spoluvlastnictví občanského zákoníku žádnou speciální úpravu neobsahuje, takže se použije tato obecná úprava.

    Vložil @ (bez ověření), 10. Říjen 2019 - 10:24

    To závisí na vašich stanovách. Podle zákona to možné je.

    Vložil Zapisovatel (bez ověření), 12. Říjen 2019 - 6:01

    Vlastník má povinnost přispívat na správu domu. Statutár nevlastník (= nečlen společenství) má možnost (a právo) vaše peníze s úsměvem utrácet. Ovce/bača.

    Vložil ... (bez ověření), 12. Říjen 2019 - 7:55

    Ano, je to tak. Je to volba každého společenství, jak s tím naloží.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".