Předseda společenství neplní svoje povinnosti

Vložil Anonymous, 18. Leden 2015 - 19:07 ::

Dobrý den, kam se obrátit když předseda společenství vlastníků neplní svoje povinnosti? Je možnost si na něho někde stěžovat? Děkuji K

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:24

  Koukám že tady je samej předseda.

  Vložil RadekV, 18. Leden 2015 - 21:46

  Odpojila vás teplárna, neteče vám voda nebo co vám ten předseda způsobil?

  Vložil svjvmt, 18. Leden 2015 - 21:01

  No přece u sebe a spoluvlastníků, protože VY a jiní tento stav dovolí, trpí. Načtěte si příslušné normy, vězte, že: „Osobou odpovědnou za správu domu a pozemku je společenství vlastníků“.

  Vložil ferda 007 (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:13

  Dobrá odpoved, pí. ale myslela třeba to někde udat nebo zastřelit-----((((((

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:19

  Tchán k tomu zastřelení nemá daleko :-))))

  Vložil ferda 007 (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:27

  nejlépe ostrými náboji a vycpat

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:12

  Ano tomu rozumím a vím, že z funkce předsedy jde odvolat, ale bohužel problém je to, že závady a problémy v bytě rodičů nemají všichni. Předsedovi závadu nahlásili osobně několikrát a poté i doporučeným dopisem. Pan předseda však nereaguje a nehodlá problém řešit, který stále přetrvává.

  Vložil .§ (bez ověření), 18. Leden 2015 - 22:16

  Obecně je známé, že závady a problémy v bytě si vlastníci řeší sami. Nebo u vás je snad řeší předseda?

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 22:27

  Až vám potečou sousedovi sračky za záchodu tak to budete řešit taky na svoje náklady?

  Vložil RadekV, 19. Leden 2015 - 7:32

  No, když se nám tohle stalo před třiceti lety, ještě pod OPBH, řešili jsme to taky na své náklady.

  Když to vyřešíte za své, SVJ vám to proplatí. Nebo zajděte za předsedou s tím, že všechno zařídíte a jemu jen předáte fakturu k proplacení. Jistě si oddechne, že si nebude muset brát dovolenou on.

  Vložil ferda 007 (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:17

  Předseda není bůh, máte snad výbor, opravdu nevíte o SVJ nic

  Vložil klukhany, 18. Leden 2015 - 20:38

  Paní K, není nic snažšího nechat se zvolit a ukázat jak se to dělá. Kritizovat a tlachat jen na balkoně umí kde jakej moula. Co jste pro dům udělala Vy ?? Myslím si že absolutně nic.Začněte od sebe a ukažte všem jak jste dobrá.....Stěžovat, svolejte vlastníky a vezmete to do vlastních rukou pí.Kop.To že píšete jako anonym svědčí za vše.Odvolejte ho a začněte dělat divy, pokud ovšem více co tato funkce obnáší.

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 20:39

  Víte o naší situaci úplný kulový a jestli Vy děláte předsedu tím samým stylem co ten náš,tak chudáci ostatní vlastníci.Psát si můžu co chci a kam chci.

  Vložil klukhany, 18. Leden 2015 - 20:52

  Je vidět, že jste v reále, budete předsedkyně na svém místě.Dám Vám pí.Kop dobrou radu, dejte to k soudu, že Vám předseda nevyhovuje.

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 20:58

  Prosím Vás je tu připojený někdo normální krom zamindrákovaných předsedů SVJ, kterým to pravděpodobně nejde a nemají nic jiného na práci než hlídat tento portál????? Mimochodem nejsem žádná pí.Kop , registrace není nutná, ráda bych Vám poděkovala,ale odpověď od Vás jsem se nedozvěděla.

  Vložil nezamindrákovaný předseda (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:36

  1)„Dobrý den, kam se obrátit když předseda společenství vlastníků neplní svoje povinnosti? Je možnost si na něho někde stěžovat? Děkuji K“

  Paní K, pokud se ptáte takto, tak si asi myslíte, že je možné si stěžovat na uličním výboru nebo podobném orgánu. Ty doby jsou naštěstí pryč. Pro někoho asi bohužel pryč.

  2)Když se hloupě ptáte, nemůžete dostat konkrétní odpověď. Vy asi ani nechcete vyřešit situaci, jen chcete na předsedu někde bonzovat.

  3)Obecné rady na obecnou otázku jste dostala. SVJ má jako nejvyšší orgán shromáždění a tam neposlušného předsedu, který vám není 24 hodin za den k dispozici, můžete odvolat a dělat to sama.

  4)Více se nedá říci, když nesdělíte podstatu, proč si chcete stěžovat a jen ječíte, že o vaší situaci nikdo nic neví. To je pravda, nic jste neuvedla a tak nikdo nic neví.

  5)Pouze uvádíte, že se jedná o nějaké problémy v bytě. To možná ani není situace pro předsedu.

  6)Méně žluče do vašich příspěvků a více konkrétna.

  Vložil ferda 007 (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:51

  Paní KKK už jste to pochopila??????????

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:56

  Ano pochopila, že psát dotaz na tuto stránku je zbytečné.

  Vložil RadekV, 18. Leden 2015 - 21:58

  No, tak se zeptejte – zkuste to …

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 22:12

  Rodiče bydlí v přízemním bytě…a už se stalo asi třikrát že u nich a v bytě u sousedů nad nimi, když někdo z bytů z vyššího patra spláchne, pere či cokoliv jiného mají rodiče sprchový kout plný výkalů i na wc záchod plný pěny z pračky. Hlásili to předsedovi, několikrát jak už jsem tady psala at to nechá vyčistit, že to furt bublá i sousedum nad nimi.

  Vložil Jipa1 (bez ověření), 19. Leden 2015 - 9:16

  Dobry den. Vzhledem k tomu, ze se jedna o prizemni byt (a o patro vys to jak pisete „bubla“), bude problem s nejvetsi pravdepodobnosti v pricpanem kolenu pod prizemnim bytem, kterym proudi splasky dal do verejne kanalizace. Zcela nepochybne jde o problem, ktery je na strane SVJ, ktere by melo prace nejen objednat, ale i zaplatit. Jedna se o havarijni stav a pokud se k tomu predseda stavi laxne, doporucuji Vam objednat a uhradit na vlastni naklady. Postaci pouze vycisteni potrubi pouze pod prizemnim bytem. Pote fakturu predlozit SVJ k proplaceni. V pripade neproplaceni lze zapocist jako jednostrannou pohledavku snizenim platby do zmíněného „fondu oprav“. Otazkou je, zda se tento problem nebude v budoucnu opakovat. Pokud ano, muze byt pricinou bud neukaznenost osob bydlicich na stejne stupacce (splachovani velkych predmetu, napr. detskych plen), nebo velmi stare (napr. litinove) potrubi, ve kterem se tvori nanosy a snizuje se jejich prutok. Nejhorsi je kombinace obojiho. Pokud je potrubi po rekonstrukci, muze byt problem v nedostatecne dimenzi odpadniho potrubi v oblasti kolene pod prizemnim bytem, kde muze dochazet zejmena ve spicce k zahlceni a prostupu splasku do prizemniho bytu. Pokud by se situace opakovala, doporucil bych i revizi potrubi kamerou (pod prizemnim bytem ve smeru do kanalizace).

  Vložil Emill (bez ověření), 20. Leden 2015 - 0:10

  Krok první. Prokazatelně oznámit SVJ (ne předsedovi) problém a stanovit rozumný termín pro řešení. Pokud výbor nic nepodnikne objednat firmu, která provádí čištění, nechat si od nich zdokumentovat závadu (já mám třeba CD se záznamem kamery) a fakturu uhradit a požádat SVJ o její úhradu Vám. Pokud tak neučiní zkrátit o příslušnou částku vlastní zálohu a prokazatelně to oznámit SVJ.

  Vložil RadekV, 18. Leden 2015 - 22:15

  Tak to nechte vyčistit Vy. V čem je problém?

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 22:20

  Tak od čeho je fond oprav? Když rodiče platí, tak proč to platit na svoje náklady? Když se jedná o společné stoupačky? To máme vyčistit 5 pater na svoje náklady?

  Vložil P_V (bez ověření), 19. Leden 2015 - 0:06

  Stačí vyčistit od Vás směrem dolů. Firma na kanální čištění Vám na požádání blíže rozepíše, co bylo špatně, zda to bylo v bytě nebo ve společné kanalizační rouře. Pak ty náklady dejte k proplacení od SVJ, výboru, předsedy apod.

  Vložil K (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:44

  Koukám že slovo předseda je tady svaté…

  Vložil nezamindrákovaný předseda (bez ověření), 18. Leden 2015 - 21:57

  Pokud nesdělíte, co vám konkrétně vadí a jen plivete na svého předsedu jedovatou slinu, tak asi budete mazána. Spamy jsou mazány. Tomu snad porozumíte. I když z vašich reakcí.....

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".