Předplatné

Vložil Anonymous, 3. Listopad 2019 - 17:22 ::

Na

http://www.portalsvj.cz/…lace-strechy#…

se vynořila otázka, zda je možné příspěvky předplatit. Konkrétně se tam navrhuje, že při předpisu 353 Kč měsíčně je možné uhradit jednorázově 35300 Kč a dalších 99 měsíců nehradit.

Je to tak pořádku?

Zejména mě zajímá předplatné na dobu delší než do konce kalendářního roku, tj. za více účetních období. (Předplatné do konce kalendářního roku patrně problémy nečiní, jedná se o roční platby místo měsíční, ty nikdo nezakazuje.)

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Krupp, 4. Listopad 2019 - 8:51

  A proč by to proboha nemělo jít? To nejste schopni přeplatek evidovat? Když někdo na konci roku dluží, tak to taky musíte správně evidovat. Tak u přeplatku je to totéž. Jenom neposíláte upomínku. Jirka

  Vložil P_V (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 11:43

  Když někdo zaplatí víc, než má podle občz – podle svého spoluvlastnického podílu, vznikne při uzávěrce nikoli záloha na další období, ale přeplatek. Přeplatek který se nevypořádá, je bezdůvodné obohacení, nebo snad zisk který se musí zdanit, či co vlastně. Jsou nějaká závazná pravidla pro účetnictví, která mohou být v rozporu se selským rozumem. Prosím ať se vyjádří někdo kdo účetnictví rozumí.

  Vložil tep (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 15:07

  Zisk SVJ nemělo – SVJ přeplatek zaúčtovalo proti faktuře za opravu střechy.

  Vložil P_V (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 17:01

  A smělo tak učinit? Vlastníci musejí přispívat na správu v poměru jejich podílů. Není možné aby někdo přispěl víc, protože tím nevznikne příspěvek ale přeplatek. A kdo rozumí účetnictví, prosím nechť napíše, zda se ten přeplatek po uzávěrce smí vypořádat jinak než vrácením.

  Vložil Anonymousqwerty (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 9:37

  Hezká myšlenka pomoci sousedům v nouzi. Ale nevím jestli Cesta přes SVJ je to správná cesta. Při změně vlastníka SVJ vystavuje doklad o dluzích prodávajícího. Rozhodně vám nevystaví doklad o závazcích které k prodávajícímu má. Takže pokud se rozhodnete byt prodat. Máte možná smůlu. SVJ pouze dluhy vlastníka, o svých závazcích takovém potvrzení dle zákona mlčí.

  Vložil tep (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 15:12

  SVJ musí vystavit předplatiteli nový rozpis plateb příspěvků, kde bude mít u příspěvku na opravu spol. částí nulu a v poznámce, kolik měsíců má předplaceno.

  Vložil Irena Poštolková (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 15:26

  „SVJ musí vystavit předplatiteli nový rozpis plateb příspěvků, kde bude mít u příspěvku na opravu spol. částí nulu a v poznámce, kolik měsíců má předplaceno.“

  Takovouto povinnost SVJ nemá.

  Vložil tep (bez ověření), 4. Listopad 2019 - 21:00

  Tam, kde chybí dobrá vůle, nic nejde, to platí i v SVJ a zejména na tomto portálu. Já jsem vše pokaždé řešil s účetní a ona posoudila, zda nebude někdo navrženým řešením poškozen – to bylo pro nás rozhodující. Pak už zbývalo „jen“ přesvědčit výbor, případně obhájit řešení na shromáždění vlastníků.

  Zde máme přeborníky na hledání komplikací – uvedu příklad: Při vestavbě výtahu do domu se nepodařilo získat souhlas 100% vlastníků, přesto byl výtah vestavěn a byl a je plně financován jeho výlučnými uživateli. Příspěvek byl vymínusován a jediné zdůvodnění, které jsem se dověděl, že pro vestavbu výtahu je třeba získat souhlas 100% vlastníků. Podporu pro toto tvrzení jsem ale nikde nenašel – vestavba výtahu je modernizační akcí – bezbariérový přístup k bytům. Kde je těch 100% souhlasu u modernizací? Jedině v pitomých stanovách některých SVJ a tam pak opravdu nic nejde vybudovat a nezbývá, než byt prodat a odstěhovat se.

  Na tomto portálu se málokdo dočká nevymísované rady – velká je tvořivost místních komplikátorů…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".