Předání podkladů novému výboru + neplatič

Vložil Anonymous, 2. Prosinec 2010 - 14:07 ::

Vážení, vzhledem k velkému množství příspěvků k této problematice a nerozeznání správného postupu se Vás ptám nově:

 1. náše společenství si zvolilo nový výbor. Minulá paní předsedkyně odmítá podepsat zápis z porady /cca 4 měsíce/. Zároveň nám odmítá převzít si bankovní účet, nepředává nám výpisy z banky a odmítá nám vydat veškeré dokumenty, které jsou spjaty s dosavadním chodem starého společenství. Prosíme o doporučení účinného postupu, jak se k těmto věcem dostat. Změnu výpisu v obchodním rejstříku zvládneme asi sami bez ní, avšak jak můžeme získat veškeré dokumenty společenství včetně evidence starého dlužníka, který se již odstěhoval?
 2. dlužník, který neplatil příspěvky do fondu v hodnotě cca 6 tis. Kč + úroky s námi také nekomunikuje. Je to už skoro rok. Máme se pustit do právního postupu. Můžeme pak po něm vyžadovat náklady spojené s vymáháním? Jaký postup doporučujete?

Děkuji za veškeré odpovědi.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil rivr, 2. Prosinec 2010 - 22:58

  už to zde několikrát zaznělo: stačí zajít s presenční listinou a zápisem ze Shromáždění (prokazující změnu ve Výboru) do banky a ta zajistí zablokování stávajících oprávěných osob na účtu (samozřejmě předpokládám že byla změna provedena korektně (1.zvolení členové Výboru zvolí předsedu 2.provedou zápis ze schůze Výboru 3.nechají ověřit podpisy 4.pofičí do banky 5. pofičí na OR (změnu provede OR ze zákona do 5ti prac.dnů))).
  Na novém Výboru je pak, zajistit maxim8ln2 rychle vše potřebné aby mohl OR zapsat nový Výbor – následně banka umožní nakládat s doposud zablokovaným účtem. a pak je nutno číst Stanovy,podívat se na právní odpovědnost členů Výboru a oslovit případně právníka pro vznesení žalob (pokud nelze dlužníka zajistit – pak logicky na toho kdo brání jeho lokalizaci a identifikaci jeho pohledávek. Osobně bych sice učinil nějaké kroky ale pro 6.000? Je třeba počkat až to zvednou penále.)

  Vložil DO (bez ověření), 3. Prosinec 2010 - 14:08

  Výbor byl zvolen správnou cestou. Tak jak jsem psala, přepsání v OR není problém. Problém je v uvedené osobě, která se zapírá (nebydlí ani v našem domě) a nechce předat veškeré dokumenty, které by správně předat měla. Můžeme v případě použití právníka požadovat tyto náklady po bývalé předsedkyni? To samé platí v případě použití právníka pro vymáhání dluhu, můžeme mu tyto náklady přičíst ke dlužné částce? Děkuji.

  Vložil Anonymousss (bez ověření), 2. Prosinec 2010 - 15:32

  Za výbor na venek vystupuje předseda, ale odpovědnost má celý výbor Společenství.Ne­udala jste kdo Vám dělá Správce. K bodu 2 – pozor na promlčení ? O jaký zápis se jedná ( porada je nesmysl). Odvolat může pouze Shromáždění „usnesením“.

  Anonymous

  Vložil DO (bez ověření), 2. Prosinec 2010 - 15:43
  1. bývalý výbor byl bohužel neúplný. Fungovala pouze paní předsedkyně a místopředsedkyně, která byla na shromáždění zvolena usnesením novou předsedkyní. Bohužel byl starý výbor nastaven tak, že veškeré podklady schraňovala pouze paní předsedkyně a nedovolila nikomu nahlížet do žádných dokumentů (pochybení bylo více).

  Ohledně správce nevím v jakém kontextu se ptáte. Kromě těchto dvou osob již nikdo další ve správě nefungoval. Pouze kontrolní osoba, která zůstává stejná.

  1. jaká je prosím promlčení lhůta?
  Vložil Anonymousss (bez ověření), 3. Prosinec 2010 - 7:08

  K bodu : 1– Výbor musí být nejméně tříčlený dle zák. 72/1994 Ptám se zda li správu nemovitostí si děláte Sami, nebo jste danou správu zadali třetí osobě. ( vedení účetnictví, fond oprav + investice a td.)
  Je záhodno se podívat do Vašich Stanov. Myslíte že kontrolní orgán vašeho Společenství pracuje dle zákonů a Stanov Společenství?

  Anonymousss

  Vložil lake, 2. Prosinec 2010 - 20:27

  DO (bez ověření) píše: "... místopředsedkyně, která byla na shromáždění zvolena usnesením novou předsedkyní"

  To je ovšem nesmysl.
  Předsedu nevolí shromáždění, nýbrž výbor ze svých členů. Takže je možné, že volba výboru u vás neproběhla platně. Nemáte-li řádně zvoleného předsedu, nemáte nárok na zápis do rejstříku a dosavadní předsedkyně vám oprávněně odmítá vydat dokumentaci, na kterou nemáte nárok.

  Pokud však volba výboru i předsedy byla platná, pak je třeba chovat se jako výbor. Zapsat do rejstříku, pak s výpisem do banky k převzetí kontroly nad účtem.

  lake

  Vložil tpd, 2. Prosinec 2010 - 16:32

  no myslím že promlčecí doba je dva roky…

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".