Přechod "dluhů" na nabyvatele

Vložil Merunka (bez ověření), 15. Říjen 2013 - 16:35 ::

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. V našem SVJ nám na minulém shromáždění sdělil předseda, že máme v domě neplatiče, druhé a další. Věděli jsme jen o jednom o kterém nás pravidelně předseda i správní firma ujišťovali, že dluh je vymáhán.

Dluh je vymáhán již 4-roky (je to někde u exekutora a podle výpisu z KN je zde již dlouho „Exekuční příkaz k prodeji nemovitosti“). Jenže vlastník si mezitím spokojeně zemřel. Takže teď běží zase nějaké dědické řízení. Dluh vyšplhal již na okolo 400.000 jen na předepsaných zálohách od SVJ. Do toho nepočítáme přednostní pohledávku banky, náklady exekutora správní firmy, která nám (komukoliv jinému než předsedovi) odmítá cokoliv sdělit ale prý pro jistotu každý 1/2 roku dožalovává zase nezaplacené zálohy a účtuje si za to údajně 3.000. Já nevím ani odhadem kam by mohl skutečný dluh vzrůst ale podle cn nemovitostí v našem okolí soudím, že už nyní je byt neprodejný (a stále obsazený)

Upřesním svou pozici: nedisponuji většinou hlasů, která by mohla výboru něco na shromáždění nařizovat. A zajímalo by mne tedy

:1 zda náklady za exekuce jsou nákladem na správu domu a zda je musím platit i když k ničemu dlouhodobě nevedou. Zájem správce a jeho právníka je neustále a co nejčastěji „dožalovávat“ – náklad za každé jednotlivé „dožalování“ ale účtuje okamžitě SVJ s tím, že se nám to vrátí až prodejem bytu

:2 zda cena, za kterou kupec ten předlužený byt koupí bude adekvátní nebo bude byt prodán jakékoliv nabídce i když nepokryje veškeré náklady

:3 zda lze nějak předejít praktikám našich dalších neplatičů. Zde by mne zajímalo, pokud by situace došla tak daleko jako první, je otázka zda budou mít ostatní vlastníci ještě chuť dávat nějaké zálohy na pokusy získat nedobytné pohledávky. Lze postavit na nějaký individuelní odpor když neexistuje žádné usnesení o povolení vymáhat nevymožitelné a ani stanovy neumožňují žádné takové „mrhání penězi“ ?

:4 zda na kupce který byt získá koupí od exekutora přejde nějaký závazek na splácení dluhů váznoucích na jednotce. Na vodě která prochází bytem (stupačka) nám dluží zemřelý skoro 160.000 ale přesto nám právník nedoporučil násilné odpojení

Děkuji Merunka

    Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

    Vložil Ano (bez ověření), 15. Říjen 2013 - 17:20

    1 .. ano, iniciative pravnika velice dobre rozumim, otazce rentability .. cas ukaze … v tom Frenstate nakonec vyletel cely dum do vzduchu, ale doslo i k soudnimu vystehovani z bytu. Takze SVJ vyhralo a dotahlo spor do uspesneho konce.

    2 .. co exekutor obhaji pri drazbe

    3 .. ne, clenstvi v SVJ je dobrovolna forma adrenalinove zabavy .. i kdyz na nekterych frontach je klid.

    4 .. v zadnem pripade ne.

    Opravdu nejsem zadny pesimista.

    Vložil MartinII, 16. Říjen 2013 - 8:40

    Zkuste hledat zde v diskusi. Úspěch při vymáhání závisí na celkových pohledávkách za neplatičem. Zjistěte v http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ zda mají neplatiči na byt půjčku od banky, ta mívá přednost. Zjistěte u notáře, zda jsou další pohledávky za dlužníkem, kromě té vaší. Pak zvažte možnost úspěchu.

    Volby prohlížení komentářů

    Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".