Právo užívání sklepní kóje v prohlášení vlastníka

Vložil Jaroslav (bez ověření), 10. Leden 2017 - 17:57 ::

Jsme SVJ, máme prostor sklepních kójí, který v prohlášení vlastníka není rozdělen na jednotlivé kóje, ale je součástí společných prostor. V prohlášení vlastníka u některých bytů je uvedeno právo užívání sklepní kóje a u některých bytů nikoli. Jeden ze sousedů si vyřídil 75 % souhlas (v souladu se stanovami) s přidělením práva užívání sklepní kóje, poslal na katastr. Obdrželi jsme odpověď, že do prohlášení vlastníka se zapisují jen změny, které se týkají označení jednotek a velikostí spoluvlastnických podílů, což toto není. Jak prosím nyní jako předseda zjistím, kdo vlastně má nárok na užívání sklepní kóje a jaký je správný postup, pokud bychom chtěli poskytnout sklepní kóji i těm, kteří na její užívání nárok nemají? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Jaroslav M (bez ověření), 11. Leden 2017 - 15:09

  Sklepní prostor je jeden. Je rozdělený na kóje, ale pár kójí chybí, podle prohlášení vlastníka na ni právě nárok nemá každý a když chceme při rekonstrukci udělat kóji pro každého, tak pár sousedů nedává, že nechtějí, aby se jejich kóje zmenšila na úkor někoho, kdo nemá na užívání právo.

  Vložil Anonymouk (bez ověření), 10. Leden 2017 - 23:15

  A sklepy máte společné?? Sklep se rozdělí na kóje a měl by ji mít každý. A jak je to s podíly? Nic si z brajglu nedělejte, nemáme v PV výtah a jiné.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".