Požadavek na předložení výchozí revize plynového zařízení

Vložil svjkonzumni641 (bez ověření), 23. Říjen 2019 - 17:19 ::

Dnes u nás proběhla pravidelná roční provozní kontrola plynového zařízení ve společných částech domu ve správě SVJ – provádějící technik nás upozornil, že při příští provozní revizi bude požadovat předložení výchozí revize plynového zařízení. Při všech dosud provedených revizích a kontrolách výchozí revize požadována nebyla. Plyn byl do domu zaveden někdy v 70–80 letech minulého století a při privatizaci domu v roce 2006 (nejprve družstvo, pak SVJ) jsme obdrželi pouze poslední provozní revizi. Je požadavek na předložení výchozí revize oprávněný ? Pokud ano, jak dále postupovat ?

Děkuji za rady a zkušenosti

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 25. Říjen 2019 - 19:48

  bY mělo být obsaženo v každé provozní revizi. Pokud není je to chyba toho kdo ji vystavil. Řešení je ale prosté vyměňte revizáka. Každá instalační firma ho má. M.j. plynoinstalace ve společných prostorách podléhá provozní revizi 1 x za 3 roky. Pokud jste pilní a svědomití a necháte si kontrolovat plynoinstalace každý rok je to jen kontrola, nikoliv revize a tomu kdo ji provádí nemusíte nic předkládat. Jeho úkolem je pouze vizuálně ověžit stav a provést kontrolu těsnosti buď tlakovou zkouškou nebo alespoň pěnotvorným roztokem (Jestlipak to dělá?).

  Vložil Tomáš Neugebauer (bez ověření), 28. Říjen 2019 - 20:14

  Omyl, čj. a datum výchozí revizní zprávy nemusí být uveden – viz § 8 vyhlášky ČÚBP č. 85/1978 Sb., o kontrolách, revizích a zkouškách plynových zařízení, ve znění pozdějších předpisů. Vyměňovat kvůli tomu revizáka je opravdu nesmysl! Navíc revize není definována četností, ale prováděnými úkony. Je tedy možné ji provádět každý rok.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".