Povinnost založit společenství vlastníků

Vložil Ivana Liznová (bez ověření), 2. Prosinec 2020 - 11:29 ::

Dotaz: dům s více než pěti bytovými jednotkami. Vlastníci 4, všichni v přímé linii – matka, dcera, zeť a rodina druhé dcery. Je povinnost založit i v tomto případě společenství vlastníků? Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil Justitianus, 2. Prosinec 2020 - 20:08

  Paní Liznová,

  shrnuji, že jediná správná odpověď na Váš dotaz je ta moje; byla v této diskusi hned první (vložil Justi­tianus, 2. prosinec 2020 – 15:39). Místní blbečci ji vyminusovali – ale to je takový místní folklór těch, kdo nejsou schopni dávat tazatelům použitelné rady.

  • Příspěvek pana JaVa je nepoužitelný: nic Vám neradí, jen se ptá na pitomosti, které s Vaším dotazem nijak nesouvisejí.
  • Pan Orel se naprosto mýlí. Snaží se Vás poučovat, i když to nepotřebujete. A nakonec přidal i naprosto chybnou a protiprávní „radu“.

  Ještě se někdo přidá s nějakým dalším nesmyslem?

  Justitianus

  Vložil Orel (bez ověření), 2. Prosinec 2020 - 17:08

  Musíte rozlišovat, zda 4 vlastníci vlastní dům tzn. celý dům je v jejich podílovém spoluvlastnictví nebo zda 4 vlastníci vlastní bytové jednotky v domě tzn., že dům byl rozdělen prohlášením vlastníka na bytové jednotky a v katastru nemovitostí jsou vyjmenovány všechny jednotky v domě s označením jejich vlastníků a spoluvlastnickými podíly na společných částech domu.

  Pouze v druhém případě tj. domu rozděleném na jednotky prohlášením vlastníka se zapsáním jednotek v katastru nemovitostí je povinnost založit SVJ.

  Vložil JaVa, 2. Prosinec 2020 - 16:41

  Píšete, že ve vašem domě je více než pět bytových jednotek, které vlastní čtyři různí vlastníci. Doplňte prosím, co je o těchto vlastnících zapsáno v KN a v PV. Popř. uveďte adresu domu. Děkuji. JaVa

  Vložil Justitianus, 2. Prosinec 2020 - 15:39

  Ne. Taková zákonná povinnost neexistuje. Bez ohledu na příbuzenské vztahy mezi vlastníky jednotek.

  Justitianus

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".