Povinné revize

Vložil Eliska (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 10:14 ::

Dobrý den,

jak správně postupovat, pokud má dům propadlé revize (elektrorozvodů, hromosvodu, spalinových cest atd) a SVJ potažmo majoritní vlastník bytových jednotek se nemá k jejich provedení? Lze nějak požadovat ze zákona?

Děkuji.

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil ik (bez ověření), 18. Prosinec 2020 - 20:21

  SVJ není žádný vlastník bytových jednotek. Vlastníky bytových jednotek jsou lidé, kteří byty vlastní, a jedná-li se o 5 b.j. a více tak jsou povinni založit SVJ a zvolit si výbor, tj. zvolit si někoho z vlastníků, kteří je navenek zastupují. Nenajde-li se nikdo, pak zastupuje vlastníky specializovaná firma – externí předseda, kterého si vlastníci platí.

  https://cs.wikipedia.org/…%AF_jednotek

  Vložil * (bez ověření), 16. Prosinec 2020 - 10:21

  Jak to víte, že v domě se nekonají žádné revize a jsou propadlé?

  Vložil MartinII, 17. Prosinec 2020 - 8:16

  Tazatel ví o neprovádění revizí možná proto, že např. při revizi „společného“ plynu se dělá i revize plynu v bytě vč. třeba plynové karmy, a vlastník obdrží zprávu.

  Vložil Pavel II (bez ověření), 21. Prosinec 2020 - 17:41

  se takto chovají i jiná SVJ. Ovšem informace vlastníkům za co se utrácí jejich peníze by mělo alespoň 1× ročně SVJ poskytovat bez vyzvání.

  Vložil xyz (bez ověření), 22. Prosinec 2020 - 7:34

  Ne, skutečnost je jiná, svj utráci své vlastní peníze. Mne nenadávejte, já ten přiblý systém nevymyslel, ani neuzákonil.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".