Pověřený vlastník

Vložil Anonymous, 28. Září 2008 - 18:15 ::

Ahoj. Stále se tu mluví o pověřeném vlastníkovi. Může mi prosím někdo vysvětlit co to znamená? Dnes nám odstoupil celý výbor s tím, že když se nezvolí nový, tak to budou ze zákona buď první 3 zapsaní v katastru při koupi jednotky nebo pověřený vlastník. Kdo to je ten pověřený vlastník? Díky moc. Václav

  Štítky (beta): Přidejte nový štítek vepsáním, smažte kliknutím na křížek (pouze pro přihlášené). Zobrazte další diskuse s daným štítkem kliknutím na štítek. Seznam štítků.

  Vložil MartaOn (bez ověření), 2. Červenec 2009 - 14:28

  Dobrý den.

  Jeden majitel bytu v našem domě svůj byt pronajímá. Podnájemníci onoho majitele jsou problémový a každou chvíli se za ně hradí nějaká škoda, kterou způsobí. Majitel se k tomu nehlásí a nechce škody hradit. Říká, že si to musíme vyřídit s nájemníky sami, že jim maximálně předloží účty, ale že zodpovědní jsou poze oni. Je naší povinností vymáhat škodu na jeho podnájemnících, nebo ji má podle zákona hradit společenství nájemníků on a se svými podnájemníky si to vyřídit jak chce? A jaký zákon konkrétně o tom mluví?

  Děkuji :o)

  Vložil MartaOn (bez ověření), 29. Červen 2009 - 18:31

  Pověřený vlastník jedná pouze s majitelem bytu ? Podnájemník zlomil klíč od vchodových dveří a majitel bytu kde podnájemník bydlí nechce škodu zaplatit:tvrdí že za své podnájemníky neručí. Na kom mám vymáhat škodu? Děkuji

  Vložil MartaOn (bez ověření), 30. Červen 2009 - 8:54

  Musel se měnit celý zámek a klíč přidělávat všem! Ale to je jen příklad. Podnájemníci onoho majitele bytu jsou problémový a každou chvíli se za ně hradí nějaká škoda. Majitel se k tomu nehlásí a nechce škody hradit. Jde mi o ten princip. Je naší povinností chtít škodu na jeho podnájemnících, nebo ji má podle zákona hradit společenství nájemníků on a se svými podnájemníky si to vyřídit jak chce? A jaký zákon to je konkrétně? Děkuji :o)

  Vložil Anonymous II. (bez ověření), 29. Červen 2009 - 18:56

  Zlomený klíč = cca 20 Kč

  Vložil JarekSVJ, 29. Červen 2009 - 21:48

  Řešit zlomený klíč.....

  Vložil Otakar Horn (bez ověření), 19. Duben 2009 - 17:26

  Dobrý den, mám dotaz. Ukončil jsem pětileté předepsané období ze zákona jako pověřený vlastník. Dále v tom nechci pokračovat. V okruhu společenství se na členské schůzi nenašel nikdo, kdo by tuto funkci dělal. Chtěl bych vědět, jaký je právní způsob, abych tuto funkci mohl legálně předat. Za dobu pěti let mám bednu papírů, kterou také nikdo nechce. Existuje nějáký zákon nebo novela, která by mi s tím pomohla.

  Vložil RV (bez ověření), 20. Říjen 2008 - 9:24

  Podla prehlasenia nasej spravcovskej firmy je v pripade odstupenia vyboru za budovu zodpovedny povereny vlastnik. Na otazku, kto je povereny vlastnik mi bolo povedane, ze ide o osobu, ktora ma najvacsi spoluvlastnicky podiel. Takyto sposob urcenia povereneho vlastnika mi pride ako nezmysel a tato diskusia takuto variantu vylucuje. Alebo ma niekto iny nazor?

  Vložil Emanuel (bez ověření), 29. Září 2008 - 13:28

  Pověřený vlastník je ten, koho vlastník pověřil, přičemž sám není vlastníkem a ani nemusí být z řad spoluvlastníků. Takhle to je podle nynějšího zákona.

  Návrh nového ZoVB ze srpna 2008 stejnou osobu naštěstí nazývá vhodněji (pověřenec), takže podobné jazykové libůstky odapadnou.

  Vložil Pavel, 29. Září 2008 - 22:12

  Mám jiný názor.

  Gramatickým výkladem pojmu „pověřený vlastník“ lze dospět pouze k názoru, že pověřeným vlastníkem je vlastník, který je pověřen.

  Zejména to není nevlastník.

  Uvádí to § 9/7/b ZoVB (pověřeným vlastníkem je ten vlastník jednotek, kterého v případě, že není zvolen výbor, shromáždění pověří výkonem funkce výboru) a dostupná literatura.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anonym (bez ověření), 29. Září 2008 - 22:32

  Gramatickým výkladem dojdeme k tomu, že pověřeným vlastníkem může být právnická osoba.

  Analogickým výkladem dojdeme k jinému závěru, když pověřený vlastník odpovídá jednateli s. r. o. Podobný přístup plyne i z nového ZoVB, který je podle důvodové zprávy upřesněním stávající úpravy.

  Vložil Pavel, 28. Září 2008 - 22:34

  Pane Václave, to asi nebyly hezké jmeniny, co? :-))

  Jedná se o složitou situaci. Odstupující výbor Vás informoval správně. Buď pověřený vlastník (to je vlastně takový výbor o jednom členu) nebo osoby, které byly v okamžiku vzniku členy. Nemusí být jen tři, u starých velkých SBD jich jsou v okamžiku vzniku SVJ desítky i stovky.

  Rozdíl mezi výborem a pověřeným vlastníkem je ještě v tom, že zatímco ve výboru může být i nevlastník u pověřeného člena to musí být vždy vlastník.

  Pokud nemáte výbor, tak shromáždění mohou svolat vlastníci mající alespoň 1/4 hlasů. Kandidát na pověřeného vlastníka samozřejmě s funkcí musí souhlasit.

  Pokud by se nepodařilo pověřit pověřeného vlastníka, tak zbývá § 9/9 ZoVB – funkci orgánů plní vlastníci, kteří se stali členy SVJ dnem vzniku. Podle nejen mého názoru je toto ustanovení protiústavní, protože otroctví již bylo ve většině zemí zrušeno. Pokud spadáte do množiny „zakladatelů“ raději bych usiloval z této množiny vytvořit výbor nebo přesvědčit někoho na pověřeného vlastníka. Dovedu si představit problémy s definicí množiny „zakladatelů“, problémy se zápisem do rejstříku atd.

  Při přesvědčování může pomoci např. znalost § 13/7, podle kterého ručí všichni vlastníci za závazky SVJ. Tím, že nebude osoba oprávněná jednat za SVJ, rostou dluhy, protože je nikdo nemůže vymáhat, dluhy se po 3 letech promlčují.

  Vůbec se ale nezmiňujete, proč výbor odstoupil, to „proč“ je asi nutné řešit. Pokud to „proč“ je přetrvávající, asi se toho nikdo dobrovolně nechopí.

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anonymous, 30. Září 2008 - 10:29

  Omlouvám se, že se k tomu vracím znovu. Pavle prosím Vás a ten pověřený vlastník funguje jako „spojka“ mezi správcovskou firmou a SVBJ? Protože když bude sám, tak přeci nemůže plnit funci výboru jako takového, ne?Alena

  Vložil Šárka (bez ověření), 30. Září 2008 - 10:54

  Aleno, dovolím si odpovědět, i když nejsem Pavel. Pověřený vlastník dělá totéž co výbor. Jestliže máte smluvního správce, tak je „spojka“ neboli smluvní partner vůči správci. Dává pokyny, jak má být správa vykonávána a kontroluje plnění. Ale pověřený vlastník může vykonávat správu sám (tím je vlastně pověřen ostatními spoluvlastníky)a má všechna práva a povinnosti jako minimálně tříčlenný výbor. Šárka

  Vložil Anonymous, 30. Září 2008 - 11:09

  Nojo Šárko, ale to je dost divný. Výbor je tří a vícečlenný a on by to dělal sám? Já myslela, že jenom bude komunikovat se správou, protože je nemyslitelné, pokud se v domě něco stane, tak přeci lidi nebudou jednotlivě chodit za správcovskou firmou a vyjednávat opravy v domě? Ale děkuji za rychlou odpověď. Ptám se proto, že chci ještě napsat něco na nástěnku aby se malinko chytli za nos.Alena

  Vložil Šárka (bez ověření), 30. Září 2008 - 11:30

  Dělal by to dobrovolně, nikdo ho k tomu nemůže nutit. A rozhodně není povinen dělat to zadarmo. Musí se rozhodnout, zda je to vůbec v jeho silách. Na jednoho člověka je to zvlášť u větších SVJ dost práce. Je třeba zajistit správu po celý rok včetně doby, kdy je pov. vlastník na dovolené, nemocný atd. Na druhé straně smluvní správce to dělá přirozeně za účelem zisku. Správa je pak pochopitelně dražší a dražší (někdy velmi výrazně) bývají i náklady na běžné opravy. Jestliže si vaši vlastníci nedokážou vážit toho, co pro ně děláte (nebo jste dělala), tak je opravdu lepší, aby si platili smluvního správce. Troufám si tvrdit, že po porovnání nákladů hned po prvním roce budou litovat. Ale ohlídejte si řádné splácení toho úvěru. To by mohla být velice drahá zkušenost. Šárka

  Vložil Pavel, 30. Září 2008 - 12:08

  Paní Šárka to odpověděla za mne.

  Pověřený vlastník je vlastně výbor o jednom členu. Asi bude jednodušší, když na vlastní správu bude mít odborného dodavatele. Kolik máte jednotek?

  Vhodné by také bylo, kdyby existovala kontrolní komise/revizor, tam by se mohli posadit nespokojenci, co vědí vše nejlépe. Často pak vychladnou. :-))

  Vaši konkrétní situaci neznám, ale často je problém v nedostatku informací poskytovaných z výboru jednotlivým členům.

  Já se to snažím řešit emaily, zejména pro vlastníky v cizině a jiné vlastníky, kteří byty pronajímají, a chtěl bych udělat www stránky. Jen není čas. :-))

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil Anonymous, 30. Září 2008 - 12:49

  Pavle díky. Já chci ještě něco napsat na nástěnku. Je nás 24 byt. jednotek Myslím, že na nedostatek informací si vlastníci stěžovat nemůžou. Máme firmu, která nám vede účetnictví vlastně i správu. Hlídá revize,upozorňuje na platby tepla,vody apod. Udělají nám i schůze(to jsme zatím nevyužili) a proto zjišťuji co vlastně by ten pověřenec dělal, abych to co nejlépe mohla vysvětlit. Děkuji.Alena

  Vložil JarekSVJ, 30. Září 2008 - 13:16

  Celkem zajímavá a usměvavá diskuze – všichni si děkují a jsou slušní. Princip výboru nebo pověřeného vlastníka je nám snad jasný. Zajímalo by mě to co Alenu. Ale prosil bych né o teoretické fráze ale o konkrétní zkušenost. Taky je nás 24 bytů a správu si vykonáváme sami. Takže nevím a ptám se , jsem zvědavec. Zajímalo by mě činnost výboru nebo pov. vlast. v případě kdy správu vykonává firma. Položím pár otázek:

  1. Kdo má přístup k účtu SVJ a platí faktury? 2.Kdo kontroluje zda jsou všechny zálohy na služby a FO placeny řádně? Pokud ne, nemyslím zrovna neplatiče ale občas nějaký zádrhel může vzniknout kdo to řeší? 3.Kdo určuje firmy na případné opravy ? 4.Kdo kontroluje práci firem? 5.Je nějak kontrolována firma co provádí správu a jak? 6. kdo provádí odpočty měřidel atd.? 7. Kontroluje někdo provádění úklidů? 8. Kdo provádí drobné práce tipu deratizace ve sklepech,atd.? 9.Zajišťování revizí? Práce na odstraňování případných závad zjištěných? 10. Kolik stojí taková sranda mít firmu co mě provádí správu SVJ a kolik si říká výbor nebo pověřený vlastník jako odměnu?

  Vložil Anonymous, 30. Září 2008 - 16:33

  Tak jsem slušně vychovaná holka, tak děkuji. A Jarku pro Vás: Uhodil jste hřebíček na hlavičku. Pokud jsme jako výbor fungovali, tak účet, pokladna já,platba záloh na služby a platby do FO já, závady manžel nebo se někdo pozval.Jinak nám to zajišťovala firma, která nám vede účetnictví, tak zajištuje revize a Vámi popsaný zbytek.A proto zjišťuju, co dál. Firma mi řekla, že nějaká spoojka mezi nima a SVJ musí být, jinak účet a pokladnu si vezmou, není problém.Ale co bude dál? Tak to mi taky není jasný.Alena

  Vložil Anonymous, 1. Říjen 2008 - 5:45

  A ještě se Vás JarkuSVJ zeptám. Pokud by se nepodařilo pověřit pověřeného vlastníka, tak zbývá § 9/9 ZoVB – funkci orgánů plní vlastníci, kteří se stali členy SVJ dnem vzniku. Tak a já jsem zjistila, že město, od kterého jsme byty kupovali, nás zapsalo do katastru všechny najednou jeden den. Tak jak to pak bude? Podle podílů? Podle abecedy? Nebo Ti, kteří tam náhodou jsou napsaní jako první?Alena

  Vložil venouš (bez ověření), 17. Prosinec 2009 - 14:48

  Pořadí kandidátů na pověřeného vlastníka vyplývá z data vkladu práva do katastru nemovitostí, t.j. dne, kdy si příslušný vlastník vyzvedl na k.ú. Smlouvu o převodu nemovitosti. Ze zápisů na K. ú. je toto pořadí evidentní.

  Vložil Pavel, 17. Prosinec 2009 - 14:52

  Zápisem do KN samozřejmě nevzniká nějaké „pořadí kandidátů na pověřeného vlastníka“.

  Pokud jsou všichni vlastníci zapsáni v jeden den, tak všichni plní funkci orgánů podle § 9/9 ZoVB. Tolik zákon, praxe je složitější…

  Hezký den!

  Pavel

  Vložil JarekSVJ, 1. Říjen 2008 - 6:22

  To vám neodpovím , nesetkal jsem se s podobným problémem. Jak chcete někoho nutit být statutár – to je k smíchu. Ale určitě se na tomto portále najde někdo kdo vám poradí. Musíte být zajímavý dům.

  Vložil Anonym (bez ověření), 30. Září 2008 - 13:38

  Kolik stojí výměna žárovky ve společných prostorách domu přes firmu?

  Vložil JarekSVJ, 30. Září 2008 - 14:05

  Napíšu Ti kolik to stojí, když to nedělá firma. Koupím žárovku, opravdu nevím kolik stojí – peníze z pokladny. A v dobrém rozmaru, že se večer podařilo ji vyměním zadarmo. Ale zjistím to, zítra u nás odstraňuje elektrikář drobné závady , které byly zjištěny při periodické revizi rozvodů elektřiny ve spol. prostorech a hrom., kterou jsme dělali minulý týden. Zeptám se ho.

  Vložil JarekSVJ, 1. Říjen 2008 - 15:21

  Jak jsem slíbil, cena za vyměněnou žárovku ve spol. prostorech se může vyšplhat klidně i na 200 – 400,–Kč. Započítá vám hodinovku , třeba půl hoďku pak cesťák a pokud tam najde např. nějakou „jinší závadu“ kterou nemůžete zkontrolovat tak vás taková žárovka může vyjít i na pár stovek.

  Vložil Anonymous, 30. Září 2008 - 12:02

  Šárko děkuju. Alena

  Vložil Anonymous, 29. Září 2008 - 5:56

  Pavle moc díky. Ani jsem už nečekal tak jasnou a opravdu hned pochopitelnou odpověď. Ani nevíte, co to pro mě znamená. Výbor odstoupil, protože už nezvládl některé stáletrvající útoky a předsedkyně, která tam byla úplně od počátku. vyzná se a je dobrá, už to neunesla a s ní ostatní členové, kteří to nezvládli také. Je tu ale větší problém v tom, že opravdu dobrovolně se toho nikdo neujme a chtěl bych nějak pomoct to řešit, vysvětlit to lidem, ale opravdu nevím jak, aby pochopili vážnost celé situace. Jestli máte ještě nějakou radu ! v rukávu", tak ji uvítám. A svátek to opravdu pěkný nebyl:-((( Díky moc, Václav

  Vložil JarekSVJ, 28. Září 2008 - 18:57

  Spousta debilů se tady ptá na to samé a pořád dokola… V pravo nahoře a HLEDAT. Ale protože mám dobrou náladu tak vám poradím: 72/1994 Sb. – Zákon o vlastnictví bytů a vaše stanovy.

  Vložil Anonymous, 28. Září 2008 - 19:02

  Dobře, tak jsem debil. Je to tohle? Orgány společenství jsou

  1. shromáždění vlastníků jednotek (dále jen „shromáždění“),
  2. výbor společenství (dále jen „výbor“) nebo ten vlastník jednotek, kterého v případě, že není zvolen výbor, shromáždění pověří výkonem funkce výboru (dále jen „pověřený vlastník“),
  3. další orgány podle stanov společenství.

  To znamená, že se shromáždění sejde a někoho pověří? Ale co když ten dotyčný odmítne a dělat to nebude?Václav

  Vložil Anonymous, 28. Září 2008 - 19:05

  Vy jste hned hotový. Ale tady se nikdo nenajde, kdo by teď po odstoupení výboru to shromáždění svolal. Ptám se proto, protože máme úvěr a bojím se, co bude dál.

  Vložil JarekSVJ, 29. Září 2008 - 7:37

  Váš dům a neberte to osobně je ukázkový , přímo učebnicový případ dnešní doby. Jak může dojít k situaci, že odstoupý výbor , když máte např. úvěr??? Nejde jenom o úvěr, placení faktur atd. bylo to tady toho popsáno na tohle téma dost. Co je to za lidi ten váš bývalý výbor , říká jim něco zodpovědnost? Proč odstoupili – to by mě zajímalo????

  Vložil Anonymous, 29. Září 2008 - 8:24

  Proč odstoupili? Protože už to nemohli vydržet. Předsedkyně po sedmi letech už nezvládá pořád nějaké útoky na nia členové to neustáli také. Někteří chtějí předat kontrolu nad účtem realitce, čemuž se bývalá předsedkyně brání, ale nikdo fakt už nechce jít do rizika, že si bude muset nechat nadávat a poslouchat různé jízlivosti. Jak se říká 100× nic umořilo vola.Takže ve výboru to není. Ten dělala co mohl a i víc. Ale lidi si toho nevážili. Václav

  Vložil Anonymous ab (bez ověření), 29. Září 2008 - 9:50

  Věřím, že ve vašem domě nejsou všichni stejní. Zkuste alepsoň zjistit, kdo má stejné pocity jako vy a určitě se najde někdo. Asi teprve nyní si uvědomujete, alespoň vy, jak je potřeba vždy podpořit výbor, obzvlášť pokud si myslíte, že byl dobrý. A tím, že vyvoláte jednání alespoň těch, co tato situace trápí, dáte najevo výboru, že někdo za nimi stojí. A jestli se Vám podaří celou situaci vyřešit, již budete vědět, jak je potřeba řešit mnohdy i neoprávněné výpady proti výboru. Prostě budete muset ukázat osobní odvahu nejen vy, ale i ti co mají stejný pohled na situaci. M.

  Vložil JarekSVJ, 29. Září 2008 - 8:48

  Víš Vašku, to co jsi popsal – tomu 100% rozumím a znám to z osobní zkušenosti. Pohybuju se jako statutár( předseda) , no 8 roků… Vím co to obnáší. Dělám to hlavně proto, že v tom domě bydlím a chci aby to trochu vypadalo, fungovalo. Nebudu popisovat úspěchy ani případný neúspěch, konflikty , chválu atd. Pro vlastníky je velice pohodlné – když se najde nějaký vůl co kolem všeho chodí. Nesetkal jsem se, s tím , že by mě někdo přímo nadával, jízlivosti – odpovím stejně. Mám svoje zásady, plány a představy ale to neznamená že nerespektují případné jinší rozhodnutí shromáždění než byl můj návrh ale i to jinší rozhodnutí je vždy kompromis. Nechápu vaší paní předsedkyni na jedné straně složí funkci a na druhé se brání předat správu realitce – o tom snad rozhoduje shromáždění a né nějaká labilní bývalá statutárka.

  Vložil Anonymous, 29. Září 2008 - 9:40

  Tak Jaroslave, jsem ta labilní bývala statutárka. Realitka nám správu dělá, pouze jsem si ponechala účet, protože jsem si myslela, že je to lepší mít účet na starosti sám, než realitka. A že už nechci dělat vola? Mám toho po 8 letech dost, pořád jsem si říkala, že někdo to dělat musí, je to naše atd. atd. Ale jak se říká vocamcaď až pocamcaď. A nezlobte se mít někoho jako jste Vy ve společenství, tak jsem to snad složila po dvou letech. Pro urážky taky nejdete daleko co? A to nemusím chodit sem.Stačí mi to v domě. Ale pokud jste tak kovaný, tak neurážejte a poraďte, chytráku. A nebo sem nelezte když tu chcete pozurážet kdekoho. Alena.

  Vložil Pozorovatel (bez ověření), 29. Září 2008 - 10:27

  Paní Aleno,

  neberte si to osobně, JarekSVJ dělá ostudu tomuto webu již hodně dlouho. Poradit neumí, urážky ano. Na otázku většinou odpoví „to už tu bylo, debile, hledej“ nebo řekne, jak to dělá on, v tom svém SVJ, bez ohledu na to co říká nějaký předpis. Asi se s ním doma nikdo nebaví a tak chodí dělat ramena sem. Jedinou obranou je jeho nicneříkající příspěvky nečíst.

  Vložil Anonymous, 29. Září 2008 - 10:53

  Díky. Už jsem si myslela, že jsem vztahovačná nebo postižená z 8-letého působení ve výboru a beru si to osobně. Alena.

  Vložil Pozorovatel (bez ověření), 29. Září 2008 - 11:05

  Paní Aleno,

  na tento web chodí lidi, kteří jsou nějak ve společenství namočeni, dávají tu cenné rady z účetnictví, práva a provozu společenství. Samozřejmě mají rozdílné názory, ale to není divu a není to na závadu.

  No a pak sem přispívá pan JarekSVJ. Tož asi tak.

  Vložil JarekSVJ, 29. Září 2008 - 12:05

  Paní Aleno, začnu váma. Asi jste šla do funkce s určitýma ideálama ale realita je jiná. Bohužel žijeme ve státě, kde jsou lidé zdegenerování minulým režimem( jak se mě – jako levičákovi to špatně píše ) .Největší zlo co pro mě představoval minulý režim, nebylo to, že jsme neměli v televizi např. v sobotu večer Havlovi hry, nebo v rádiu nehrály „plastiky“… to né. Největší zlo bylo, že komunisté( Husák, Bilak, Čalfa(Veškrnův kámoš) atd.) odnaučili lidi odpovědnosti. Co je to demokracie – v první řadě odpovědnost. To je úvod. To co jste psala o mě – to je mě fuk. Ale jedno vám napíšu v čem nemáte pravdu. Dávám svůj krk na to, že kdybych byl ve vašem společenství – určitě by jste nesložila funkci do 2 let a věřte tomu, že bychom nepotřebovali ani nějakou správcovskou firmu. Pro anonymouse ab. , máte pravdu ale není to jenom o odvaze ale i o té donekonečná omílané odpovědnosti vlastníků… Pro Pozorovatele – vy jste kdo? Statutár nebo vlastník?

  Vložil Kostas, 29. Září 2008 - 18:11

  Lidi ja sem chodim skoro pravidelne a sbiram skusenosti a rady .Jenom nechapu Vas ,kteri neustale napadate JarekSVJ.Vzdyt ten clovek ma skoro ve vsem pravdu,(viz.temata v pravo:fond oprav).Na kazdem jinem foru je to obdobne !!!!!!HLEDAT a hledat a hledat,jestli jsem to nenasel tak zalozim vlakno.Paní Aleno je mi lito ,ze to neustojite s Vasim vyborem,ale zodpovednost tu hraje hlavni roli..S pozdra­vem.Kostas

  Vložil Anonymous, 29. Září 2008 - 18:43

  Už to neustojím. Já do toho šla s elánem, za mého předsedování jsme uděli střechu, okna, celkovou rekonstrukci elektriky, zateplení, fasáda. Ale pokud máte pořád poslouchat, že to je blbě, že to mělo být jinak… Na schůzi se mlčí, ale před domem vědí všichni všechno. Jenom odpovědnost mě držel,ale už to nejde. Proč mám mít odpovědnost jenom já? Alena

  Vložil Richard. (bez ověření), 16. Listopad 2008 - 9:38

  Pani Aleno, velice Vás chápu,prožíváme něco podobného (jsem členem výboru) ,dodělaváme regereci celého paneláku,úvěr ,dotace 2%,střecha ,okna ,zateplení,vchod,sch­ránky,zvonky,svě­tla s čidlama,maluje se po 17 letech ,je pravda, že byly problémy s stavební firmou(vše je jen o lidech) ale ten kdo dneska něco nepostavil či neopravil neví jaká je vůbec situace a sehnat spolehlivého zedníka za dobrou cenu je jako hledat jehlu v kupce sena, no ale proč takové kecy,naši duchodci (právě asi ten totalitní syndrom) měli pocit že je všechno špatně tak kromě jak Vy píšete jízlivých keců to přece necháme prověřit a tak jsme celý výbor i s třemi šanonami skončily na kriminálce a to Vám řeknu je teprve adrenalin,děláte co umíte a ještě si připadáte jako kriminálník. Ale musím říct ,že staré dobré pořekadla mají co do sebe „všechno špatné k něčemu dobré“ máme vše důkladně prověřené českou policie s výsledkem ,vše v naprostém pořádku a ještě nám pan kapitán poradil že si to máme nechat všechno pořádně zaplatit  ,no a co říct na závěr ,asi další pořekadlo „nejde se zavděčit všem“. Přeji Všem statutárum mnoho sil a trpělivosti,Richar­d.

  Vložil Alena (bez ověření), 16. Listopad 2008 - 20:01

  Teda Richarde, tak to je darda. ak takhle to u nás daleko nedošlo.A to bych asi neustála. Alena

  Vložil JarekSVJ, 16. Listopad 2008 - 13:38

  Richarde a to necháš jenom tak – jinak velice poučný příklad, taky jsem statutár 7 nebo 8 rok a tvůj příběh mě doslova šokoval. To nebudeš chtít po těch lidech – vlastnících omluvu??? Žaluj je , to přece není ani možné, jako statutár děláš spoustu věcí navíc a neděláš je jenom pro sebe , ostatní hnijí u televize a ty se starej.

  Vložil Václav (bez ověření), 16. Listopad 2008 - 13:43

  Podání žaloby v tomto případě újmu ještě zvětší (platby advokátovi, vynaložený čas, ušlý zisk) a k zapomenutí na věc to taky nepřispěje.

  Vložil Pitrs (bez ověření), 17. Listopad 2008 - 2:29

  Zdravím všechny co tohle to čtou. Jsem předsedou SVJ již necelých 6 let,mam na starost pouhych 32 bytových jednotek, včetně te me,jemi 38 let,tudiž mam možna jiné názory než vy.Každopádně trvám natom, že předseda musí byt vůdči osobnost, která má jasnou představu co dělat a je na něm jak přesvědčit kolegy z výboru, že tahle ta cesta je spravna ve prospěch našeho domu.Kolegové ví o čem budem jednat, většinou si nachystají protiargumenty, no a ted se dohadujem co a jak. Když svolame schůzi SVJ jdeme do toho jako tým, jinak to nemá cenu!!!! V přípedě naší kompletní rekonstruke včetně dotace(mame 4%- vzkaz pro Richarda)jsme jako výbor postavili vlastníky před zasadní otazku a ta byla?(Navíc tu radu máte zadarmo jak nato)CHCETE REVITALIZOVAT TENTO DŮM, KDY SI VEMEM ÚVĚR,POŽADAMÉ O DOTACI, SNÍŽÍME ENERGETICKOU NÁROČNOST VAŠICH BYTŮ, ANO NEBO NE? Současně je nutné si nechat odhlasovat i zvýšení FO,aby při jednáni s bankou byl úspěch zaručen.Snížit se může kdykoliv, hlavně po přiznaní statní dotace, což je i náš případ. Pokud řeknou vlastníci že NE, výbor je v klidu,zajištuje běžný provoz. Pokud se vyjadři že ANO, je výbor povinen dle stanov najít nejlepší finnační produkt,navrhnout firmy k realizaci stavby,stavební dozor, připravit podklady na schůzi SVJ,atd.všichni to známe, ne? Revitalizace u nás proběhla,včětně programu Panel, všichni šetříme na uspoře tepla, bohužel dodávka energie je čím dál drahší, tady bychom se měli zaměřit jako pravnicke osoby co s tím????

  Vložil Hans, 9. Leden 2009 - 21:12

  Zajímala by mě návratnost finančních prostředků vložených do akce PANEL.Za kolik let se Vám úsporou za teplo vrátí prostředky vložené do tohoto programu(výměna oken,zateplení fasád atd.)?

  Vložil Anonymousw (bez ověření), 10. Leden 2009 - 7:45

  Nejde jenom o program Panel ale prostě všeobecně o náklady vložené na opravy a rekonstrukce,po kterých by mělo dojít ke snížení spotřeby energii – hlavně tepla. Jsou to okna, zateplování atd. Nejdůležitější je samozřejmě poměrové měření tepla – to hlavně působí na obyvatele bytů aby šetřili. Prostě poměrovým měřením končí anonymita. K návratnosti. Ono je to těžké na jedné straně investujeme svoje peníze do oken, zateplení atd. , poměrové měření… Dochází k poklesu GJ ale cena za teplo pěkně roste jenom u nás rozdíl leden 2008 a leden 2009 + 20% navíc za GJ. Ať se mají dobře… Počítat nějakou návratnost velice složité . ALE já porovnávám např. naše SVJ(24 bytů) a družstevní jednotka 12 bytů. Byty jsou totožné. U nás většina vlastníků má plastové okna, zateplené boční štíty, střecha, 36 sklepních okének v plastu , poměrové indikátory atd. Družstvo bez indikátorů, stará okna atd. Ke spotřebě GJ .Pokud je součet spotřeby tepla 36 bytů 100% tak na našich 24 připadá 52% a na těch 12 družstavních 48%, takže náklady na teplo v družstevním bytě jsou skoro dvojnásobné – tyto moje údaje jsem si nevycucal z prstu ale z faktur.JarekSVJ

  Vložil Jan (bez ověření), 17. Listopad 2008 - 9:21

  Závidím Vám Vaše splumajitele bytů, nezáleží na osobnosti, ale na lidech jak se chtějí starat o svoji nemovitost.

  Volby prohlížení komentářů

  Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".